Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

5 zabawnych sposobów na 30 minut aktywności fizycznej

W dzisiejszych czasach wszyscy starają się znaleźć sposoby na uczynienie swojego życia bardziej efektywnym, co czasem odbywa się kosztem aktywności fizycznej. Może to oznaczać wszystko, od stworzenia lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym po znalezienie sposobów na zrobienie więcej przy mniejszym nakładzie czasu i wysiłku.

Jednym ze sposobów na to jest zapewnienie wystarczającej ilości aktywności fizycznej każdego dnia. Jeśli nie masz pewności, ile aktywności jest wymagane, aby spełnić zalecane wytyczne dla Twojej grupy wiekowej, oto kilka przydatnych wskazówek:


Jak uzyskać 30 minut aktywności fizycznej?

Oto pięć sposobów, jak to zrobić:

#1 Zaplanuj aktywność na świeżym powietrzu z rodziną

Wybierać Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, która sprawi przyjemność Tobie i Twojej rodzinie. Nie musi to być coś takiego jak bieganie, ale powinno to być coś, co każdy czuje się komfortowo i może robić razem. Sporty zespołowe, takie jak badminton, tenis i siatkówka, to fajne sporty, które możesz wypróbować z rodziną lub przyjaciółmi.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że wszyscy czują się komfortowo z tą czynnością. Nie chcesz, aby ktokolwiek ucierpiał, ponieważ nie przygotował się ani nie trenował wcześniej, więc upewnij się, że wszyscy dokładnie wiedzą, z czym będą musieli się zmierzyć.

Upewnij się, że wszystko, co wybierzesz, można zrobić w pomieszczeniu lub na zewnątrz, w zależności od warunków pogodowych, a także w 30 minut (lub mniej), aby pasowało do Twojego napiętego harmonogramu.


# 2 Wybierz się na spacer

Idź przez 30 minut szybkim tempem. Rób to rano lub wieczorem, kiedy na zewnątrz jest chłodno i możesz maksymalnie korzystać z promieni słonecznych.

Pieszy Może pomóc w utracie wagi i lepszym śnie, które są głównymi zaletami aktywności fizycznej. Ludzie, którzy regularnie ćwiczą, mają wyższą samoocenę, mniej depresji i mniej zaburzeń odżywiania niż ci, którzy nie ćwiczą często.

Co więcej, rzadziej zapadają na choroby serca lub cukrzycę w późniejszym życiu. Chodzenie może również pomóc w utracie wagi poprzez spalanie kalorii w całym ciele; Zaledwie dziesięć minut marszu spala około 80 kalorii dla większości ludzi.


# 3 Zrób trochę lekkiego ogrodnictwa

Ogrodnictwo to świetny sposób na 30 minut aktywności fizycznej. Można to zrobić w każdym wieku i przy każdej pogodzie, nawet jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie ma dużo słońca.

Ogrodnictwo może również pomóc twojemu zdrowiu psychicznemu. Jest kojący i relaksujący, a także daje poczucie spełnienia, gdy widzisz owoce swojej pracy na stole podczas kolacji.


# 4 Poruszaj się podczas gotowania obiadu lub zmywania naczyń

Czy zdarza Ci się siedzieć przez długi czas? Staraj się wstawać i poruszać się co 20 minut. W ten sposób nie będziesz godzinami siedzieć na tyłku — a jeśli nie możesz wytrzymać 20 minut — przynajmniej staraj się ruszać co godzinę.

Ruch to świetny sposób na spalanie kalorii i zmniejszanie stanów zapalnych. krążyć po okolicy Może pomóc zwiększyć aktywność fizyczną, nawet jeśli jest to tylko kilka dodatkowych minut dziennie. Poprawia również nastrój, podnosząc poziom serotoniny w mózgu. Co więcej, bycie aktywnym poprawia jakość snu lepiej niż siedzący tryb życia. Więc nie siedź nieruchomo podczas gotowania obiadu lub zmywania naczyń – zamiast tego postaw je. Spalisz więcej kalorii podczas ciężkiej pracy w tym samym czasie: wygrana dla wszystkich.

Jeśli lubisz prać ręcznie ubrania, upewnij się, że stoisz podczas ich składania lub wieszasz je do wyschnięcia na sznurku na zewnątrz. Pamiętaj też: spacerowanie po bloku podczas oczekiwania na obiad ma również wiele zalet.

Poruszanie się po domu i pozostawanie na nogach zamiast wybierania siedzącego trybu życia ma niezliczone korzyści, takie jak zwiększenie liczby aktywnych minut w ciągu dnia. To może nie wydawać się dużo, ale te minuty sumują się i mogą znacząco przyczynić się do Twojego zdrowia.


# 5 Wejdź po schodach

Zamiast korzystać z windy, wybierz schody. Korzystaj ze schodów zamiast windy Świetny sposób na aktywność fizyczną, a także oszczędność czasu dzięki unikaniu czekania na windę.

Załóżmy na przykład, że musisz przejść z biura na czwartym piętrze na lunch na pierwszym piętrze – zamiast tego wybierz trzy biegi schodów. Jeśli przemieszczasz się między piętrami w pracy, nie bój się zostawić krzesła przy biurku i zamiast tego używaj ciała jako środka transportu, schodząc lub wchodząc po schodach zamiast czekać na windę.


z dala

Wiemy, że jednym z najtrudniejszych elementów aktywności fizycznej jest znalezienie na nią czasu. Wiemy jednak również, że istnieje wiele sposobów na wyciśnięcie 30 minut aktywności dziennie, jeśli poświęcisz trochę uwagi swojemu harmonogramowi i uczynisz go zabawnym.

Kluczem nie jest po prostu wskoczenie od razu w coś takiego jak spacery lub ogrodnictwo, ale zamiast tego znalezienie czegoś, co pasuje do Twojego stylu życia. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, spróbuj zaplanować aktywność na świeżym powietrzu z rodziną podczas kolacji lub spaceru po pracy.

Ankieta: Czy masz wystarczająco dużo aktywności fizycznej każdego dnia?

0 głosów

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

READ  Odkrywanie genetycznej regulacji zachowania guza mózgu