Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Swiftonomics Bad Economics (wersja brytyjska)

Swiftonomics Bad Economics (wersja brytyjska)

Otwórz bezpłatnie Editor’s Digest

Oni są tutaj.

wiadomości BBC:

Nowe dane sugerują, że trasa koncertowa Taylor Swift Eras Tour zwiększy w tym roku wydatki Wielkiej Brytanii o prawie 1 miliard funtów, a występy piosenkarki na żywo będzie oglądać ponad milion fanów.

czasy I Niezależny Następnie rano ukazały się jego własne wydania.

Narracja Taylor Swift o dobrobycie gospodarczym wydaje się nie do odparcia, ponieważ ludzie nadal cieszą się z połączenia międzynarodowej sławy i zasięgu PKB.

Jesienią ubiegłego roku pisaliśmy o tym, dlaczego amerykańskie media podają tak dziwnie zmieniające się liczby dotyczące zarobków Swifta z trasy Eras Tour. Teraz zjawisko to dotarło do Wielkiej Brytanii.

Nie będziemy oskarżać tych brytyjskich mediów o złe dziennikarstwo, bo takie dziennikarstwo się tutaj nie dzieje.

Źródłem tych historii jest Pełna kalamburów informacja prasowa BarclaycardZatytułowany „Wycieczka Taylor Swift Eras Tour, która pozwoliła zaoszczędzić prawie 1 miliard funtów na wsparcie brytyjskiej gospodarki”. Dobrze, fajnie. Ona mówi:

Nowe dane Barclays pokazują, że długo oczekiwana trasa koncertowa Taylor Swift Eras Tour ma przynieść przychody w wysokości 997 mln funtów1 Gospodarka Wielkiej Brytanii ożywiła się, a Swifties płacili średnio 848 funtów za zobaczenie swojej ulubionej gwiazdy podczas jednego z 15 koncertów w Wielkiej Brytanii.

Raport Swiftonomics pokazuje, że wydatki SzczęściarzOczekuje się, że udział w trasie koncertowej będzie ponad 12 razy większy niż średni koszt wieczoru w Wielkiej Brytanii (67 GBP), ponad dwukrotnie większy niż kwota wydana na wesele w Wielkiej Brytanii (398 GBP), a nawet wyższy niż koszt uczestnictwa ślub w Wielkiej Brytanii (398 funtów). Jeleń lub kura mieszkająca w Wielkiej Brytanii (779 GBP).

Notatki dla redaktorów wyjaśniają, jak powstał ten miliard:

READ  Król Karol będzie uczęszczał do kościoła, ale „delikatnymi krokami” pominie wielkanocny lunch w kierunku publicznego powrotu

Ponieważ w komunikacie nie było linku do „Raportu Swiftonomics”, pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy po przeczytaniu tego raportu, było wysłanie e-maila do Barclaycard z prośbą o kopię. Mówi się nam, że taka nie istnieje: wersja On jest raport.

Przesłano nam jednak następujące zestawienie wyników ankiety:

Oczywiście niektóre z tych liczb przyciągają wzrok. Nawet przy tak nudnym systemie kolejowym jak w Wielkiej Brytanii opłata za przejazd wynosi 110,80 funtów środek Wydatki na podróże wydają się prawdopodobne? Czy przeciętny posiłek będzie prawdopodobnie kosztować około 60 funtów, najwyraźniej bez napojów? Nie da się odpowiedzieć bez pełnych wyników ankiety, ale dają one do myślenia.

Problemy są głębsze. W komunikacie prasowym czytamy (nasze podkreślenie):

Badanie konsumenckie opisane w niniejszej informacji prasowej zostało przeprowadzone w dniach 16–23 kwietnia 2024 r. przez Opinium Research na zlecenie Barclays. W Wielkiej Brytanii 200 dorosłych ubezpieczyło się Albo próbują zabezpieczyć Taylor Swift Tickets przedstawia reprezentatywną próbę brytyjskich konsumentów według wieku, płci, regionu i grupy dochodowej.

Pozostało tylko kilka tygodni do przybycia Taylor Swift do Wielkiej Brytanii, więc możemy założyć, że każdy, kto nadal będzie próbował zdobyć bilety, prawdopodobnie będzie skłonny zapłacić cenę domyślną, która znacznie przekracza cenę bazową, co spowoduje znaczące odchylenia w danych. Oczywiście stanowiłoby to problem tylko w przypadku zastosowania średniej.

Zapytaliśmy więc Barclays, czy są to liczby średnie czy średnie. Są to liczby średnie i powiedziano nam, że średnia „z pewnością będzie niższa”. Przepraszam, Rishi.

[A Barclays spokesperson has asked pollsters Opinium if they can supply the median figures — we’ll update this post if we get them.]

Problem jest także powierzchowny. To naprawdę całkiem proste – jak wspomnieliśmy w naszym oryginalnym artykule: Nie można po prostu dodać kilku liczb dotyczących wydatków związanych z jakimś wydarzeniem i oznaczyć je jako ekonomiczny „pchnięcie”.. Ty Potrzebować Sztuczna kontrola reprezentująca to, co by się stało, gdyby zdarzenie miało miejsce nie zrobiłem tego (Mastercard próbował tego w sposób, który wydaje się bardziej pełen szacunku Tutaj).

READ  Khloe Kardashian realizuje swoje fantazje w „Avatara”, pokazując swoje kształty w spandeksowym kombinezonie.

A jeśli sformułowanie „sztuczna kontrola” powoduje, że oblewa Cię zimny pot, zastanów się nad następującym pytaniem: Jeśli oni nie pójdą na koncert Taylor Swift, to czy ci ludzie nie pójdą na kolację?

Podsumowując publikację, Peter Brooks, główny specjalista ds. behawioryzmu w Barclays, powiedział:

Niefanom 848 funtów może wydawać się ogromną kwotą na koncert – ale dla posiadaczy biletów na Eras Tour każdy wydany funt jest inwestycją we wspomnienia, które stworzą.

Choć każdy funt, jaki sobie wyobrażają, jest inwestycją w nagłówki, które znajdą się na pierwszych stronach gazet.

Dogłębna lektura
– Jaka jest wartość nowego albumu Taylor Swift?