Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ocena odżywienia w przewlekłej chorobie nerek na podstawie wytycznych KDOQI

Ocena odżywienia w przewlekłej chorobie nerek na podstawie wytycznych KDOQI

Podobnie jak wiele chorób przewlekłych, przewlekła choroba nerek (CKD) ma znaczący wpływ na jakość życia i wybory związane ze stylem życia pacjentów. W wyniku pogorszenia lub pogorszenia czynności nerek osiągnięcie optymalnego odżywiania staje się kamieniem węgielnym leczenia tych pacjentów, dlatego też w 2007 r. Inicjatywa na rzecz jakości wyników leczenia choroby nerek (KDOQI) Krajowej Fundacji Nerek (NKF) skupiła się na żywieniu w przewlekłej chorobie nerek. Najnowsza aktualizacja wytycznych została opublikowana w roku 2020.

107-stronicowy dokument i cytowane w nim ponad 530 publikacji stanowi wspólne dzieło NKF i Akademii Żywienia i Dietetyki. 107-stronicowy dokument zawiera 6 oddzielnych wytycznych, które dotyczą następujących tematów: ocena odżywienia, medyczna terapia żywieniowa, spożycie białka i energii, suplementy diety, mikroelementy i elektrolity. W ramach naszej relacji z Wiosennego Spotkania Klinicznego NKF, które odbędzie się w Long Beach w Kalifornii w dniach 14–18 maja 2024 r., sprawdzimy Twoją wiedzę na temat postępowania żywieniowego u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek w serii quizów opartych na tych pytaniach . Wytyczne.

Ten quiz będzie skupiał się na wytycznych dotyczących oceny odżywienia zawartych w „Przewodniku praktyki klinicznej KDOQI dotyczącym żywienia w przewlekłej chorobie nerek: aktualizacja z 2020 r.”. Należy zauważyć, że w początkowej części dokumentu komisja redakcyjna zauważa, że ​​wytyczne zostały stworzone w celu dostarczenia informacji i pomocy w podejmowaniu decyzji i nie miały na celu zdefiniowania standardu opieki i nie powinny być w ten sposób interpretowane ani nie powinny być interpretować jako nakazujący wyłączny sposób zarządzania.

Prawda czy fałsz: Rutynowe badania przesiewowe w zakresie odżywiania są zalecane co najmniej dwa razy w roku u dorosłych z PChN 3-5 lub po przeszczepieniu narządu.

odniesienie:

Ekizler TA, Burroughs JD, Byham Gray LD i in. Wytyczne praktyki klinicznej KDOQI dotyczące żywienia w przewlekłej chorobie nerek: aktualizacja 2020 [published correction appears in Am J Kidney Dis. 2021 Feb;77(2):308]. I J. Choroba nerek. 2020;76(3 dodatek 1):S1-S107. doi:10.1053/j.ajkd.2020.05.006

READ  Dlaczego jest tak wiele nowych podwariantów Omicron i czy kiedykolwiek znowu się zarażę?

Nota wydawcy: Ten quiz został stworzony przy pomocy technologii sztucznej inteligencji.