Wszystkie gole strzelone przez White Costa Barbarossę, ale Melbourne City wygrało w finale A-League

Costa Barbarosses, po lewej, świętuje po otwarciu punktacji dla Sydney FC w finale First Division.

Daniel Bouquet/Getty Images

Melbourne City zdobyło swój pierwszy tytuł mistrzowski w A-League, wracając od tyłu, pokonując w wielkim finale 10-osobową drużynę Sydney FC 3:1.

Costa Barbarossa International w Nowej Zelandii w Sydney Otworzył wynik w 21. minucie, a Nathaniel Atkinson odpowiedział dwie minuty później, zanim Luke Brattan wymienił czerwoną kartkę w 35. minucie dla City na AAMI Park.

Kapitan Scott wyprowadził Jamison City z rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy, a Scott Galloway strzelił do domu ze spokojem z dystansu w doliczonym czasie gry, aby zapewnić dublet w Premier League w pierwszym sezonie Patricka Kisnorbowa jako trenera.

City przegrało nieobecność Jimmy’ego McClarena, Curtisa Judda i Conora Metcalfe’a, a Sydney nie zagrało w reprezentacji Ryana Granta, Andrew Redmayne’a i Ryana McGowana.

Podczas ich nieobecności, Atkinson okazał się gwiazdą pokazu, a 22-latek zabrał do domu medal Joe Marstona, po tym jak z prawego skrzydła przyprawił o ból głowy obronę Sydney.

Miasto zaczęło się jak płonący dom przed ciasnym tłumem w AAMI Park – 50 procent pojemności.

Melbourne City zapewniło sobie swój pierwszy tytuł A-League, wygrywając 3:1 z 10-osobowym klubem Sydney FC.

Królowa Rooney / Getty Images

Ale Sydney zadał pierwszy cios, gdy Barbarosses wszedł do środka i wystrzelił prawą nogą poza pole karne obok Toma Glovera, aby strzelić swojego trzeciego gola w Wielkim Finale.

Miasto zareagowało niemal natychmiast.

Stefan Kołakowski otrzymał piłkę na własnej połowie, strzał z lewej flanki i przetańczył obok obrońców Sydney, zanim trafił do Atkinsona, który w 23. minucie oddał strzał w dach bramki.

READ  Waters pokonuje Finneya w ostatniej 12-godzinnej sesji treningowej Bathursta

Trzy minuty później Behringer odbił głową.

Brattan, strzelony w starciu z Edenem O’Neill w 25. minucie, wykończył Marco Tellio wślizgiem i otrzymał drugą żółtą kartkę – jego pożegnanie dało przewagę swojej byłej drużynie City.

To była pierwsza czerwona kartka 31-latka w jego karierze.

Pomocnik Sydney Luke Brattan otrzymał czerwoną kartkę od sędziego Chrisa Betha w pierwszej połowie Wielkiego Finału.

Robert Cianflon / Getty Images

Po 11 minutach City mogło wykorzystać przewagę liczebną, gdy Anthony Caceres z Sydney uderzył w plecy Adriena Luny w polu karnym.

Sędzia Chris Beth nie zawahał się wskazać rzutu karnego, gdy Jamieson chłodno sparował rzut karny Toma Haywarda-Bella przed przerwą – i świętując, wskazał na opaskę kapitana.

Obrońca Scott Galloway strzelił trzeciego gola dla Melbourne City w doliczonym czasie gry.

Graham Denholm / Getty Images

Kołakowski odrzucił świetną okazję na 3-1 w 61. minucie, kiedy trafił prosto w Heyward-Bell.

Sidney Milos Ninkovic powołał w 72. minucie medalistę Johnny’ego Warrena, który nie doszedł do półfinału z powodu nadwyrężenia łydki.

Ale nie mogli wyrównać i AAMI Park wybuchł, gdy Galloway objął napastnika w 93. pozycji i uderzył lewą nogą, by przypieczętować umowę.

Moja piłka nożna/YouTube

Kapitan Wellington Phoenix Ulysses Davila, medalista ligi A-League Johnny Warren.

Sydney FC stara się zdobyć mistrzostwo po raz trzeci z rzędu, ale zwycięstwo City pomści porażkę w Wielkim Finale w zeszłym roku.

Miasto Melbourne 3 (Nathaniel Atkinson 23′, Scott Jamieson pen-45+1′, Scott Galloway 90+3′) Sydney FC 1 (Costa Barbaros 21′)