Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co-op Live: Elbow otwiera nową arenę w Manchesterze po opóźnieniu w obiekcie

Co-op Live: Elbow otwiera nową arenę w Manchesterze po opóźnieniu w obiekcie

Skomentuj zdjęcie, Kibice ustawili się w kolejce przed stadionem jeszcze przed otwarciem drzwi

Nowa, pełna problemów nowa arena Coop Live w Manchesterze wreszcie otworzyła swoje podwoje dla publiczności po czwartej próbie, po serii szeroko nagłośnionych problemów i opóźnień, które zmusiły ją do odwołania pierwszych wydarzeń.

Po odwołaniu lub przeniesieniu występów Petera Kaye, Olivii Rodrigo, Take That i innych, wtorkowy koncert Elbow stał się pierwszą oficjalną datą w harmonogramie zespołu.

Zespół spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i wydawało się, że otwarcie budynku przebiegło stosunkowo sprawnie.

Większość obszarów była otwarta, chociaż występowały problemy związane z długimi kolejkami do wejścia i niedziałaniem niektórych samoobsługowych punktów gastronomicznych.

  • autor, Iana Youngsa
  • Rola, Reporter zajmujący się rozrywką i sztuką

Po ich pierwszej piosence frontman Elbow, Guy Garvey, zwrócił się do tłumu, mówiąc: „Dobry wieczór, Manchester! Otwórzmy to miejsce jak należy, dobrze?”

Później dodał: „Wszyscy, którzy pracowali w tym budynku, byli dzisiaj bardzo podekscytowani.

„Zanim wsiadłem do samochodu, w powietrzu unosił się prąd, a teraz mam nadzieję, że go w pełni wzmocniono”.

Co-op Live to największa hala widowiskowa w Wielkiej Brytanii, mogąca pomieścić maksymalnie 23 500 widzów, a koszty jej budowy wzrosły do ​​prawie 450 milionów funtów.

Skomentuj zdjęcie, Na występ Sam Veal podróżował z Bedfordshire do Manchesteru

Otwarcie stadionu Manchester następuje trzy tygodnie później niż planowano, a część stadionu wciąż nie jest ukończona.

We wtorek rano na miejscu pracowało kilkudziesięciu pracowników budowlanych, a jego szef powiedział, że pełne ukończenie projektu może zająć jeszcze sześć miesięcy.

Nigel Thomas (58 l.) z Chester przybył na imprezę z rodziną, w tym synem Jake’em, który wrócił na tę okazję z Hongkongu.

„Kochamy muzykę, ale mieszkamy w różnych krajach”.

Powiedział, że przed koncertem „bardzo uważnie” śledził sagę Co-op Live.

„Nie byliśmy pewni, czy jedziemy dalej, czy zmarnujemy cenę wycieczki”.

Powiedział, że nadal występują pewne problemy, takie jak dostanie się na parking. „Powiedziałbym, że nie wszystko przebiega jeszcze gładko”.

Sam Fell (51 l.) oglądał Elbow około 20 razy i przyjechał z Leighton Buzzard w Bedfordshire, aby wziąć udział w programie.

„Nie denerwuję się tak bardzo lokalizacją, ale ilość jest nieznana, prawda?

„Ktoś musi być pierwszym, który to otworzy. Zobaczymy, jak to będzie”.

Skomentuj zdjęcie, Łokieć przed Guyem Garveyem (na zdjęciu w 2021 r.) otwiera plac

Pierwotnie komik z Boltonu, Peter Kay, miał otworzyć arenę 23 kwietnia, ale jego występy dwukrotnie przekładano, ponieważ nie były gotowe.

Przełożono także koncert rockowego zespołu The Black Keys, a w ostatniej chwili odwołano nowy występ amerykańskiego rapera A Boogie Wit Da Hoodie, a tysiące jego fanów czekało na zewnątrz.

Stało się tak, ponieważ część systemu wentylacyjnego, który nie został prawidłowo zamontowany w suficie hali, spadła na podłogę na krótko przed otwarciem drzwi.

„Gdyby stało się to 15 minut później, mogłoby wydarzyć się coś katastrofalnego” – powiedział wcześniej korespondentowi BBC Colinowi Pattersonowi Tim Leiweke, dyrektor naczelny Oak View Group, która prowadzi Co-op Live.

Wyjaśnienie wideo, Szef Co-Op Live powiedział BBC, że arena będzie najbezpieczniejsza na świecie

Leiweke stwierdził, że to „niemożliwe”, że wiedzieliby, że jeden z 95 fabrycznie wyprodukowanych filtrów nie został prawidłowo zainstalowany.

„Nie wkręcili śrub. Nie było tego widać gołym okiem” – powiedział. – I spadło.

Starał się uspokoić fanów, że od tego czasu „podwójnie i potrójnie sprawdzili system”. „Przyjrzeliśmy się teraz tysiącom śrub w tym dachu”.

Twierdził, że jest to obecnie „najbezpieczniejszy budynek na świecie” i stwierdził, że często istnieje obszerna lista elementów, które należy ukończyć nawet po otwarciu budynku.

„Ten budynek będzie ewoluował z biegiem czasu. Myślę, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy przyjdą tu chłopaki i będą pracować nad tym składem”.

Powiedział, że zakłócenia dla fanów spowodowane odwołanymi koncertami to „najbardziej zmartwiony i źle się z tym czuję”.

Kai ma zagrać przełożone koncerty w przyszłym tygodniu, natomiast Take That i A Boogie Wit Da Hoodie przeniosły swoje występy na rywalizację z AO Arena w Manchesterze.

Leiweke powiedział, że klub nadal „próbuje ustalić” nowe daty występu Rodrigo.

Po Elbow kolejne występy w programie to przeorganizowany koncert The Black Keys, po którym wystąpią Eric Clapton i Barry Manilow.