Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nastolatka z Auckland została pierwszą w historii nowozelandzką łyżwiarką figurową na igrzyskach olimpijskich

Nastolatek z Auckland przejdzie do historii igrzysk olimpijskich Nowej Zelandii podczas przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Młodzieży jako pierwszy nowozelandzki snowboardzista wybrany do udziału w największym etapie tego sportu.

Yanhao (Dwayne) Li został wybrany do kadry Nowej Zelandii na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Gangwon w 2024 r. i będzie startował w grze pojedynczej mężczyzn.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że dostałem możliwość reprezentowania Nowej Zelandii” – powiedział 15-latek. Mam nadzieję dać z siebie wszystko i pokazać wszystko, do czego ciężko trenowałem.

Li urodził się w Pekinie w Chinach, gdzie zaczął jeździć na łyżwach w wieku czterech lat, zanim jego rodzina przeniosła się do Nowej Zelandii, gdy miał osiem lat. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy szkołę w Maclean’s College i łyżwiarstwo figurowe Paradise, spędzając na lodzie ponad 12 godzin tygodniowo.

„Uwielbiam uczucie nieważkości, kiedy wskakuję na lód. Naprawdę podoba mi się podmuch wiatru, gdy nabieram prędkości” – powiedział mi.

„Ten sport dał mi wiele możliwości podróżowania po świecie, co uwielbiam. Chciałbym podziękować moim trenerom, rodzicom, lodowisku i drużynie łyżwiarstwa figurowego New Zealand za całą pracę, którą włożyli, aby pomóc mi zdobyć do tego momentu.”

Dwayne’a Lee.

Lee niedawno został pierwszym Nowozelandczykiem, który zdobył międzynarodowy medal w łyżwiarstwie figurowym, zdobywając brąz podczas Grand Prix Juniorów w Bangkoku w sierpniu 2023 r.

Dyrektor naczelna Komitetu Olimpijskiego Nowej Zelandii, Nikki Nicholl, pogratulowała Lee przejścia do historii.

„Jesteśmy naprawdę zadowoleni z powołania Dwayne’a do naszego zespołu i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go na lodzie w styczniu i lutym przyszłego roku” – powiedział Nicol.

„Dwayne jest inspiracją dla społeczności snowboardowej w Nowej Zelandii, a jego wybór jest świadectwem jego ciężkiej pracy i poświęcenia” – dodał.

Oczekuje się, że około 20 sportowców będzie reprezentować Nową Zelandię w Gangwon, gdzie sportowcy pracują nad selekcją w biathlonie i saneczkarstwie. Do drużyny wybrano już dwunastu sportowców uprawiających sporty zimowe i czterech piłkarzy.

READ  Ryan Fox mówi, że mój pradziadek pomógł ocalić moją karierę w golfa

Igrzyska odbędą się od 19 stycznia do 1 lutego i zgromadzą prawie 2000 młodych sportowców w wieku od 14 do 18 lat z całego świata, którzy będą rywalizować w siedmiu dyscyplinach sportowych, 15 dyscyplinach i 81 konkurencjach.