Młody zawodnik Arsenalu strzelił 2 gole, gdy Anglia pokonała Polskę w meczu otwarcia Mistrzostw UEFA do lat 17

• Anglia, której kapitanem był Mo Marley, rozpoczęła turniej od zwycięstwa 2:1 nad Polską, mimo że po 35 minutach została zredukowana do 10 mężczyzn. Michelle Agyemang z Arsenalu była gwiazdą meczu, strzelając obie bramki dla Anglii.
  • Po tym, jak Mary Ward została wyrzucona z boiska, Anglia zmieniła ustawienie z 4-3-3 na 4-3-2. Araya Dennis z Arsenalu przeszedł z prawego skrzydła na lewe z powrotem, aby osłonić pozycję Warda, demonstrując swoją elastyczność taktyczną i odporność pod presją.
  • Pomimo bycia graczem Anglia zdołała utrzymać prowadzenie do 92. minuty.
UNSpecified, Estonia – 14 MAJA: Angielska Michelle Agymang i Inez Sikora z Polski pojedynkują się z Polską podczas meczu grupy B Mistrzostw Europy UEFA Kobiet UEFA do lat 17 w sezonie 2022/23 między Anglią a Polską w Voru Spordikeskuse w maju. 14 grudnia 2023 w Voru, Estonia. (Zdjęcie autorstwa Joosepa Martinsona/Getty Images)

Podopieczni Mo Marleya otworzyli turniej od zwycięstwa 2:1, mimo że po 35 minutach grali w dziesiątkę.

Obie bramki dla Anglii zdobyła Michelle Agyemang z Arsenalu.

Najpierw mocny strzał zza pola karnego w czwartej minucie. Następnie w 22. minucie Agyemang wykorzystała nieporozumienie między polską bramkarzem a jedną z jej zawodniczek, by z bliskiej odległości wpakować piłkę do siatki.

W tym momencie Anglia miała kontrolę, ale Mary Ward została wyrzucona z boiska w 35. minucie za odmówienie jej szansy na zdobycie bramki po tym, jak została sfaulowana przez przechodzącego napastnika.

Sofia Bor zablokowała rzut karny Magdaleny Pololnicak, utrzymując wynik 2:0.

Następnie Anglia zmieniła formację z 4-3-3 na 4-3-2, a Araya Dennis z Arsenalu przeszedł z prawego skrzydła na lewe skrzydło, aby pokryć pozycję Warda.

Zachowali czyste konto do 92. minuty, kiedy to Polki zdobyły gola przez rezerwową Wiktorię Koprowską, ale było już za późno, by Polska wróciła i wyrównała.

Anglia stwarzała sobie okazje grając 11 na 11, a potem bardzo dobrze broniła życia przed trudnym przeciwnikiem.

Było to zdecydowanie zasłużone zwycięstwo.

W meczu uczestniczyli wszyscy zawodnicy Arsenalu.

Katie Reid zaczynała jako środkowa obrończyni i miała dobrą grę w usuwaniu piłek i budowaniu zagrywek.

Lila Harbert wystartowała w środku pola przed obroną.

READ  Mark Hayden: Polska oddaje hołd człowiekowi z Newnan, który pomógł zdemontować żelazną kurtynę | Kolumny

Araya Denise, jak wspomniano wcześniej, rozpoczęła atak wraz z Michelle Agyemang.

Isabella Fischer odegrała drugorzędną rolę w ataku w doliczonym czasie gry i udało jej się zdobyć żółtą kartkę w późnej fazie gry.

Oto wszystkie wyniki pierwszej rundy meczu:

Grupa A Niemcy 0-2 Hiszpania (Kadriorg Stadium, Tallinn) Estonia 0-4 Szwajcaria (Lilikula Stadium, Tallinn)

Grupa B Anglia 2:1 Polska (Võru Stadium, Võru) Szwecja 0:3 Francja (Tartu Tam Stadium, Tartu)

Anglia zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B, za Francją. Ich następny mecz zagra ze Szwecją w środę, 17 maja o 17:00 BST.