Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jordy Barrett opuści mecz otwarcia Francji, a mecz z Narawą dobiegnie końca

Jordy Barrett opuści mecz otwarcia Francji, a mecz z Narawą dobiegnie końca

Drużyna All Blacks ogłosiła swój pierwszy skład na mecz otwarcia roku w Pucharze Świata w Rugby przeciwko Francji, a menadżer Ian Foster musi dokonać pewnych zmian ze względu na kontuzje, w tym rozdzierającą serce decyzję o pokonaniu debiutanta Emoniego Narawy.

Foster ogłosił dziś rano skład, w którym Anton Lehnert-Brown został wybrany na pomocnika obok Rico Iwaniego po tym, jak Jordie Barrett został oficjalnie wykluczony z meczu w związku z doniesieniami, że na początku tygodnia odczuwał „ból” lewego kolana.

„To stosunkowo blisko” – powiedział Foster o Barretcie.

„To bardziej irytująca kontuzja niż cokolwiek innego, więc pod wieloma względami jest to środek zapobiegawczy, ale chcielibyśmy myśleć, że wróci i będzie dostępny w przyszłym tygodniu”.

Barrett dołączył do Brody’ego Retalika, Shannon Frizzell i Terrella Lomaxa na skrzydle kontuzjowanym, ale wieści były jeszcze gorsze dla Chiefs poza bocznym obrońcą Narawą.

Zespół All Blacks potwierdził, że Narawa jest wykluczony z gry do końca turnieju po ponownej kontuzji pleców, której doznał pod koniec sesji treningowej w tym tygodniu w Lyonie, gdzie badania wykazały problem z dyskiem.

Narawa, który zadebiutował w All Blacks na początku międzynarodowego sezonu przeciwko Argentynie w Mendozie, opuści drużynę po sobotnim meczu. All Blacks powiedzieli, że decyzja w sprawie jego następcy „zostanie podjęta we właściwym czasie”.

„To bardzo smutne” – powiedział Foster o Narawie po nadaniu nazwy swojej drużynie.

„W tygodniu na Twickenham przebiegł swój najszybszy czas w roku i wracał. Jego przygotowania były naprawdę dobre – piął się w górę.

„Oczywiście wracał z testów w Argentynie, ale od razu wchodził w grę. Właściwie był ostatnią rzeczą w zestawie umiejętności, w której się stawił.

READ  Jockey Ethan Brown robi sobie przerwę na czas nieokreślony od jazdy wyścigowej

„Bardzo ciężko pracował, żeby się tu dostać i byliśmy podekscytowani tym, gdzie się znajduje, ale najlepszą rzeczą dla niego jest teraz poddanie się rehabilitacji w domu – na początku nie jest to najlepsza rzecz, jaką można zrobić jako trener, ale zrobi wszystko, co w jego mocy. właściwa rzecz.” coś.”

Foster dodał, że „rozważą” swoje opcje wymiany z dodatkową luźną możliwością forwardu, a nie zmianą na zasadzie „porównywalnej”.

Sam skład jest zuchwały, gdyż Nebo Laulala zastępuje Lomaxa, który dochodzi do siebie po poważnej kontuzji po ciężkiej porażce All Blacks ze Springboksami na Twickenham prawie dwa tygodnie temu, w pierwszym rzędzie obok Ethana de Groota i Cody’ego Taylora. .

Sam Whitelocke i Scott Barrett tworzą zgrany duet, a Retalik odpada, a Dalton Papale awansował ze spotkania z Boxem do rozpoczęcia ataku wraz z kapitanem Samem Kane’em na siódmym miejscu i Ardim Saveą na ósmym miejscu.

W obronie Aaron Smith i Richie Monga po raz kolejny łączą siły w środku pola o świeżej twarzy, podczas gdy trio z zewnątrz składa się z „Slim Reaper” Marca Tilei, sprawnego Willa Jordana i młodego Bodena Barretta.

