Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uczciwość, relacje i nieznane

Uczciwość, relacje i nieznane

Miesiąc po rozczarowującym sezonie w Pucharze Świata w Netball trener Silver Ferns spotkał się z reporterką sportową 1News, Kate Wells, aby zastanowić się i przygotować na to, co nas czeka.

Słuchając rozbijających się za nim fal, trudno uwierzyć, że minął zaledwie miesiąc od Pucharu Świata w Netballu i rozczarowania drużyny Silver Ferns i trenera Dame Nolina Toroa.

Siedząc blisko fal na górze Maunganui – ojczyźnie Taurua, kiedy siatkówka nie była potrzebna – szybko stało się jasne, co ma do zaoferowania spokojne tło ostatniego miesiąca.

„To właśnie jest dobre w życiu w górach” – Torua powiedziała 1News.

„Nie tylko ptaki, morze i morskie powietrze są piękne, ale także miłe i relaksujące uczucie podczas wakacji”.

„Podoba mi się tutaj” – dodała, uśmiechając się i wstając.

To była ciężka kampania dla Toroa i Ferns w Republice Południowej Afryki, w której przegrali z Anglią w półfinale, a następnie przegrali z Jamajką w trzeciej fazie barażowej o brązowy medal, pozostawiając ich na czwartym miejscu – co było ich najgorszą w historii pozycją na świecie Historia pucharu siatkówki.

„Przeprowadzamy audyty w Netball New Zealand i jest to bardzo kompleksowe, ale także ludzie, z którymi pracuję, mentorzy i ludzie, których znam, znają grę, a także byli międzynarodowymi trenerami, a ja pracuję nad listą osób, które znam. wiem” – powiedziała.

„Powiedzą mi, co myślą, i myślę, że integralną częścią bycia trenerem, niezależnie od tego, czy wygrywasz, czy przegrywasz, jest posiadanie zewnętrznych wskazówek i informacji zwrotnych”.

Jednak podobnie jak fale za nimi, wydaje się, że Toroa zmiótł ich po przemyśleniach i na początku tego tygodnia powołano nowy zespół na kolejny rok międzynarodowej siatkówki, który rozpocznie się od Pucharu Tiny Jamieson przeciwko Anglii pod koniec tego miesiąca.

READ  Karta Tour PGA Ryana Foxa „A Dream Come True”

Dobra passa trafiła na pierwsze strony gazet w zeszłym tygodniu wraz z decyzją Anglii o wystawieniu składu, w którym nie znalazłby się żaden z zawodników, którzy zdobyli srebro na tegorocznym Pucharze Świata – decyzja, jak powtórzyli, miała charakter długoterminowy i nie miała być postrzegana jako brak szacunku dla drużyna. Czarna sukienka.

Chociaż Toroa potwierdziła, że ​​początkowo nie chciała grać w The Roses, kiedy po raz pierwszy usłyszała o „Katastrofie”, od tego czasu przypomniała sobie, co jest ważniejsze w przypadku serialu.

„Gra przed fanami ze swojego kraju jest najlepsza i myślę, że pamiętam też Tiny’ego Jamiesona.

„Gramy o Puchar Tiny Jameson… i musimy przyznać, że Tiny właśnie zmarła w tym roku i jaką była ikoną naszego sportu, więc jest to dla niej wspomnienie.

„Ale to także szansa dla najlepszych i nie można przegapić tych okazji”.

Bycie srebrną paprocią nie jest pracą na pół etatu.

Beta Toeva nie może się doczekać przejścia.

Mając to na uwadze, w składzie Toro znajduje się kilku zawodniczek Pucharu Świata, pomimo zauważalnej nieobecności pomocniczki Giny Crampton, która rozpoczęła „przerwę” od siatkówki, co sprawi, że będzie pauzowała co najmniej do końca przyszłego roku.

