Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostra wymiana zdań, podczas której sędzia musi powiedzieć trenerowi „Nie dotykaj mnie”

Ostra wymiana zdań, podczas której sędzia musi powiedzieć trenerowi „Nie dotykaj mnie”

Dragons pokonali Ospreys 20-5 w piątej rundzie walijskich derbów United Rugby Championship na Rodney Parade, odnotowując swoje pierwsze zwycięstwo u siebie od ponad roku.

Hooker Bradley Roberts i skrzydłowy Rio Dyer zdobyli bramki, a Dragons zwyciężyli po tym, jak skrzydłowy Ospreys Mat Protheroe został wyrzucony z boiska za niebezpieczne wyzwanie już w 27 minucie.

Paskudnie wyglądający incydent, który można zobaczyć w skrótach poniżej, doprowadził do dość dziwacznej bójki pomiędzy sędzią Benem Whitehousem a szefem drużyny Dragons, Danem Pugh.

Goniąc za wysoką piłką, Protheroe przyjął bardzo wyprostowaną pozycję, co spowodowało paskudne czołowe zderzenie z Willem Reedem, pół-lotnikiem Dragons.

Sędzia Whitehouse nie miał innego wyjścia, jak tylko pokazać czerwoną kartkę, ale wcześniej były reprezentant Kanady Pau zaczął mówić coś, co zdaniem Whitehouse było skierowane do niego.

„Dan, Dan, Dan, Dan” – powiedział Whitehouse.

„Chodź tutaj. Czy kiedykolwiek na mnie krzyczałeś…?” [interupted by Baugh] Nie, posłuchaj mnie bardzo wyraźnie. „Jeśli jeszcze raz będziesz tak do mnie mówić i nakrzyczeć na mnie w ten sposób, będziesz zeznawał”.

„Rozmawiam z moimi graczami” – zaprotestował Pugh. „Ben, mogę porozmawiać z moimi graczami”, po czym położył rękę na Whitehouse, próbując odejść.

„Nie dotykaj mnie” – powiedział zdenerwowany sędzia.

Następnie Whitehouse powiedział na uboczu: „Ten facet będzie odtąd trzymał się poza boiskiem”.

„On już więcej nie wyjdzie na boisko, Dan Pugh. Dziękuję.

Dodał: „Czy możecie się upewnić, że menadżer zespołu nie pozwoli temu człowiekowi wrócić na boisko, dziękuję”. – Porozmawiamy o tym po meczu.

Nie jest w tej chwili jasne, czy Pugh poniesie jakieś oficjalne konsekwencje, ale podkładanie rąk na sędziego z pewnością nie jest czymś, co można pozwolić na jakimkolwiek poziomie gry. Może nastąpić oskarżenie URC, a trener Dragons Dai Flanagan powiedział po meczu:

READ  Samoa wstrząsa Japonią, gdy kapitan Leach otrzymuje czerwoną kartkę

„Byłem w klatce, próbując zrozumieć całą sytuację i jedyne, co usłyszałem, to to, że Dan nie może wrócić na boisko. Przyjrzę się temu i spróbuję porozmawiać z Benem.