Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Bezpośrednie wsparcie ze strony Unity pozwoliło nam urzeczywistnić Outer Wilds na takim poziomie, na jakim zostało wydane” — deweloperzy omawiają wsparcie Unity

Silniki gier, takie jak Unity i Unreal, umożliwiły ogromny rozwój twórczy w branży, umożliwiając grom niezależnym wykroczenie poza to, co wcześniej uważano za możliwe w przypadku małych zespołów. Mimo to sam silnik obecnie wykracza poza granice, oferując tym twórcom coraz więcej usług.

Usługi te obejmują dodatkowe wsparcie techniczne dla programistów, wtyczki, takie jak usługi głosowe lub zarządzanie operatorami, a nawet opcje rozwoju oparte na chmurze – co pozwala na bezproblemowy przepływ pracy w coraz bardziej zdalnym świecie.

Aby zagłębić się w niektóre z tych opcji, porozmawialiśmy z twórcami o dodatkowych usługach, w tym przypadku od Unity, oraz o tym, jak ich gry nie mogłyby się bez nich rozwijać.

Wszystkie odpowiedzi

Zewnętrzna preria To bez wątpienia jeden z najbardziej ambitnych i dobrze przyjętych tytułów niezależnych w ostatnich latach. Stworzenie gry było dużym zadaniem i aby tak się stało, zespół Mobiusa korzystał z profesjonalnych usług Unity podczas tworzenia, rozmawialiśmy z Alexem Beachumem (lider ds. współtworzenia Mobiusa), Luanne Verno (lider ds. współtworzenia) i Wesleyem Martinem (dyrektor artystyczny). ) o tym, jak ważne jest to.

Gra bazuje na Unity – dlaczego wybrałeś ją do Outer Wilds?

Najstarsze modele zmontowane, aby stać się Zewnętrzna preria Pojawiło się, gdy Alex Beachum chciał przetestować, czy możesz mieć statek, którym mógłbyś pływać, a następnie usiąść w kokpicie i przelecieć nim z planety na planetę. Okazuje się to zaskakująco wykonalne do zaimplementowania w Unity 4, silniku używanym do przypisywania klas, dla którego ten prototyp został zaprojektowany. Kiedy projekt został w pełni uruchomiony w Mobius, wcześniejsze doświadczenia z niestandardowymi silnikami pokazały ograniczenia tego wyboru, a znajomość Unity sprawiła, że ​​był to bardziej naturalny wybór.

Na czym dokładnie polegają usługi jednostek profesjonalnych?

Mogliśmy wysyłać błędy i pytania bezpośrednio do zespołu Unity Engine, dzięki doskonałej bezpośredniej komunikacji w Unity, która pomogłaby ustalić priorytety i śledzić te zgłoszenia.

W jaki sposób komentarze pomogły ci stworzyć Outer Wilds, jakie znamy dzisiaj?

Często tak żartujemy zewnętrzne dzikies to gra, która robi wszystko, czego nie powinieneś robić podczas tworzenia gry: cały świat gry cały czas się porusza, wszystko opiera się na kulach, całe oświetlenie jest dynamiczne. Oznacza to, że napotkamy wiele skrajnych sytuacji, których nie spotka większość gier. Bezpośrednie wsparcie jednostki pozwoliło nam to zrobić Zewnętrzna preria Naprawdę na poziomie dopracowania, na którym została wydana, zwłaszcza na konsolach, gdzie wydajność będzie ważną kwestią.

READ  Królowa honoruje Królewski Pułk Artylerii Kanadyjskiej Broszką z Liścia Klonu

Czy będziesz korzystać z podobnych usług w przyszłych projektach?

Ta bezpośrednia linia komunikacji z Unity pozwoliła nam przekroczyć granice tego, co możemy zrobić z silnikiem gry i dopóki będziemy kontynuować tego rodzaju projekt, będziemy chcieli mieć wsparcie Unity Professional.

patrz kto mówi

Nakara: Bladepoint Został niedawno wprowadzony na rynki zachodnie po tym, jak okazał się popularny w otwartej wersji beta w Chinach. Z ponad 40 000 pozytywnych recenzji na Steam, 60 graczy w Battle Royale sztuk walki otrzymało dobre recenzje w zachodniej prasie i chcą zbudować wspaniałą społeczność. Jako część tego dewelopera, 24 Entertainment wybrało rozwiązanie komunikacji głosowej Unity Vivox. Rozmawialiśmy ze studiem o grze i tej decyzji.

