Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były samochód F1 Lewisa Hamiltona sprzedany za 31 milionów dolarów

Były samochód F1 Lewisa Hamiltona sprzedany za 31 milionów dolarów

Były samochód Mercedes F1 Hamiltona był używany w 14 z 19 wyścigów w sezonie 2013.

dostarczone

Były samochód Mercedes F1 Hamiltona był używany w 14 z 19 wyścigów w sezonie 2013.

Grand Prix Las Vegas, które odbyło się w ubiegły weekend, z całym swoim blichtrem i widowiskiem (z pewnymi kontrowersjami na dokładkę), można postrzegać jako początek nowej ery dla Formuły 1 w Ameryce – sport ten czerpie korzyści z rosnącego od lat wzrostu oglądalności w regionu dzięki kampanii Drive to.Survive na Netfliksie i globalnej kampanii PR.

Pamiętaj, że w Vegas GP nie chodziło tylko o samochody na torze i gwiazdy w alei serwisowej. Równolegle odbywały się także liczne głośne aukcje. Tak się złożyło, że jedna z tych aukcji ustanowiła nowy, wyjątkowy rekord w tym sporcie.

Prawdopodobnie najciekawszym samochodem wystawionym na aukcję był samochód Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas – a konkretnie W04 prowadzony w sezonie 2013 przez najsłynniejszego i odnoszącego sukcesy kierowcę obecnej ery, Lewisa Hamiltona, oraz ostatni z silników 2.4- litrowe V8.

To jedyny samochód Mercedes-AMG F1, w którym ścigał się Hamilton, który nie jest własnością Mercedesa, Toto Wolffa ani samego Hamiltona.

dostarczone

To jedyny samochód Mercedes-AMG F1, w którym ścigał się Hamilton, który nie jest własnością Mercedesa, Toto Wolffa ani samego Hamiltona.

Chociaż Hamilton nigdy nie zdobył tytułu mistrzowskiego w tym samochodzie, pomogło to położyć podwaliny pod niezwykle dominujące sezony, które nastąpiły później. Po zwycięstwie w tym samochodzie w Grand Prix Węgier i zdobyciu czterech kolejnych miejsc na podium, Hamilton zakończył sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji.

W ciągu następnych siedmiu sezonów zdobył sześć tytułów mistrza świata – przerwało je dopiero w 2016 roku pamiętne starcie z kolegą z drużyny i ostatecznym mistrzem Nico Rosbergiem.

Chociaż nie jest to samochód mistrzostw świata, wokół tego konkretnego AMG wciąż jest dużo szumu. Maszyny Ex-Hamilton rzadko pojawiają się w sprzedaży, szczególnie z lat super wyścigów w Mercedesie.

Netflixa

Formuła 1: Drive to Survive jest już dostępna do transmisji strumieniowej w serwisie Netflix.

READ  Drużyna PH para dance sport zdobyła 19 medali w Polsce

Kiedy licytacja dobiegła końca i młotek w końcu został upuszczony, ten Mercedes ustanowił rekord, będąc najcenniejszą ceną sprzedaży ze wszystkich współczesnych samochodów Formuły 1, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji, i drugą co do wielkości wartością ogółem.

Współczesny rekord sprzedaży Formuły 1 należał wcześniej do samochodu z rodowodem zwycięzców mistrzostw, Ferrari z 2003 roku, prowadzonym przez Michaela Schumachera, który odniósł szóste zwycięstwo w serii. Został sprzedany w zeszłym roku za 14,9 miliona dolarów.

Samochód wyścigowy Hamiltona bez problemu przekroczył tę liczbę, sprzedając się za 18,815 mln dolarów, czyli około 31,1 mln dolarów.

W04 jest nadal podłączony i w pełni sprawny.

dostarczone

W04 jest nadal podłączony i w pełni sprawny.

Jest dobry powód, dla którego samochody Hamilton Mercedes F1 są tak trudne do zdobycia. Oprócz tego podwozia wszystkie pozostałe są własnością Mercedesa, Toto Wolffa lub samego Hamiltona. Ci, którzy chcą dodać jeden z tych samochodów do swojej kolekcji, będą potrzebować niesamowicie przekonujących linków.

Nadal daleko mu do najcenniejszego samochodu Formuły 1 w historii; Mercedes-Benz W196R, którym Juan Manuel Fangio doprowadził do chwały w 1954 r. – było to jego drugie zwycięstwo w mistrzostwach z pięciu. Około 10 lat temu sprzedano go za 29,6 mln dolarów, co oznacza, że ​​przy inflacji powinien być dziś wart znacznie więcej.