Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener netballu z Nowej Anglii cieszy się powrotem do domu w Christchurch

W ten weekend dziewięć międzynarodowych drużyn netballowych zmierzy się w Christchurch ze sobą w mistrzostwach świata w rozrywce Fast5.

Jednak dla asystenta trenera reprezentacji Anglii, Joe Hartena, jest to jak powrót do domu po dwóch latach spędzonych w Garden City na początku kariery.

Można niemal powiedzieć, że kolor czerwony jest synonimem Harten, ponieważ rozegrała 117 meczów w reprezentacji Anglii, a obecnie jest częścią sztabu trenerskiego, ale jest także byłym członkiem Canterbury Tactix.

Harten powiedziała, że ​​cieszy się z powrotu do Christchurch.

„Kocham ludzi, kocham tę kulturę i kocham to miejsce” – powiedziała.

Harten, który przeprowadził się do Christchurch w 2012 roku w wieku 22 lat, przeżył w regionie trudne chwile, walcząc o przetrwanie trzęsienia ziemi.

Tactix również miał trudności, rok po roku konsekwentnie kończąc na dnie mistrzostw ANZ lub w jego pobliżu.

Harten powiedziała, że ​​przez te dwa sezony niczego by nie zmieniła.

„Podjęłam duże ryzyko przychodząc do Christchurch, przychodząc do Tactix, ale tak naprawdę była to jedna z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęłam” – powiedziała.

„To było bardzo upokarzające… Nie osiągnęliśmy najlepszych wyników w Tactix, ale było to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę”.

Harten ma nadzieję zapewnić podobne wrażenia w najbliższy weekend podczas Mistrzostw Świata Fast5 – jednego z jej ulubionych wydarzeń w kalendarzu netballu.

„To świetna zabawa – mniej ludzi na boisku, więc jest więcej miejsca na bardziej szalone rzeczy!

„Lubię myśleć o sobie jako o kreatywnej zawodniczce, a teraz jestem trenerem i zachęcam dziewczyny do uderzania z dystansu”.

Po zakończeniu kariery w międzynarodowym futbolu w kwietniu 34-latek błyskawicznie piął się po szczeblach kariery trenerskiej. Ale jej CV mówi samo za siebie – brała udział w czterech Pucharach Świata i czterech Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

„Byłam bardzo wdzięczna, że ​​England Netball tak szybko doprowadziło mnie do międzynarodowego poziomu trenerskiego, ale mam dużą wiedzę na temat gry i bardzo chętnie podzielę się nią z dziewczynami, zwłaszcza w coachingu. pięć formatów.”

READ  Przedstawiciele mediów uzyskali pozytywny wynik testu na Covid-19 w drugim teście Ashesa