Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sam Altman: Odsunięty szef OpenAI „zaangażowany w zapewnienie firmie dalszego rozwoju”, ponieważ większość pracowników grozi odejściem |  Wiadomości biznesowe

Sam Altman: Odsunięty szef OpenAI „zaangażowany w zapewnienie firmie dalszego rozwoju”, ponieważ większość pracowników grozi odejściem | Wiadomości biznesowe

Akcje Microsoftu osiągnęły rekordowy poziom po wiadomości, że Sam Altman przejdzie do pracy w nowym zespole badawczym zajmującym się zaawansowaną sztuczną inteligencją, a w jego ślady mogą pójść setki pracowników OpenAI.

przez Sarah Taffey Maguire, reporterka biznesowa @taaffems


Poniedziałek, 20 listopada 2023 o 23:25, Wielka Brytania

Odsunięty szef OpenAI Sam Altman powiedział, że dla niego i dyrektora generalnego Microsoft Satyi Nadelli najważniejszym priorytetem jest „pozostałe zapewnienie dalszego rozwoju OpenAI”.

Microsoft zatrudnił Altmana po tym, jak został nagle zwolniony ze stanowiska dyrektora generalnego firmy zajmującej się sztuczną inteligencją (AI), która stworzyła ChatGPT, przełomowe oprogramowanie do generowania czatów, z którego korzystają miliony ludzi.

Amerykański gigant technologiczny był bliskim partnerem OpenAI i zainwestował w niego już miliardy dolarów.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak ponad 500 pracowników OpenAI oświadczyło, że odejdzie, jeśli Altman nie zostanie przywrócony na stanowisko, a zarząd nie złoży rezygnacji.

Panie Altmanie W piątek został zwolniony przez zarząd spółki non-profit, twierdząc, że „w kontaktach z zarządem nie był konsekwentnie szczery”.

Amerykańskie media podały, że Altman został zwolniony z firmy z powodu nieporozumień dotyczących bezpieczeństwa sztucznej inteligencji.

Tymczasowy dyrektor generalny firmy, Emmett Sherr, wcześniej temu zaprzeczył, pisząc na Twitterze: „Zarząd nie zwolnił Sama z powodu żadnego konkretnego sporu dotyczącego bezpieczeństwa, a ich rozumowanie było zupełnie odmienne od tego”.

Więcej o sztucznej inteligencji


zdjęcie:
(LR) Sam Altman i dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella na scenie podczas konferencji 6 listopada

W poniedziałek rano, Pan Altman i prezes firmy Greg Brockman zostali mianowani przez Microsoft Do pracy nad nowym, zaawansowanym projektem badawczym dotyczącym sztucznej inteligencji.

Pan Altman pisał dalej

We wcześniejszym poście Altman napisał: „Mamy więcej jedności, zaangażowania i skupienia niż kiedykolwiek wcześniej. Wszyscy będziemy współpracować w ten czy inny sposób i jestem bardzo podekscytowany. Jeden zespół, jedna misja”.

READ  Facebook mówi, że białoruskie KGB używało fałszywych kont do podsycania kryzysu granicznego

„Zbudujemy coś nowego i będzie to niesamowite” – napisał w poniedziałek Brockman, który zrezygnował po wyrzuceniu Altmana z OpenAI.

Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman rozmawia ze Sky News

W oświadczeniu spółki stwierdzono, że zachowanie pana Altmana utrudniało zarządowi wykonywanie jego obowiązków.

Jednak w liście otwartym od 505 z około 700 pracowników OpenAI zagrozili odejściem i skokiem ze statku. MicrosoftuPo tym, jak otrzymali zapewnienia, że ​​jest dla nich praca u technologicznego giganta.

Z kogo składa się zarząd OpenAI?

Zarząd, który zwolnił Sama Altmana, liczy obecnie czterech członków.

Wśród nich jest Ilya Sutskever, główny naukowiec w OpenAI, który podpisał list otwarty od pracowników.

Wśród trzech osób niebędących pracownikami znajduje się Adam D’Angelo, dyrektor generalny Quora, społecznościowej platformy pytań i odpowiedzi.

W zarządzie zasiadają także pionierki technologii Tasha McCauley i Helen Toner z Centrum Bezpieczeństwa i Wschodzących Technologii w Walsh School of Foreign Service przy Uniwersytecie Georgetown.

Prezes OpenAI, Greg Brockman, był byłym członkiem zarządu, zanim złożył rezygnację ze stanowiska po usunięciu innego członka zarządu, dyrektora generalnego Sama Altmana.

Podpisami pod listem są kluczowi członkowie zarządu, w tym była tymczasowa dyrektor generalna Mira Moratti, która została zastąpiona w poniedziałek rano po dwóch dniach. Po mianowaniuoraz główny naukowiec Ilya Sutskever, członek Zarządu.

Pan Sutskever pisał dalej

Czytaj więcej:
Nagłe odejście Sama Altmana rodzi poważne pytania, które powinny nas wszystkich niepokoić

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

W piśmie pracownicy wyrazili swoje niezadowolenie z procesu decyzyjnego Zarządu.

„Pomimo licznych próśb o podanie konkretnych faktów dotyczących Twoich zarzutów, nie przedstawiłeś absolutnie żadnych dowodów” – napisano w piśmie.

„Proces, w wyniku którego rozwiązałeś umowę z Samem Altmanem i usunąłeś Grega Brockmana z Zarządu, zagroził całej tej pracy i podważył naszą misję i naszą firmę.

READ  Byłaby to opuszczona podziemna sieć kolejowa Manchesteru

„Twoje zachowanie pokazało, że nie masz kompetencji, aby nadzorować OpenAI”.

Słuchaj i subskrybuj Podcast biznesowy Iana Kinga jest tutaj

Zarząd był również krytykowany za sposób, w jaki poradził sobie z przejściem ze stanowiska pana Altmana, a zarząd został oskarżony o „negocjacje w złej wierze”.

„Kiedy niespodziewanie dowiedzieliśmy się o Twojej decyzji, zespół kierowniczy OpenAI szybko podjął działania, aby ustabilizować firmę. Uważnie wysłuchał Twoich obaw i starał się z Tobą współpracować pod każdym względem.

„Coraz częściej zdają sobie sprawę, że nie jesteś w stanie wykonywać swoich obowiązków”.

Personel domaga się także powołania dwóch niezależnych członków Zarządu, a także rezygnacji Zarządu i przywrócenia na stanowisko Pana Altmana i Pana Brockmana.

Po tych wiadomościach akcje Microsoftu osiągnęły rekordowy poziom, rosnąc w poniedziałek o około 2%.

Rzecznik OpenAI potwierdził, że zarząd otrzymał list. Microsoft odmówił komentarza w sprawie listu.