Nieobecność Cramptona pozostawia ogromną lukę w składzie Silver Ferns – lukę, którą wielu zawodników Mystics, Pety Toify, może dostać szansa na wypełnienie po imponujących występach zarówno w Premier League ANZ, jak i w drużynie Silver Ferns.

Jednak zamiast tego Toeava została wymieniona tylko w drużynie Nowej Zelandii, której sprawność fizyczna została zidentyfikowana jako problem uniemożliwiający jej wykonanie kolejnego kroku.

Torua stwierdziła, że ​​w jej pracy pojawiają się „frustracje”, jeśli chodzi o selekcję, ale nie ustąpi przed kryteriami.

„Jedną z rzeczy, do których przywykłam w tej pracy, jest to, że mogę uczyć się i wspierać różnych ludzi, a także wiedzieć, że różni ludzie radzą sobie na swój własny sposób” – powiedziała.

READ  Joseph Parker i Tyson Fury podobno mają pozytywny wynik testu na Covid-19, walka trójstronna z Deontayem Wilderem przełożona

„Ale według mnie musisz być w 100% zaangażowany w bycie Srebrną Paprocią i nie jest to praca na pół etatu.

„Myślę, że czasami ludzie mają różne ramy czasowe, w których mogą pracować, i według mnie w ten sposób możemy wydobyć z tej osoby to, co najlepsze”.

Szczególnie w Toeava Toroa potwierdziła, że ​​jest świetną zawodniczką, ale jej czas jeszcze nie nadszedł.

„Wiemy, jak dobra jest Peeta, nadal nazywamy ją kolekcją Silver Ferns i wiemy, co dodaje do czarnej sukienki, ale to tylko kwestia wyczucia czasu”.

Nieznane

Pani Nolin Turua.

Timing jest obecnie szczególnie ważnym tematem dla Netball New Zealand, ponieważ obecny kontrakt Taurua wygasa po tegorocznym Constellation Cup przeciwko Australii w październiku.

Toorua przez jakiś czas była nieśmiała co do swojej przyszłości i nawet miesiąc po powrocie do domu w górach nadal waha się co do harmonogramu zajęć.

„Jestem kimś, kto kończy tam, gdzie powinien” – powiedziała.

„Nie wyłączyłem niczego, ale nie wiem. W tej chwili było mi po prostu smutno… ale nie wkładałem dodatkowej energii w nic innego”.

Dla Taurui „zakończenie” roli trenera Silver Ferns było dla Tauruy po 34 występach w barwach Nowej Zelandii w latach 1994–1999 i trzykrotnym pominięciu go na tym stanowisku, zanim ostatecznie objął stanowisko w 2018 r., po przerażającej kampanii na stadionie Igrzyska Wspólnoty Narodów.

Od tego czasu jednak wniosła wiele do dziedzictwa Black Dress, w szczególności wygrywając Puchar Świata w Netball w następnym roku, a także kończąc dziewięcioletnią suszę w Constellation Cup kolejnymi zwycięstwami nad Australią w 2021 roku.

Srebrna paproć świętuje po zdobyciu Pucharu Konstelacji.

Prowadziła także drużynę, która w zeszłym roku zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, przed tegorocznym bólem serca w Republice Południowej Afryki.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio na żywo: Lydia Ko walczy o mistrzostwo kobiet, kiwi świętuje medale

Torua stwierdziła, że ​​to zaszczyt pełnić funkcję „nadzorcy” tej roli.

„Ta praca nie jest moja na zawsze.

„Jako były zawodnik Silver Fern wiem, jak postrzegam grę i mój związek z jej historią oraz co ludzie przed nami zrobili, abyśmy znaleźli się na tej pozycji, nie mam szacunku dla mojej roli.

„Jestem bardzo otwarty, jeśli będę musiał ruszyć do przodu, zrobię to bez żadnych problemów i zrobię to, co będzie dobre dla gry”.

Podobnie jak fala na górze Maunganui.