ASB Classic: Emma Raducano uderza w śliskie korty halowe jako tenis Australian Open

Emma Raducano powiedziała, że ​​nie było niespodzianką, że skręciła kostkę na „śliskich” halowych kortach ASB Classic w czwartkowy wieczór w meczu z Viktorią Kuzmovą.

Zwycięzca US Open 2021 został zmuszony do wycofania się z meczu na początku trzeciego seta, po tym jak skręcił kostkę w poprzednim secie i opuścił kort we łzach.

Mecz został przeniesiony na kryty kort z powodu deszczu na zewnątrz, ale w przeciwieństwie do wszystkich obiektów plenerowych, korty kryte nie były pokazywane przed turniejem.

Wszyscy gracze w tym tygodniu powiedzieli, że na kortach halowych gra się inaczej niż na kortach zewnętrznych, ale Radocano poszedł dalej, mówiąc, że gra na nich jest niebezpieczna i był naturalnie zdruzgotany, że jej plany na Australian Open mogą być zagrożone.

„Trudno to znieść” – powiedział Raducanu.

„Wykonywałem dużo pracy fizycznej w ciągu ostatnich kilku miesięcy i czułem się dobrze i optymistycznie.

„Tak więc zawieszenie z powodu dziwacznej kontuzji, kręcenie kostką jest bardzo rozczarowujące, również w pierwszym tygodniu.

Emma Raducano została zmuszona do wycofania się z meczu drugiej rundy ASB Classic z powodu kontuzji kostki.

Phila Waltera/Getty Images

„Myślałem, że gram dobry tenis.

„Korty są niewiarygodnie gładkie, jak bardzo śliskie, więc szczerze mówiąc, nie jest zaskakujące, że komuś to się przydarzyło.

„Jest to poza moją kontrolą i po bardzo długim dniu oczekiwania.

„Ale ocenimy w ciągu najbliższych kilku dni i zobaczymy, jakie będą kolejne kroki”.

Raducanu nie wie jeszcze, czy będzie mogła zagrać w Australian Open. Chociaż powiedziała, że ​​podobał jej się czas spędzony w Auckland, dodała, że ​​były aspekty Classic, z których nie była zadowolona, ​​chociaż nie omówiła ich szczegółowo.

READ  Wszystkie gole strzelone przez White Costa Barbarossę, ale Melbourne City wygrało w finale A-League

„Zamierzamy zostać w ciągu najbliższych kilku dni i opracować plan” – powiedziała o swojej kontuzji.

„Ale ogólnie w Auckland dużo padało w tym tygodniu, więc nie widziałem zbyt wiele i myślę, że niektóre aspekty można było lepiej wystawić, ale ogólnie miałem świetne wsparcie podczas gry na świeżym powietrzu, a tłum sprawiał, że czułem się naprawdę mile widziani iw domu”.

Raducano zagrała świetnie w tenisa i wygrała pierwszego seta 6:0, ale przegrała drugiego 7:5 i wydawało się, że skręciła kostkę w połowie meczu.

Zanim trzeci set mógł się rozpocząć, Raducanu wymagała długiego leczenia lewej kostki.

Wróciła na kort, ale po chwili wydawała się cierpieć i podeszła do siatki, aby uścisnąć dłoń Kuzmovej ze Słowacji. Gdy zwyciężczyni US Open 2021 schodziła z kortu, ocierała łzy.

Coco Gauff jak dotąd prawie nie chybiła w ASB Classic.

Następnie otrzymała dalszą pomoc medyczną, aby dowiedzieć się, jak poważny jest jej uraz.

Mecz został rozegrany na krytym korcie Centrum Tenisowego ASB, ze względu na niesprzyjającą pogodę na zewnątrz.

Konieczność przejścia na emeryturę jest miażdżącym ciosem dla Raducanu, ponieważ były to jej pierwsze mistrzostwa od czasu kontuzji nadgarstka pod koniec ubiegłego sezonu.

W poprzednim meczu Coco Gauff pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:4.

Choć było to proste zwycięstwo dla Gauff, podobnie jak większość graczy, powiedziała, że ​​to był ciężki dzień.

18-letnia Amerykanka pokonała byłą mistrzynię Australian Open w meczu rozgrywanym na krytym korcie i chociaż była to wystarczająca bitwa, by pokonać jej rodaczkę, Gauff musiała również poradzić sobie z brakiem pojęcia, kiedy pojawi się na korcie lub czy bawić się w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Otwarcie z powodu złej pogody.

„To było naprawdę trudne”, powiedział Gough.

READ  Irlandia zbliża się do Wielkiego Szlema dzięki zwycięstwu nad Szkocją

„Po prostu czekaj, czekaj, czekaj, czekaj, a potem zostaniesz wsadzony do środka.

„Spodziewałem się, że będzie to w środku, ale nie sądziłem, że będziemy musieli czekać tak długo, zanim podejmą decyzję.

„Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że przestanie trochę padać, myślałem, że będzie padać przez cały dzień.

„Wróciłem do hotelu, zdrzemnąłem się, a potem wróciłem tutaj.

„Trudną częścią było zaplanowanie, kiedy jeść, a nie skończyłem jeść przed meczem, zjadłem lunch o 12 w południe, ale nie spodziewałem się, że tak późno pójdę na stadion”.

Gauff poczynił dobre postępy w turnieju i nigdy nie stracił seta przeciwko dwóm słabym przeciwnikom, pokonując w pierwszej rundzie Niemkę Tatjanę Marię.

„Dzisiaj nie był to mecz, który musiałem wygrać, ale poziom meczu daje mi dużo pewności siebie, niezależnie od tego, czy wygram, czy przegram” – powiedział Gough.

„To nie był łatwy mecz. Oglądając, jak Sofia gra w ostatnich dwóch turniejach pod koniec roku, myślę, że to jeden z najlepszych tenisów, w jakie grała od jakiegoś czasu i myślę, że powinno to dać jej dużo pewności siebie. W Australii .

„Daje mi to również dużo pewności siebie, ponieważ jestem byłym mistrzem Australian Open i grałem trochę w tenisa.

„To nie było łatwe zwycięstwo, ale daje mi też pewność siebie”.

W finałowym meczu singlowym bardzo długiego dnia Kanadyjka nr 3 Layla Fernandez pokonała Julię Graber nr 3 6:0, 6:1.

Nastąpiło to po zwycięstwie 6:1, 6:1 nad Brendą Frohvertovą w pierwszej rundzie.

„Wiedziałem, że turniej będzie bardzo trudny, jest wiele kobiet, które są na wysokim poziomie i są w Tour de France od bardzo długiego czasu i mają doświadczenie” – powiedział Fernandez.

„Cieszę się, że ciężka praca, którą wykonałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jak dotąd się opłaciła i mam nadzieję, że utrzymam ten poziom do końca turnieju i będę dalej pracował i stawał się coraz lepszy”.

READ  Nastolatka z Auckland została pierwszą w historii nowozelandzką łyżwiarką figurową na igrzyskach olimpijskich