Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzięki Warriors liga rugby w Nowej Zelandii osiąga „najwyższy poziom”.

Dzięki Warriors liga rugby w Nowej Zelandii osiąga „najwyższy poziom”.

Człowiek, który zapewnił Warriors reputację swobodnego zespołu zbudowanego na instynkcie, mówi, że zakochał się w ich metodycznym stylu pod wodzą Andrew Webstera.

Ali Lawiti, którego kiedyś nazywano „Michaelem Jordanem ligi rugby” ze względu na jego zapał do pracy, twierdzi, że byłemu asystentowi Penrith należy się ogromne uznanie za pobicie rekordu w drodze do swojego pierwszego występu w finale od 2018 roku.

Były wioślarz tylny drużyny Waititi był podstawową postacią w pierwszych latach kariery Warriors, gdy futbol na stałe zakorzenił się w DNA klubu.

Jednak „Wahs” Webstera na rok 2023 przełamał ten trend.

W sezonie zanotowali najniższą w lidze liczbę 168 homeoutów – tylko siedem na mecz – i zajęli pierwsze miejsce pod względem liczby strikeoutów.

Na papierze brzmi to konserwatywnie, ale Lawtiti powiedział przed sobotnimi finałowymi kwalifikacjami przeciwko Penrith, że przeszedł na filozofię Webstera.

„Myślę, że grają naprawdę wciągający futbol” – Lawite powiedział AAP.

„Wrzucają piłkę do środka i wyładowują ją, ale mądrze wybierają swoje momenty i wykorzystują piłkę.

„Kilka razy zostałem wyrzucony w powietrze (przez byłego trenera Daniela Andersona), a w dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, ponieważ jedno (złe obciążenie) może radykalnie zmienić dynamikę.

„Myślę, że on (Webster) wie, jak zachęcać ludzi do wyrażania siebie, trzymając się planu gry.

„Myślę, że ludzie naprawdę doceniają ich wysiłek bez piłki, przez cały rok byli bardzo silni w obronie”.

Wykres taktyczny Webstera bił rekordy przez cały rok.

Warriors mają na koncie najwięcej zwycięstw (16) od 2002 roku i mogą pochwalić się najbardziej ekonomiczną obroną od 2011 roku, czyli dwóch lat, kiedy klub dotarł do Wielkiego Finału.

READ  Jack Nicholson pojawia się rzadko podczas meczu Lakersów

Lauiti’iti stwierdził, że nie jest przesadą sugerowanie, że Warriors zaczęli rywalizować z All Blacks o popularność.

Tohu Harris wbiega na boisko na stadionie Mount Smart na oczach fanów.

„Atmosfera tutaj jest dla nas naprawdę wspaniała”, powiedział Lawite.

„To najczęściej omawiany zespół i temat w rozmowach wszystkich.

„Słyszałem o kibicach związku rugby, którzy podążyli za modą ze względu na to, jak dobrze sobie radzą.

„Ludzie widzą wysiłek i to, jak dobrze radzą sobie z tym, co nie pozostaje niezauważone. Liga rugby tutaj jest na najwyższym poziomie”.

Lawiti powiedział, że pierwszoroczny trener zasługuje na uznanie za wyprowadzenie klubu z zastoju, wskazując na manewry poza boiskiem, takie jak mianowanie kapelana klubowego i byłego ulubieńca kibiców Jerry’ego Socio na pracownika socjalnego, aby ponownie zjednoczyć Warriors. Ścieżka.

„Można zobaczyć, jak dobry jest trener, po sposobie, w jaki się komunikuje i wie, jakie przyciski należy naciskać w przypadku zawodników” – dodał Lawite.

„Podjął kilka świetnych inicjatyw i dotyczy to całego klubu, od właściciela po sprzątacza i personel biurowy – wszyscy są doceniani i to dobrze”.