Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja 2024: Kim jest Bambi Thug?  Zgłoszenie do konkursu piosenki irlandzkiej zaniemówiło wśród fanów

Eurowizja 2024: Kim jest Bambi Thug? Zgłoszenie do konkursu piosenki irlandzkiej zaniemówiło wśród fanów

Irlandzka uczestniczka Eurowizji 2024, Bambi Thug, jest niewątpliwie jednym z faworytów do zwycięstwa w tegorocznym konkursie, zdobywając serca fanów niesamowitym występem w pierwszym półfinale.

Urodzona w Cork piosenkarka, której prawdziwe nazwisko brzmi Bambi Rae Robinson, została wykluczona po wykonaniu oryginalnej piosenki „Doomsday Blue”, industrialnej i techno-popowej piosenki, charakteryzującej się olśniewającymi technicznymi wykonaniami.

Tak więc Bambi, który używa zaimków „oni/oni/ich”, jest pierwszym irlandzkim uczestnikiem, który od 2018 r. dotarł do finału Eurowizji. Byli chwaleni za, jak wielu określiło, bezbłędny występ, co potwierdzi, że są konkurentem do pokonania .

11 maja w Malmo Arena w Szwecji zmierzą się z takimi piosenkarzami, jak Olli Alexander z Wielkiej Brytanii, Pepe Lasagna z Chorwacji oraz Aliana Aliana i Jerry Hill z Ukrainy.

Premier Irlandii Simon Harris pochwalił ich osiągnięcie i stwierdził, że „nadszedł czas, aby Eurowizja wróciła do Irlandii”.

„Gratulacje dla Bambi Thuga, który zakwalifikował się dziś wieczorem do finału Eurowizji” – napisał na X/Twitterze.

„Bambi będzie pierwszym irlandzkim artystą, który od 2018 roku weźmie udział w finałach Eurowizji. Czas przywrócić Eurowizję do Irlandii, a Bambi to program, który tego dokona!”

Bambi Thug występuje podczas półfinału Eurowizji 2024 (AP)

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Bambi Thug przed finałem Eurowizji 2024:

Samozwańcza „gotycka wiedźma” i „gwiazda popu Ouija” urodziła się w Macroom w hrabstwie Cork w rodzinie Szweda i irlandzkiej matki. Powiedzieli The New York Times, że ich aspiracje do pracy jako awangardowi artyści popowi zrodziły się w rodzinnym mieście irlandzka poczta niedziela, Wyjaśniając, że „spędzali dużo czasu w terenie, udając, że tam są Władca Pierścieni „I rozmawianie z drzewami i robienie mikstur, to było naprawdę fajne.”

READ  Kanye West ostrzega Pete'a Davidsona, że ​​„potrzebuje bezpieczeństwa” i śmieje się z Kim Kardashian w programie Donda Show

Bambi początkowo kształciła się jako tancerka baletowa, biorąc lekcje lokalnie, zanim rozpoczęła naukę w Coláiste Stiofáin Naofa, a następnie spędziła dwa lata w Cork City Ballet. „Kochałam Cork i nadal kocham Cork, ale potem przeprowadziłam się do Londynu, ponieważ otrzymałam częściowe stypendium w dziedzinie tańca i teatru muzycznego w Urdang Academy w Londynie, więc się tam przeprowadziłam” – Bambi powiedziała publikacji.

Ukończyli studia, zanim zdecydowali się na karierę muzyczną, spędzając dwa lata na studiowaniu sztuki pisania piosenek popowych i występowaniu na otwartych mikrofonach w całym Londynie. Po opuszczeniu agencji talentów, która najwyraźniej próbowała skierować ich w stronę „muzyki pop”, zaczęli kierować swoją karierą i „mieli szczęście spotkać ludzi, którzy naprawdę wierzyli w ten projekt”.

Zanim został wybrany na irlandzkiego delegata na Eurowizję 2024, Bambi przez prawie trzy lata wydawał muzykę pod swoim zawodowym pseudonimem i już zyskał wierną rzeszę fanów dzięki emisjom w radiu BBC.

Irlandzka piosenkarka i autorka tekstów Bambi Ray Robinson, znana również jako Bambi Thug, reprezentuje Irlandię (TT/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Bambi wyraził radość z reprezentowania Irlandii na Eurowizji, wyjaśniając, że „naprawdę miło” jest zostać docenionym w swoim kraju.

„Jest coś, co bardzo mnie rozgrzewa w tym, że ten kraj widzi moją sztukę i moje rzeczy, bo to mnie kręci” – powiedzieli. „To są moje korzenie, to jest ziemia, która mnie urodziła i dzięki niej piszę tak, jak piszę”.

Jednak Bambi nie wstydził się również krytykować organizatorów Eurowizji za zezwolenie Izraelowi na udział w obliczu trwającej wojny ze Strefą Gazy. Jak powtórzyli wezwania do wykluczenia Izraela z tegorocznego konkursu, powiedział „The New York Times”. Irlandzki egzaminator: Dodał: „Kiedy sprawy układały się dobrze z Ukrainą, Rosji nie wpuszczono, więc nie sądzę, że powinna obowiązywać zasada dla jednego, a inna dla drugiego”.

