Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wysłannik Indii szczegółowo opisuje osiągnięcia i różnorodność Indii podczas sesji interakcji ze studentami

Wysłannik Indii szczegółowo opisuje osiągnięcia i różnorodność Indii podczas sesji interakcji ze studentami

W sesji pytań i odpowiedzi, która odbyła się 14 maja, mówiła o geopolityce, a także osiągnięciach Indii w dziedzinie technologii kosmicznej i ich wyjątkowej różnorodności kulturowej.

„Najma Mallick szczegółowo opowiedziała o stosunkach dwustronnych między Indiami a Polską podczas rozmowy ze studentami SGH w ambasadzie w dniu 14 maja 2024 r. W sesji pytań i odpowiedzi poruszyła tematykę geopolityki, naszych osiągnięć w technologii kosmicznej oraz naszej wyjątkowej różnorodności kulturowej” – stwierdziła Ambasada Indii w Polsce w poście na portalu X.

Wcześniej 8 maja Malik przyjął Wojciecha, wojewodę powiatu śląskiego.

Rozmawiali o pogłębieniu stosunków gospodarczych i innych między Indiami a SLASK-iem. Poseł indyjski pogratulował także Vujcikowi udanego przebiegu 16. Europejskiej Konferencji Gospodarczej.

„8 maja 2024 r. wojewoda śląski Marek Wójcik przyjął w Katowicach Najmę Malik. Rozmawiali o pogłębieniu relacji gospodarczych i innych między Indiami a Śląskiem Ambasada Indii oświadczyła wcześniej, że gratuluje województwu pomyślnego zorganizowania 16. Europejskiej Konferencji Gospodarczej. .

W dniach 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się XVI Europejska Konferencja Gospodarcza (EEC), której celem było stworzenie szerokiego i różnorodnego forum dyskusji na temat przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki.

Indie i Polskę łączą długotrwałe przyjazne stosunki, charakteryzujące się kontaktami politycznymi na wysokim szczeblu, żywym zaangażowaniem gospodarczym i tradycyjnymi więzami kulturowymi.

READ  Hiszpania pokonała Polskę i awansowała do finału Pucharu ATP

Oba kraje nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1954 r., co doprowadziło do otwarcia Ambasady Indii w Warszawie w 1957 r.

Podczas „Operacji Ganga” Polska pomogła w ewakuacji indyjskich studentów z Ukrainy po wybuchu konfliktu między Rosją a Ukrainą w lutym 2022 r. (ANI)

Raport ten jest generowany automatycznie z serwisu informacyjnego ANI. ThePrint nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.