„To zaszczyt zagrać w meczu otwarcia Pucharu Świata w Rugby 2023” – powiedział Foster.

„To, co czyni to wydarzenie tak wyjątkowym, to fakt, że zmierzy się z gospodarzami, którzy stanowią bardzo dumny i błyskotliwy zespół.

„Puchar Świata jest inny. Początkowym celem jest zakwalifikowanie się do ćwierćfinału, ale aby to osiągnąć, musimy zbudować naszą grę w fazie grupowej.

„Zaczyna się od pierwszego meczu, w którym mamy szansę zmierzyć się z jednym z wyraźnych faworytów mistrzostw”.

Francja musiała także zastąpić swojego pomocnika Yoramem Moifaną, który został wybrany na mecz otwarcia Pucharu Świata w Rugby na Stade de France.

Moifana zastąpił Jonathana Dantego, który dwa dni wcześniej wraca do zdrowia po kontuzji ścięgna podkolanowego po występie w ostatnim meczu na rozgrzewkę z Australią.

READ  Sophie Pascoe rozstała się z trenerem po 20 latach

Moifana rozpoczął pierwsze trzy mecze Sześciu Narodów, kiedy Dante doznał kontuzji. Może grać na środku i na skrzydłach, ale w swoim 19. teście wystąpi z weteranem Gaelem Fico.

„Odbędą się cztery mecze bilardowe i skład się zmieni. Jesteśmy zespołem 33 zawodników i nie można skupiać się tylko na 15 zawodnikach” – powiedział trener Francji Fabien Galthier.

„Reprezentacja Francji musi się przystosować i mamy zaufanie do naszych dwóch środkowych pozycji, Yorama i Gaela. Naprawdę grali razem. Są w tej chwili najlepszą francuską drużyną. „

Francja dokonała jeszcze dwóch zmian po towarzyskim zwycięstwie nad Australią 41-17. Locka Paula Willemse’a, który zerwał prawy mięsień czworogłowy uda, zastąpił Cameron Wookie, a Reda Wardi przesunęła Jean-Baptiste’a Grosse’a po luźnym podpórce.

Galthi wolał bardziej ofensywną opcję z pięcioma napastnikami i trzema bocznymi obrońcami na ławce rezerwowych, zamiast zwykłego podziału na 6-2. Zobacz centrum Vincent Arthur i zapasowy scrumaff Maxim Loko.

„Musieliśmy znaleźć równowagę między siłą a wykończeniem” – powiedział Galthy. „Chcemy wnieść trochę energii we właściwym momencie, jeśli w trakcie meczu wszystko pójdzie zgodnie z planem”.

Profile:

Wszyscy czarni: Beauden Barrett, Will Jordan, Ricco Ewan, Anton Lehnert-Brown, Mark Tilea, Richie Monga, Aaron Smith; Ardi Savea, Sam Kane (kapitan), Dalton Babali, Scott Barrett, Sam Whitlock, Nebo Laulala, Cody Taylor, Ethan de Groot.

Rezerwowi: Samisoni Taukiahu, Ova Toungavasi, Fletcher Newell, Topo Faye, Luke Jacobson, Finlay Christie, David Haveli, Lester Vainga’anuku.

Francja: Thomas Ramos, Damien Benaud, Gael Fico, Yoram Moifana, Gabin Villiers, Mathieu Jalibert, Antoine Dupont (kapitan); Gregory Aldrete, Charles Olivone, François Croce, Thibaut Flament, Cameron Wookey, Owenyi Atunio, Julien Marchand, Reda Wardi.

Rezerwowi: Beto Mufaka, Jean-Baptiste Gross, Dorian Aldghiri, Romain Tauvifenoa, Paul Bodhint, Maxime Loko, Arthur Vincent, Melvin Jaminet.

READ  Red Bull może zatrzymać Helmuta Marko

Dodatkowe raporty Associated Press