Reprezentacja Nowej Zelandii do lat 23 jest o jedno zwycięstwo od Igrzysk Olimpijskich w Paryżu po wyprzedzeniu Vanuatu

Na stadionie Go Media Mt Smart: Nowa Zelandia 8 (Jesse Randall 3′ 12′, Oscar Van Hattum 10′ 39′, George Ott 17′, Ryan Ferney 43′, Aryan Raj 55′, 71′). Vanuatu 0.HT: 6-0

Reprezentacja Nowej Zelandii w piłce nożnej mężczyzn do lat 23 jest o jedno zwycięstwo od zapewnienia sobie miejsca na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

W środowe popołudnie pokonali Vanuatu 8:0 w półfinale kwalifikacji Oceanii na stadionie Go Media Mount Smart w Auckland. Był to bardzo jednostronny mecz.

W środowy wieczór Fidżi pokonało Wyspy Salomona 3:0 w innym meczu półfinałowym, który odbył się w tym samym miejscu, i tym samym zorganizował rewanż w grupie A w sobotnim barażu na stadionie North Harbor.

Zakłada się, że Fidżi bardziej przetestuje drużynę trenera Darrena Baziliego niż Vanuatu, choć mocnym kandydatem będzie gospodarz, po tym jak tydzień temu wygrało swoje pierwsze spotkanie z wynikiem 3:1, przy nieobecności wielu kluczowych zawodników.

Nowozelandzki zawodnik Jesse Randall świętuje zdobycie drugiego gola w meczu przeciwko Vanuatu.

Shane’a Wenzlake’a/Photosport

Jesse Randall i Oscar van Haattom strzelili po dwie bramki w pierwszej połowie z obu stron ataku, a pomocnik Georg Ott strzelił rzut karny w 17. minucie.

Bramka Otta zakończyła pierwszą część spotkania, a Randall strzelił dwa gole po obu stronach pierwszego gola Van Hattoma – był to jego drugi strzał po długim solowym bieganiu lewym skrzydłem.

Wczesny atak zamienił grę w trening na pozostałe 70 minut.

Van Hatom strzelił drugą główkę na sześć minut przed przerwą, a Ryan Ferney po wspaniałym strzale z górnej części pola karnego cztery minuty później dał do przerwy wynik 6:0.

Bazeley dokonał pięciu zmian w pierwszej połowie, w tym usunął Randalla i Van Hattuma, aby przygotować ich na sobotni finał, choć to pozbawiło ich szans na skompletowanie hat-tricków.

READ  Jordan i Kane mają powrócić do gry wraz ze zmianą punktu ciężkości drużyny z Nowej Zelandii

Środkowy obrońca Aaryan Raj został trzecim Nowozelandczykiem, który strzelił dwie bramki, strzelając głową w 55. minucie, a następnie ładnie kończąc ze środka pola karnego w 71. minucie.

Zwycięstwo Nowej Zelandii nad Fidżi było ich jedynym meczem, jaki rozegrali w grupie A, natomiast drugi mecz z Papuą Nową Gwineą zapisano jako wirtualne zwycięstwo 3:0 po tym, jak przeciwnikom nie udało się dotrzeć do kraju na czas.