Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontuzja łydki wyklucza Seana Johnsona z finałowego meczu NFL przeciwko Penrith Panthers

Kontuzja łydki wyklucza Seana Johnsona z finałowego meczu NFL przeciwko Penrith Panthers

Finały NRL, tydzień 1: Pantery kontra Wojownicy. Gdzie: Stadion Blue Beat w Penrith. Kiedy: Sobota 9 września o godzinie 18:05 zasięg: Na żywo w Sky Sport 4, aktualizacje na żywo w Stuff od 17:45.

Rozgrywający Warriors, Shawn Johnson, został wykluczony z pierwszego od pięciu lat występu klubu w finałach NFL.

Johnson nie zagra w sobotnim finale kwalifikacyjnym przeciwko Penrith Panthers z powodu nadwyrężenia lewej łydki podczas treningu.

Johnson jest już znaczącą zagraniczną drużyną przeciwko mniejszym premierom i dwukrotnym mistrzom NRL. Porażka Johnsona jest ogromnym ciosem dla Warriors.

Johnson, nowo koronowany zawodnik sezonu Warriors, udał się z drużyną do Sydney w czwartek, ale klub potwierdził, że nie zagra.

Do jego kontuzji dołączyła strata partnera w drugiej połowie sezonu, Luke’a Metcalfe’a, który dwa tygodnie temu w meczu przeciwko Dragons nabawił się kontuzji ścięgna podkolanowego.

Warriors będą zmuszeni rozegrać swój pierwszy mecz finałowy od pięciu lat bez gwiazdy rozgrywającego Shawna Johnsona.

Rzeczy

Warriors będą zmuszeni rozegrać swój pierwszy mecz finałowy od pięciu lat bez gwiazdy rozgrywającego Shawna Johnsona.

Długo oczekiwany powrót Te Meyera Martina po złamaniu nogi w zeszłym tygodniu i choć zardzewiały po tym, jak od 9 kwietnia nie grał w pierwszorzędną piłkę nożną, ma spore doświadczenie w meczach finałowych.

Główny trener Andrew Webster ma dwie potencjalne możliwości zastąpienia Johnsona – wypchnięcie Martina na pozycję bocznego obrońcy i przesunięcie Dylana Walkera, aby wystawił go w przerwie lub rzucenie kluczy do drużyny młodemu obrońcy Ronaldowi Volkmanowi.

Folkman, który w zeszłym tygodniu zastąpił Johnsona, nie został we wtorek powołany do 22-osobowego składu Warriors, ale Warriors mogą zwrócić się do National Football League o zgodę na dodanie go do składu.

Ponte Afua, Tyne Toubeki i Freddy Lusek mogą mieć szansę na przejście na ławkę rezerwowych, jeśli Walker będzie używany w połowach.

Klub jest przekonany, że Johnson powróci na swój drugi finał.

READ  Koniec domowego występu Clavana Beide w Lidze Europy | Europa Sporty
Sean Johnson nie wystąpi w finale przeciwko Panthers z powodu bólu łydki.

Juno Searle/AP/Photosport

Sean Johnson nie wystąpi w finale przeciwko Panthers z powodu bólu łydki.

Biorąc pod uwagę czwarte miejsce w sezonie zasadniczym, sobotni mecz finałowy nie będzie oznaczać nagłej śmierci dla Warriors, którzy rozegrają mecz u siebie w Nowej Zelandii, czy to w Eden Park, czy na Mt Smart, przeciwko zwycięzcy niedzielnego Knights and Raiders meczu, jeśli przegrają z . lamparty. Zwycięstwo Warriors nad Penrith da im tydzień wolnego przed wstępnym finałem u siebie, który odbędzie się w weekend 23–24 września.

Johnson był jednym z wielu starszych graczy, którzy odpoczęli przed ostatnim sobotnim meczem w sezonie zasadniczym, który zakończył się porażką 34-10 z Dolphins, co pozwoliło drużynie zregenerować się po szeregu dokuczliwych problemów z kontuzjami, z którymi sobie radził.

Johnson miał wcześniej kontuzję mięśnia czworogłowego, przez co czasami oddawał obowiązki bramkarza Adamowi Pompejuszowi.

Chociaż Johnson jest najbardziej znany ze swoich prób i asyst, dwie z jego największych mocnych stron w znakomitym sezonie 2023 to obrona i kopnięcia. Utrata obu drużyn byłaby ogromnym ciosem dla Warriors.

Bez względu na to, kim był jego partner w różnych momentach roku, Johnson zawsze był odpowiedzialny za prawie wszystkie swoje występy publiczne.