Bambi sprzeciwił się także cenzurze wszelkich przejawów propalestyńskiego wsparcia po tym, jak poproszono ich o zmianę propalestyńskiego przekazu przed występem w pierwszym półfinale.

Bambi Thug skrytykował organizatorów Eurowizji za cenzurowanie ich propalestyńskiego przesłania (TT/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Na konferencji prasowej w Malmö powiedzieli, że zostali zmuszeni do zmiany koloru ciała na pismo Ogam (jeden z alfabetów wczesnośredniowiecznych), co oznacza „zawieszenie broni” i „wolność”, w odniesieniu do sytuacji w Gazie i wśród Wpisanie Izraela na Listę Światowego Dziedzictwa. Wyścig.

READ  Derek Draper, mąż Kate Garraway, jest na zagranicznej wycieczce ze swoją opiekunką

„Było to dla mnie bardzo ważne, ponieważ jestem zwolenniczką sprawiedliwości i pokoju” – powiedziała Bambi. „Niestety, musiałem dzisiaj zmienić te wiadomości na „koronę czarownicy” (która była) rozkazem EBU”.

Rzeczniczka EBU powiedziała: „Napis widoczny na ciele Bambi Thuga podczas prób narusza zasady konkursu mające na celu ochronę apolitycznego charakteru wydarzenia.

„Po rozmowach z irlandzką delegacją zgodzili się zmienić scenariusz prezentacji na żywo”.

Organizatorzy ostrzegali wcześniej, że flagi i symbole palestyńskie nie będą dozwolone na stadionie w Malmö.

A co z ich piosenką „Doomsday Blue”?

Bambie Thug twierdzi, że „wyróżnią się” i dotrą do finału Eurowizji

„Doomsday Blue” został napisany przez Bambie Thuga wraz ze współautorami Cassyette, Samem Matlockiem i Tylerem Rydrem i zawiera teksty nawiązujące do magii, zaklęć i innych ukłonów w stronę okultyzmu.

„To bardziej dojrzały występ” – stwierdził Bambi o „Doomsday Blue” w porównaniu z ich poprzednią twórczością. Wywiad przeprowadzony przez rockowe brzmienie, Wyjaśnili, że wypuścili tę piosenkę, ponieważ „spełnia wszystkie wymagania”, a także „trochę przesuwa granice” w sposobie, w jaki łączy różne gatunki.

„Nie powinny tak naprawdę działać, ale działają. Dla mnie jest to trochę chaotyczne, bardzo teatralne” – powiedzieli, podkreślając, że chcą dać fanom Eurowizji „przedstawienie”.

„Miałem też trzy minuty na zaprezentowanie różnorodnych stylów śpiewania i umiejętności wokalnych, jakie potrafię, więc pomyślałem: o to chodzi.

„Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie” – kontynuowali. „Na początku jest słowo mówione, jest popowy refren, potem jest część wrzeszcząca, jest energetyczna, niemal przyjazna część, a potem następuje awaria prądu, podczas której mogę wykrzyczeć całe płuca. W zasadzie po prostu się popisuję. !”

Fani Eurowizji kibicują Irlandczykowi Bambi Thugowi jako jednemu z faworytów do zwycięstwa (EBU/Sarah Louise Bennett/Wire PA)

Dość powiedzieć, że fani Eurowizji są pod wrażeniem. W komentarzach na YouTube na temat półfinałowego występu Bambi wiele osób stwierdziło, że podczas hałaśliwego występu „szczęki opadły im na podłogę”.

READ  Chelsea Davy, były książę Harry'ego, spędza swoje pierwsze rodzinne wakacje z mężem i nowonarodzonym synem

Niektórzy zwracali także uwagę na to, jak występ Bambi pokazał, jak ważne jest przedstawienie teatralne, którego dramaturgię podkreślają efekty dramatyczne i wyszukane kostiumy.

„Produkcja tego spektaklu sama wygrałaby konkurs” – oświadczył jeden z fanów. „Wielkie uznanie dla inżynierów oświetlenia i wizualnych”.

„Występ był niesamowity” – napisał inny fan na X/Twitterze po obejrzeniu śpiewu Bambi w półfinale. „Teraz idź i wygraj Bambi Thug”.

Inny entuzjastyczny Bambi Stan oświadczył, że „Doomsday Blue” to „najbardziej kreatywny występ, jaki kiedykolwiek zagraliśmy w całej historii Eurowizji… Brak mi słów, to musi wygrać”.

Jak mogę obejrzeć występ Bambi Thug w finale Eurowizji 2024?

Bambi Thug wystąpi w wielkim finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w sobotę 11 maja. Będziesz mógł śledzić relację na żywo i aktualizacje za pośrednictwem Niezależny, Oglądaj zawody na żywo w BBC One.