Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeremy Hunt oferuje brytyjskim pracownikom „garnek na całe życie” w ramach szeroko zakrojonych reform emerytalnych

Jeremy Hunt oferuje brytyjskim pracownikom „garnek na całe życie” w ramach szeroko zakrojonych reform emerytalnych

Otwórz bezpłatnie Editor’s Digest

Kanclerz skarbu Jeremy Hunt ma zamiar przedstawić gruntowne reformy rynku emerytalnego, aby zapewnić brytyjskim pracownikom „trochę na całe życie”, realizując program odblokowania kapitału emerytalnego na rzecz wzrostu gospodarczego.

Obecnie pracodawcy mają obowiązek automatycznego zapisywania nowych, uprawnionych pracowników do wybranego przez firmę programu emerytalnego.

Wymóg ten doprowadził do gromadzenia się w systemie dziesiątek milionów małych funduszy emerytalnych w miarę zmiany miejsca pracy przez pracowników i przejścia do nowego systemu pracodawców.

Środki, które Hunt przedstawi w swoim jesiennym oświadczeniu w środę, zapewnią pracownikowi prawo do wskazania programu emerytalnego, do którego pracodawca wpłaca składki – podobne podejście zastosowały takie kraje jak Australia.

Znawca skarbu powiedział: „Brytyjscy pracownicy zasługują na to, aby jak najlepiej wykorzystać swoje emerytury, dlatego ułatwimy pracownikom śledzenie ich ciężko zarobionych oszczędności”.

„Pomoc ludziom w utrzymaniu tej samej puli świadczeń emerytalnych zapobiegnie niepotrzebnej utracie miliardów funtów i zapewni przyszłym emerytom korzyści z każdego zaoszczędzonego grosza”.

Steve Webb, były minister ds. emerytur, a obecnie partner w firmie doradczej LCP, firmie doradczej aktuarialnej, powiedział: „Myślę, że to okropny pomysł. Może prowadzić do fragmentacji systemu emerytalnego. Osoby o niskich dochodach ryzykują pogorszeniem sytuacji, jeśli będą w stanie nie otrzymywać już dobrej emerytury w Workplace.

Środek ten – który zostanie określony w zaproszeniu do składania uwag – ma miejsce w związku z zamiarem Hunta uwolnienia dziesiątek miliardów funtów z funduszy emerytalnych, aby pomóc pobudzić inwestycje w gospodarce.

Kanclerz przyjęła tak zwane reformy Mansion House w ramach dążenia do zwiększenia kwoty brytyjskich oszczędności emerytalnych inwestowanych w brytyjską gospodarkę, zwłaszcza w szybko rozwijające się firmy prywatne.

Hunt ogłosi także utworzenie nowego „funduszu wzrostu” w ramach British Business Bank, aby ułatwić brytyjskim funduszom emerytalnym inwestowanie w szybko rozwijające się start-upy.

READ  Royal Mail tnie do 10 000 pocisków, obwinia strajki i zmniejsza rozmiary paczek | królewska poczta

Tymczasem Hunt powiedział w poniedziałek na dorocznej konferencji Banku Anglii, że jego jesienne oświadczenie będzie zawierać środki mające na celu „odblokowanie inwestycji biznesowych i zniwelowanie luki w porównaniu z takimi krajami jak Francja, Niemcy i Stany Zjednoczone”.

Obejmie to „kompleksową zmianę systemu planowania”, tak aby przedsiębiorstwa mogły otrzymać zwrot pieniędzy za wnioski planistyczne, jeśli nie zostaną rozpatrzone w odpowiednim terminie.

Hunt powiedział, że chce „pozbyć się części defetyzmu i pesymizmu” dotyczącego brytyjskiej gospodarki. Jedną z inicjatyw jest przekazanie przez skarb państwa 20 milionów funtów uniwersytetom w celu promowania większej liczby firm typu „spin-off” z badań prowadzonych na kampusie.

Ministerstwo Skarbu oświadczyło, że rektor zaakceptuje pełne zalecenia niezależnego przeglądu – prowadzonego przez akademicką Erin Treacy i inwestora venture capital Andrew Williamsona – dotyczącego rozwoju start-upów na uniwersytetach. Obejmuje to przyjęcie bardziej standardowych warunków transakcji, gdy udziały przejmują prywatni inwestorzy.

Niezależnie od tego, kanclerz gabinetu cieni Rachel Reeves zwołała w poniedziałek pierwsze spotkanie „brytyjskiej rady ds. infrastruktury” Partii Pracy – w skład której wchodzili dyrektorzy BlackRock, Fidelity i HSBC – mające na celu skierowanie pieniędzy City of London na brytyjską infrastrukturę.

Partia Pracy stwierdziła, że ​​na spotkaniu, które odbyło się w miejskich biurach M&G, omówiono takie kwestie, jak możliwość stworzenia nowych mechanizmów finansowania infrastruktury w celu zapewnienia „realistycznych modeli inwestycyjnych”.

Plany dotyczące rady, która będzie zbierać się co sześć miesięcy, miały zostać ogłoszone na konferencji Partii Pracy w zeszłym miesiącu, ale zostały one przełożone po interwencji wysokich rangą osobistości torysów i powiedzeniu zaangażowanym firmom, że moment jest zbyt polityczny.