Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalny gigant inwestycyjny popiera propozycję stadionu na nabrzeżu w Auckland

Gigant bankowości inwestycyjnej JP Morgan wspiera projekt stadionu Wynyard Point w Auckland, ponieważ rada miejska przygotowuje się do wyboru, którą z czterech propozycji stadionów poprzeć.

Serwis 1News dowiedział się, że w czwartek rada zorganizuje warsztaty w celu omówienia opcji, a rada będzie głosować nad dwiema preferowanymi propozycjami na posiedzeniu w następny czwartek.

Decyzja ta będzie kolejnym krokiem w kierunku odpowiedzi na irytujące pytanie, w jaki sposób Auckland może stworzyć światowej klasy obiekt sportowy, ponieważ stadiony Mount Smart, North Harbor i Eden Park wymagają znacznych inwestycji finansowanych przez podatników, aby utrzymać status quo.

Jedną z opcji jest zrewitalizowany Eden Park wraz z trzema propozycjami nabrzeża: stadionem Wynyard Point na miejscu starej farmy czołgów, pobliskim projektem „Sunken Stadium” w Bledisloe Point oraz propozycją Te Tōangaroa wspieraną przez Nową Zelandię. Za portem w Quay Park. Zgodnie z obecnymi propozycjami wszystkie stadiony miałyby ograniczenie.

Zakłada się, że w najbliższy czwartek rada miasta da zielone światło preferowanym oferentom na kontynuowanie studiów wykonalności.

1News rozumie, że renowacja Eden Park z pewnością będzie jednym z takich projektów, a oferta „Sunken Stadium” ma najmniejsze szanse na uzyskanie akceptacji, co umożliwi pojedynek pomiędzy stadionem Wynyard Point a ofertami Te Tōangaroa.

Priorytetem rady będzie wybudowanie nowoczesnego obiektu sportowego bez zwiększania obciążeń finansowych podatników, co będzie bardzo interesujące dla JPMorgan.

Ofertę Te Twangaroa wspiera firma inwestycyjna Goldman Sachs.

W oświadczeniu przesłanym dziś do 1News amerykański bank inwestycyjny stwierdził: „JPMorgan nie może się doczekać dalszej współpracy z Wynyard Point Stadium Project (WPSP) i konsorcjum, przedstawiając swoje referencje”. [and] Wiedza i doświadczenie Grupy WPSP na kolejnym etapie.”

„JPMorgan brał udział w największych i najbardziej złożonych projektach finansowania stadionów podejmowanych w ostatnich latach, w tym stadionach SoFi (LA Rams/LA Chargers (USA)) i Spotify Camp Nou (FC Barcelona (Hiszpania) i Santiago Bernabeu). (Real Madryt (Hiszpania)), The Sphere (Las Vegas (USA)), Co-op Live (Manchester (Wielka Brytania)), YouTube Theatre (Los Angeles (USA)) i Q2 Stadium (Austin FC (USA)). ”

READ  Brumbies pokonali Moana Pacifica 62-36 na Super Rugby Pacific Festival

Do zwolenników Wynyard Point zalicza się także światowej klasy projektant stadionów Populous i czołowy wykonawca stadionów BESIX Watpac, który zdobył kontrakt na budowę stadionu Te Kaha w Christchurch.

„JP Morgan ma oddany zespół zajmujący się obiektami sportowymi na całym świecie, a ich gotowość do współpracy z nami jest bardzo ważnym potwierdzeniem jakości stadionu, lokalizacji i zaangażowanych ludzi” – powiedział 1News prezes konsorcjum Richard Dellabarca.

Zdjęcie proponowanego stadionu Wynyrd Quarter przedstawiające jego położenie w stosunku do nabrzeża.

Dellabarca, były członek zarządu rugby w Nowej Zelandii, powiedział, że propozycja może stać się rzeczywistością do 2030 r. „To realistyczne ramy czasowe. Brytyjskie i irlandzkie Lions przybędą w 2029 r. i będą mogły rozegrać dwa testy w Eden Park w odpowiednim terminie… off i potencjalnie zagrać 100 w przyszłym roku w Wynyard Point.

Pytania dotyczące stadionów w Oakland, w tym Western Springs, pozostają nierozwiązane od dziesięcioleci.

Przed Mistrzostwami Świata w Rugby w 2011 roku zaproponowano stadion na nabrzeżu. Zamiast tego wydano 256 milionów dolarów na modernizację Eden Park.

W poufnym raporcie stadionu przedłożonym radzie w 2019 roku stwierdzono, że utrzymanie status quo „zobowiązałoby radę do wydatków kapitałowych w wysokości ponad 600 milionów dolarów w ciągu najbliższych 20 lat w porównaniu z nieco ponad 300 milionami dolarów, gdyby wdrożyła nową strategię rozwoju stadionu”.

Zwolennicy stadionu na nabrzeżu wskazują na jego potencjał w zakresie rewitalizacji śródmieścia i znacznie lepsze możliwości transportu publicznego w porównaniu z Eden Park.

Z informacji podanych w propozycji Wynyard Point wynika, że ​​jego lokalizacja w pobliżu przystanków promowych i autobusowych oraz stacji kolejowej Britomart oznacza, że ​​do czasu ukończenia stadionu będzie można przewieźć 76 000 osób na godzinę.

Teren Wynyard Point jest własnością Rady Auckland i jest zarządzany przez prowadzoną przez Radę Organizację Rozwoju Eke Panuku (COO).

READ  Williamson zalicza swoje drugie stulecie testowe, z Blackcaps na czele

Propozycja Te Tōangaroa proponuje utworzenie nowej 15-hektarowej dzielnicy miejskiej w Quay Park, ograniczonej Spark Arena i Quay St, na terenie Ngāti Whātua, na starej stacji kolejowej w Auckland.

Potencjalne haczyki do połowów obejmują potrzebę budowy torów kolejowych – należących do KiwiRail – i chronionych słupów widokowych Muzeum Auckland, a także potrzebę ponownego wyrównania Quay Street.