Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krykiet: Sophie Devine i Mitchell Santner błyszczą w finale Super Smash

Wellington Blaze byli godnymi zwycięzcami. Zdjęcie / Fotosport

Prawie doskonały występ Sophie Devine sprawił, że Wellington Blaze zakończył doskonały sezon i zdobył tytuł Super Smash Twenty20.

Szyper White Ferns złamał 92 z 62 piłek, aby pomóc Wellingtonowi zgarnąć 175-4, zanim wygrał 2-14, gdy Otago Sparks zostali dziś zwolnieni z powodu 100 w Seddon Park.

Ten sukces oznaczał dla Devine drugi krajowy tytuł T20 w tym sezonie, który wcześniej poprowadził Perth Scorcers do zwycięstwa w australijskim Big Bash, podczas gdy był to czwarty triumf Wellingtona w Super Smash w ostatnich pięciu kampaniach.

Pomimo tego, że był niepokonany w 10 meczach w sezonie zasadniczym, Wellington został zmuszony do gry w finale w Hamilton w ramach dwugłowego meczu z decydentem mężczyzn, ale Blaze nigdy nie wyglądało na to, by ten brak przewagi własnego domu powstrzymał ich.

Pokonani finaliści ostatniego sezonu zdecydowali się na pierwszy rzut, gdy Maddy Green wygrała losowanie, a Devine szybko udowodnił, że ta decyzja jest słuszna, posyłając pierwszą piłkę Hayley Jensen na linię graniczną.

Otwierający przystąpił do plądrowania 10 czwórek i pięciu szóstek, przebijając się do finału rundy Wellingtona, odmówiono jej sto lat, gdy Emma Black złapała ją Caitlin Blakely.

Devine otrzymała zdolną pomoc od Green, która skompilowała 55 biegów z 35 piłek w ramach partnerstwa 110-rundowego dla trzeciej bramki, a kapitan z Nowej Zelandii szybko oddał hołd swojemu krajowemu liderowi.

„Maddy ma dobrą głowę na ramionach – czasami trzyma mnie na wodzy, a czasami ja ją krępuję” – powiedział Devine Spark Sport. „Myślę, że chodzi o partnerstwa, nie ma znaczenia, czy chodzi o kij czy piłkę.

„Sposób, w jaki zdobyła bramkę, w pewnym sensie zdjął ze mnie presję, ponieważ nie mogłem dziś znaleźć środka kija, co jest trochę frustrujące.

READ  NRL 2022: Newcastle Knights, Manly Sea Eagles, runda 5, zapowiedź meczu

„Wiemy, że są groźby z piłką przez całą drogę, Sparks, więc wiedzieliśmy, że musimy uzyskać dobry wynik na tablicy i byliśmy w stanie to zrobić”.

Sophie Devine trafiła 10 czwórek i pięć szóstek w zwycięskich rundach dla Wellingtona.  Zdjęcie / Fotosport
Sophie Devine trafiła 10 czwórek i pięć szóstek w zwycięskich rundach dla Wellingtona. Zdjęcie / Fotosport

Suma zmieniła się z trudnej do prawie niemożliwej, gdy kapitan Otago, Suzie Bates, została odwołana w trzecim meczu, a najlepszy strzelec rywalizacji wywalczył trzy punkty w oszczędnej kręgli Jessa Kerra.

To zredukowało Sparks do 18-2, kiedy Devine postanowiła jeszcze bardziej odcisnąć swój ślad w grze.

Po raz pierwszy uderzyła w szóstym podbiciu, wybijając Kate Ebrahim i podwoiła swój wynik w następnym, usuwając groźną weterankę Katey Martin.

Otago nadal tracił regularne bramki przez cały pościg i odpowiednio, to Devine zapewnił sobie wynik, wyprzedzając Sophie Oldershaw na 18. miejscu, aby ukończyć triumf 75-runowy.

Off spinner Leigh Kasperek był jednym z najlepszych graczy, strzelając 3-23, podczas gdy Amelia i Jess Kerr zdobyli furtki.

Zwycięstwo złagodziło nieco ból, jaki Wellington doznał w zeszłorocznych zawodach, kiedy byli zaskoczeni późną szarżą Canterbury w biegu, co Green przyznała przed podniesieniem trofeum.

„Zostawiamy za sobą duchy z zeszłego roku” – powiedziała.

W finale mężczyzn najlepsze w karierze rundy Mitchella Santnera zainspirowały Północne Dzielnice do dominującego zwycięstwa nad Canterbury.

Santner, którego najlepsze inningsy w T20 wynosiły obecnie 59, strzelił niepokonane 92 z 40 piłek, uderzając w nr 5, przejmując innings po znakomitym ustawieniu przez otwierającą Katene Clarke (71 z 34).

ND osiągnął 217-5, a Canterbury nigdy nie zbliżył się w odpowiedzi, z Santnerem wicketa i kolegami z drużyny Black Caps Ishem Sodhi i Timem Southee po trzech, podczas gdy Canterbury odpadło 161 z siedmioma piłkami do końca.