Opis Nakara dla tych, którzy nie znają tytułu?

Nakara: Bladepoint Jest to internetowa gra typu battle royale stworzona przez chińskie studio 24 Entertainment z silnikiem Unity 3D, oferująca graczom nieograniczoną i oszałamiającą wizualnie scenę walki. Nakara Od jakiegoś czasu jest dostępny w wersji beta w Chinach kontynentalnych, jest bardzo popularny i dobrze radzi sobie na różnych platformach. 12 sierpnia 2021 r. trafi na platformy Steam i Epic na całym świecie, mając na celu stać się światowej klasy tytułem bitewnym.

A gra bazuje na Unity – dlaczego wybrałeś ją dla Nakary?

Jedność jest jednym z najlepszych Silniki gier w dzisiejszym świecie. Wraz z rozwojem jednostki w W tych latach pojawiło się sporo udanych gier, które udowodniły, że technologia Unity została ulepszona i opanowana w wielu aspektach technicznych z wysoką stabilnością. Szczególnie w przypadku małych i średnich zespołów nie muszą poświęcać dużo czasu na konserwację silnika, aby móc bardziej skupić się na wymaganiach projektu.

Wieloplatformowa funkcjonalność Unity jest najlepsza spośród innych. Z dodatkiem SRP zapewnia większą elastyczność. Może poprawić wydajność na platformach PC i w pełni wykorzystać moc komputera, jednocześnie będąc w stanie pracować na kilku różnych platformach w przyszłości.

Nakara: Bladepoint Jest rozwijany w oparciu o usługę kodu źródłowego Unity i w pełni wykorzystuje wiele funkcji silnika, takich jak system ruchu, system fizyki, DOTS, URP + HDRP, ShaderGraph, Visual Effect Graph itp.

Dokładniej na Vivoxie. Jakie są Twoje potrzeby w zakresie komunikacji głosowej i dlaczego komunikacja głosowa jest ważna w grze?

Nakara: Bladepoint Jest to konkurencyjna gra akcji dla wielu graczy z trybem Chosen One, który ma dwie opcje: Single i Team Three. W trybie potrójnym trzech graczy musi zachować wysoką częstotliwość kontaktu i interakcji. Ponieważ gra toczy się w szybkim tempie, a bitwy są intensywne i powtarzalne, funkcja audio ma kluczowe znaczenie dla Nakary i jest bardzo ważną funkcją wsparcia, gdy gracze chcą mieć dobre wrażenia z gry. Ponadto tytuł został wydany globalnie, Potrzebujemy więc stabilnej usługi głosowej, która będzie dobrze działać w każdych warunkach sieciowych w różnych krajach i regionach.

READ  Tom Cruise „podnosi rzutki”, kontynuując kulturę sportową Wielkiej Brytanii

WDlaczego wybrałeś Vivox zamiast innych podobnych narzędzi?

Najbardziej bezpośrednim i wygodnym sposobem komunikacji między graczami w grze jest z pewnością głos. Zbadaliśmy kilka bibliotek audio i dostawców audio i ostatecznie zdecydowaliśmy się na Vivox. Z jednej strony ma dużą liczbę udanych przypadków użycia w dziedzinie gier, a z drugiej strony zapewnia bardzo charakterystyczny dźwięk 3D oparty na pozycji, za pomocą którego członkowie zespołu mogą nawzajem określać swoje pozycje, nawiązując współpracę między członkami zespołu gładsza. i bezpośrednie. To dokładnie odpowiada naszym potrzebom. Poza tym jakość dźwięku Vivox, zużycie przepustowości sieci i stabilność usług są świetne, a także bardzo łatwo zintegrować go z silnikiem Unity.

Jak łatwo jest zintegrować się z Nakara?

Vivox udostępnia niestandardowe wtyczki modułu i przykłady integracji. Aby podstawowa funkcja połączeń głosowych działała, wystarczy zaimportować wtyczkę i postępować zgodnie z instrukcjami w przykładach, aby zakończyć połączenie odpowiednio z klientem i serwerem. Gdy napotkamy problemy, możemy wysłać nasze pytania bezpośrednio do Vivox, a otrzymamy odpowiedzi w ciągu 24 godzin (może wcześniej, jeśli nie ze względu na różnicę czasu). Jeśli napotkamy trudności, zespoły Vivox będą współpracować z nami w celu debugowania, rozwiązywania problemów i odkrywania rozwiązań.

