Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Była szefowa działu IT poczty mówi, że Paula Fennells „ma nadzieję uniknąć” dochodzenia – ujawnia, że ​​zablokowała swój numer |  Wiadomości biznesowe

Była szefowa działu IT poczty mówi, że Paula Fennells „ma nadzieję uniknąć” dochodzenia – ujawnia, że ​​zablokowała swój numer | Wiadomości biznesowe

Była dyrektor naczelna Paula Vennells czterokrotnie kontaktowała się z byłym dyrektorem IT, prosząc o pomoc w „uniknięciu” niezależnego śledztwa w sprawie skandalu związanego z Horizonem, jak powiedziano dochodzeniu Urzędu Pocztowego, gdy były dyrektor naczelny zalał się łzami.


Czwartek 16 maja 2024 o 16:05, Wielka Brytania

Była dyrektor Poczty powiedziała, że ​​musiała zablokować numer telefonu swojej byłej szefowej Pauli Fennells po tym, jak była dyrektor naczelna kilka razy dzwoniła z prośbą o pomoc w uniknięciu niezależnego śledztwa w sprawie skandalu IT w Horizon.

Leslie Sewell, były szef działu IT w firmie, powiedział… Zapytanie na poczcie W czwartek były dyrektor generalny ds Pani Fennells Skontaktowałem się z nią cztery razy w latach 2020–2021.

Pani Sewell powiedziała, że ​​zablokowała numer pani Fennells ze względu na dyskomfort związany z kontaktem.

W swoim oświadczeniu jako świadek dochodzenia pani Sewell stwierdziła, że ​​jeden z e-maili pani Fennells odnosił się do konieczności uzupełnienia luk w pamięci w odniesieniu do programu Horizon i „Projektu Sparrow”, komisji, która zajmuje się problemami z księgowymi medycyny sądowej, którzy zidentyfikowali błędy w System księgowy.

Pani Sewell powiedziała: „Paula dzwoniła do mnie w sumie cztery razy. Pamiętam, że po ostatnim połączeniu zablokowałam jej numer, ponieważ nie czułam się komfortowo, gdy do mnie dzwoniła”.

„Nie rozmawiałem z Paulą, odkąd opuściłem POL [Post Office Limited] W 2015 roku.”


zdjęcie:
Leslie Sewell składa zeznania w dochodzeniu w Urzędzie Pocztowym. Zdjęcie: PA

Śledź Sky News na WhatsApp

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Wielkiej Brytanii i całego świata, śledząc Sky News

Kliknij tutaj

Według zeznań pani Sewell była dyrektor naczelna pani Fennells powiedziała, że ​​„poproszono ją w krótkim czasie” o stawienie się przed komisją parlamentarną ds. „wszystkich spraw związanych z Horizon/Sparrow i koniecznością uzupełnienia pewnych luk w pamięci”.

READ  Wolumen handlu bitcoinami wzrósł po debiucie długo oczekiwanych amerykańskich funduszy ETF

„Mam nadzieję, że pomoże to uniknąć niezależnego śledztwa, ale żeby to zrobić, muszę być dobrze przygotowana” – dodała pani Sewell.

Zalała się łzami

Pani Sewell, która z trudem powstrzymywała emocje i zalała się łzami podczas składania przysięgi na początku zeznań w śledztwie, otrzymała wsparcie i przerwy w razie potrzeby od przewodniczącego Sir Wayne’a Williamsa.

„Pani Sewell, zdaję sobie sprawę, że może to być dla pani przygnębiające” – powiedział Sir Wayne byłemu dyrektorowi generalnemu. „Pani Price zada pani szereg pytań w odpowiedni i rozsądny sposób, ale jeśli w dowolnym momencie uzna to za potrzebne przerwę, po prostu daj jej znać, dobrze?”

Czytaj więcej:
Lekarz Poczty powiedział, że „tuszował sprawę w firmie”
Byłemu naczelnikowi poczty zarzuca się, że w toku śledztwa „ciągle kłamał”.
Były dyrektor nazwał „strażnikiem tajemnicy zdalnego dostępu”.


zdjęcie:
Leslie Sewell złożył przysięgę podczas śledztwa w Urzędzie Pocztowym. Zdjęcie: PA

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Poczta stanęła w obliczu ogromnej kontroli po dramacie ITV Pan Bates przeciwko Urzędowi Pocztowemu Co uwydatniło skandal IT Horizon.

Wadliwy system doprowadził do postawienia w stan oskarżenia ponad 700 kierowników poczty w latach 1999–2015, z których wielu nadal oczekuje na pełne odszkodowanie pomimo zapowiedzi rządu o wypłacie odszkodowań osobom, których wyroki skazujące zostały uchylone.