Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zawetuje ustawę antyodkrywczą

Fot. Adam, http://za Kliczas.pl

Prezydent RP Andrzej Duda zawetował tzw. Lex TVN, nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmusiłaby Discovery Communications do sprzedaży udziałów i opuszczenia kraju.

Mówiąc o swojej decyzji, powiedział, że rozważa skierowanie poprawki do Trybunału Konstytucyjnego lub zwrócenie jej do Izby Reprezentantów (parlamentu) do ponownego rozpatrzenia. Zaznaczył, że nowelizacja budzi wątpliwości co do Konstytucji RP i polsko-amerykańskiej Konwencji o ochronie wspólnych interesów z 1990 roku.

Prezydent Duda zakwestionował również uczciwość sześciomiesięcznego okresu na zbycie inwestycji, jaki dokonałby Discovery, gdyby jego udziały zostały sprzedane. Mówił także o niedawnym licencjonowaniu TVN Discovery i znaczeniu pluralizmu mediów w Polsce.

Tymczasem Zarząd Grupy TVN Discovery powiedział: „Z uznaniem i radością przyjmujemy decyzję Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który opowiedział się za wolnością mediów i prawem widzów do wyboru. Prezydent Lex TVN bronił dobrych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

„Mamy za sobą wiele dni niepokoju i niepewności. Chcielibyśmy podziękować naszym widzom oraz wszystkim organizacjom i osobom, które podpisały nasz apel i wyraziły sprzeciw wobec tej ustawy. Wasze wsparcie było dla nas nieocenione w tym trudnym dla nas czasie.” ”

READ  Historia romansu Phillipa Schofielda z młodą biegaczką w „This Morning” zostanie zamieniona na serial telewizyjny.