Nowa Zelandia kontynuuje zwycięski start w zawodach Fast5 Netball World Series w Christchurch

Strzelec Amorangi Malisala był w dobrym kontakcie podczas wyścigu Fast5 Ferns w Christchurch.

Fotosport

Misja odkupienia drużyny Fast5 przez Nową Zelandię rozpoczęła się w wielkim stylu, a gospodarze odnieśli zwycięstwa nad Malawi i Anglią w pierwszych dwóch meczach podczas Netball World Series w Christchurch.

Nowozelandczycy mają wspaniałą historię w skróconej wersji gry, wygrywając siedem z 10 zorganizowanych wydarzeń. Jednak wygrali tylko jedną z trzech ostatnich edycji, w tym zajęli trzecie miejsce w Garden City w zeszłym roku, kiedy impreza powróciła po trzyletniej przerwie.

W sobotnie popołudnie ubrane na różowo drużyny Ferns przed kolorową publicznością w Wolfbrook Arena rozpoczęły gorąco pierwsze dwa z pięciu meczów każdy z każdym.

Zdominowali całe boisko, pokonując Malawi 42-13, które po raz pierwszy od 2018 r. wystąpiło w Fast5, gdy Uganda uzurpowała sobie pozycję w rankingach i zapewniła sobie miejsce w zeszłorocznym turnieju, a następnie przekonująco 32 -21 zwycięstw nad Anglią.

Kate Burley i Mikaela Sokolich-Bateson zarejestrowały po dwa z sześciu przechwytów zespołu przeciwko Malawi, a gwiazda Silver Ferns Grace Nweke w swoim debiucie w Fast5 zdobyła 15 punktów, najwięcej w meczu, mimo że zdobyła tylko jeden punkt. zasięg dwupunktowy. Miała nadzieję, że pokaże tam swoje wyroby.

Następnie Georgia Heffernan (7 punktów z 9 strzałów na 44%) i Amorangi Malisala (15 punktów z 7 strzałów na 71%) znalazły się w czołówce przeciwko Anglii, a Nowa Zelandia świetnie wykorzystała grę w przewadze – bramki liczone były w deblu w meczu. Ostatnie 90 sekund każdej kwarty.

W sobotę na stadionie Wolfbrook Arena w Christchurch było mnóstwo kolorów.

Fotosport

Nowy trener Marian Delaney-Housek nie mógł być bardziej zadowolony z rozpoczęcia tego spotkania, gdy Ferns wyszli z bloków i po kwarcie prowadzili 15-2.

Heffernan wbiła swój pierwszy rzut za dwa punkty, a Anglia popełniła błędy w środku pola, Ferns cieszyli się dużym posiadaniem piłki, a Malisala wszedł na imprezę z pierwszymi w turnieju rzutami za trzy punkty drużyny Ferns, a następnie zdobył dwa ze swoich własnej z dwupunktowego zasięgu, w pierwszym okresie Nowa Zelandia to imponujące 86% w porównaniu z 29% w przypadku Anglii.

READ  Karty, które Kyler Murray umieścił na MRI kolana po opuszczeniu MNF na wozie

Sytuacja się zaostrzyła, a wyniki spadły w kolejnych dwóch kwartach i choć 10-punktowe prowadzenie (25-15) nigdy nie było bezpieczne wkraczając do ostatniej kwarty Fast5, Ferns zawsze wydawali się mieć kontrolę, a Nweke nadal strzelał pierwszego gola. Rzuty i Anglia nie mogą otworzyć się z dystansu, aby wymusić powrót.

Tymczasem obrońcy tytułu Australia, którzy po raz pierwszy zasmakowali Fast5 w zeszłym roku, byli oszołomieni 38-36 na początku dnia, gdy Giselle Allison z Jamajki w pełnym wymiarze czasu pracy zdobyła trzy (sześć) punktów.

Australijczycy podnieśli się, pokonując RPA 38:32 w swoim drugim meczu i o 20:15 zmierzyli się z Ferns, aby zakończyć zmagania pierwszego dnia. W niedzielę Nowa Zelandia zmierzy się z RPA i Jamajką, a do finału zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny.

Tymczasem męska reprezentacja Nowej Zelandii, która w zeszłorocznym finale pokonała Australię, pokonała swoich rywali z Trans-Tasmana 42-29. W niedzielę zmierzą się z Republiką Południowej Afryki, która przegrała z Australią, w konfrontacji, która wyłoni obie drużyny, które zadecydują o meczu.