Jak udany był od premiery?

W naszym ostatnim teście na pełną skalę napotkaliśmy pewne problemy, takie jak awaria Łączenie się z serwerem, rozłączanie podczas używania, które później zostało rozwiązane przez zespół Vivox. Wynika to z faktu, że korzystaliśmy ze środowiska testowego Vivox o ograniczonej pojemności. Chociaż skontaktowaliśmy się z firmą Vivox, aby podnieść limit pojemności, nadal nie spełniał on naszych potrzeb. Po oficjalnym uruchomieniu Vivox wdrożył dla nas serwer dedykowany i przydzielił wystarczający limit pojemności. Do tej pory usługa Vivox działała solidnie bez żadnych oczywistych awarii.

Śpiewać w chmurze

To, że tworzysz tytuł fantasy w klasycznym stylu, nie oznacza, że ​​musisz to robić w klasycznym stylu. Lavapotion pracuje nad tytułową strategią RPG Piosenki Al-Fath Wykorzystuje Unity Cloud Build, aby zmniejszyć nakład pracy związany z codziennymi przepływami pracy i architekturami.

Rozmawialiśmy z Magnusem Almem (współzałożycielem i dyrektorem generalnym) Lavapotion i Niklasem Borglundem (współzałożycielem i głównym programistą).

Proszę opisać piosenki podboju dla tych, którzy nie znają tytułu?

Zainspirowany klasycznymi grami lat 90., Piosenki Al-Fath Pozwala kontrolować potężnych czarodziejów zwanych Wielderami. Gracze będą odkrywać mapy przygód, walczyć z przeciwnymi armiami i szukać potężnych artefaktów. Jest to czarująca mieszanka RPG i strategii turowej, osadzona w świecie fantasy.

Gra bazuje na Unity – dlaczego wybrałeś ją do piosenek Conquest?

Jednostka jest świetnym napędem pod względem dostępności i szybkości. Na wielu platformach łatwo jest szybko uruchomić i uruchomić. Biorąc pod uwagę przeszłość wielu członków zespołu zajmujących się grami mobilnymi, wszyscy mieliśmy rozległą wiedzę i doświadczenie w korzystaniu z Unity, więc uznałem, że to oczywisty wybór.

Dlaczego zdecydowałeś się użyć Unity Cloud Build w swoim rozwoju?

W poprzednich studiach, nad którymi pracowałem, musieliśmy albo budować ręcznie, albo utrzymywać nasz serwer budowania – a to wymaga czasu i wysiłku. Unity Cloud Build miał już gotowy do użycia potok, z możliwością natychmiastowego dostosowywania ustawień i budowania z określonymi wersjami Unity. To było bardzo pomocne. Nasza maszyna budowlana automatycznie przesyła kompilacje tylko do odpowiednich usług i jest bardzo łatwa w utrzymaniu.

Jak poprawiłeś przepływ pracy swojego zespołu?

Zawsze byłem zwolennikiem automatyzacji naszego przepływu pracy. Jeśli wykonasz 10-minutowe zadanie kilka razy w tygodniu, szybko się rozwiniesz. Jeśli do niej napiszesz, zabierasz ten czas lub ograniczasz ją, aby móc skupić się na czymś innym. Unity Cloud Build zrobił to w świetny sposób. Zwykle tworzenie i kompilacja gry zajmuje dużo czasu, a samo siedzenie może być tego częścią – ponieważ w zasadzie wyłączasz swój komputer. Teraz to wszystko dzieje się automatycznie i zamiast tego możemy skupić się na tworzeniu gry.

Jakiego repozytorium/SCM używałeś z Cloud Build?

Używamy Git do naszego kodu źródłowego, który jest hostowany na Atlassian Bitbucket. W przypadku dużych i binarnych plików (np. audio, tekstur, filmów itp.) używamy Git LFS.

Czy Cloud Build pomogło w pracy rozproszonej?

Tak, oczywiście. Posiadanie systemu budowania w chmurze, w którym wszyscy członkowie zespołu mogą go konfigurować, jest bardzo przydatne, gdy nie pracujemy w tym samym biurze. Inne usługi Unity Cloud również bardzo pomogły w tym, w szczególności Unity Cloud Diagnostics z raportami o awariach w tle i raportami użytkowników.

READ  Khloe Kardashian realizuje swoje fantazje w „Avatara”, pokazując swoje kształty w spandeksowym kombinezonie.