Irlandia zbliża się do Wielkiego Szlema dzięki zwycięstwu nad Szkocją

Irlandczycy dzielą tylko jedno zwycięstwo od Wielkiego Szlema w Pucharze Sześciu Narodów.

Pokonując Szkocję 22-7 na Murrayfield w poniedziałek, Irlandia zapewniła sobie czwarte z rzędu zwycięstwo w mistrzostwach, zdobywając 19 punktów – cztery przewagi nad broniącym tytułu mistrzem Francji.

Francuzi są teraz jedyną drużyną zdolną powstrzymać nieugiętą drużynę Andy’ego Farrella przed zdobyciem pierwszego tytułu Sześciu Narodów od 2018 roku.

Wymagałoby to, aby Irlandia przegrała na Lansdowne Road Castle z Anglią i Francją, pokonując Walię w meczu, który zostanie rozegrany na kilka godzin przed najbliższą sobotą.

Anglia nie była w dobrej formie, przegrywając 53-10 z Francją w czwartej rundzie.

„To był świetny mecz testowy”, powiedział Farrell, ostrzegając jednocześnie, że „Anglia będzie niebezpieczna, ale w weekend św. Patryka będzie piekło”.

To był historyczny dzień dla irlandzkiego kapitana Johnny’ego Sextona, który stał się czołowym zdobywcą punktów w historii Six Nations, z 37-letnim poziomem w tempie z 557 rzutami karnymi Ronana O’Gary i dwoma konwersjami.

Dwunasta porażka Szkocji z Irlandią w ostatnich 13 meczach zakończyła walkę gospodarzy o tytuł, chociaż wynik był wyrównany do przerwy, a Irlandczycy prowadzili tylko 8: 7 dzięki australijskiemu skrzydłowemu Macowi Hansenowi, który naciskał prawym rogiem. w 28 minucie.

Doświadczenie i klasa

Irlandia pokazała swoje doświadczenie i klasę w drugiej połowie, po dwóch szybkich strzałach trwających prawie godzinę, co przekreśliło nadzieje Szkotów, którzy po przerwie nie byli w stanie zdobyć punktu.

Po tym, jak Hansen wykonał podanie w górę i w dół z prawej strony, piłka została przerzucona na lewą stronę, a po serii niefortunnych podań Jamisona Gibsona Parka trafiła skrzydłowego Jamesa Lowe’a, który pokonał wyzwanie na ziemi w róg 57.

Pięć minut później Hansen również odegrał kluczową rolę w trzeciej próbie Irlandii, wysyłając rezerwowego Jacka Conana prawą linią boczną.

Napastnik tylnego rzędu miał ogromną liczbę Doohan van der Merwe do powstrzymania, ale zrobił to i przekroczył linię.

READ  Kearns nie jest pewien, czy po udarze kręgosłupa znowu będzie chodzić

Potrzebna była kolejna próba, by zdobyć czwarte z rzędu zwycięstwo punktowe w tym turnieju i prawie się to udało po długim kroku. Skończyło się na tym, że skrzydłowy James Ryan obronił pięć metrów i uniknął wyrzucenia tylko przez Lowe’a.

Irlandzki Gary Ringrose prawie na pewno nie zagra z Anglią w następny weekend po tym, jak stracił przytomność i dokonał ataku na około 10 minut przed końcem.

Po długim okresie leczenia został zabrany na noszach, aby klaskać po podłodze.

Ostatni z trzech głównych tytułów Irlandii w turnieju miał miejsce w 2018 roku, a czwarty wygląda teraz bardziej na możliwość niż możliwość.