Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wraz ze wzrostem zachorowań firma Riley oferuje bezpłatne testy na obecność wirusów po uprzednim umówieniu się

RILEY CO., LTD. , Kan. (WIBW) — W związku ze wzrostem liczby zachorowań w tym sezonie grypowym hrabstwo Riley będzie oferować bezpłatne testy na obecność wirusów po uprzednim umówieniu się w przyczepie Mobile Response Trailer.

The Departament Zdrowia Hrabstwa Riley Mówi, że od poniedziałku, 12 grudnia, będzie oferował bezpłatne testy na grypę, syncytialny wirus oddechowy i COVID-19 ze swojej przyczepy mobilnej. Wizyty będą wymagane, jednak egzaminy będą bezpłatne.

W przypadku harmonogramu RCHD wskazało, że pacjenci mogą korzystać z portalu internetowego tutaj. Wizytę można umówić tego samego dnia. Dostępna jest tylko jedna opcja spotkania, jednak gdy przyjdzie czas na wizytę w mobilnej przyczepie, będą mogli wybrać, które badania są im potrzebne.

RCHD poinformowało, że wyniki testów na grypę i COVID zostaną przesłane bezpośrednio do pacjenta SMS-em lub e-mailem. Pacjenci będą proszeni o odczekanie 15 minut, aby osobiście otrzymać wyniki testu RSV.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wizyty będą dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 13:00. Powiedziała, że ​​z każdego przeprowadzonego badania zostanie pobrana jedna próbka.

Obecnie krąży wiele wirusów i wielu ludzi jest chorych. Chociaż niektóre mają podobne objawy, opcje leczenia i ryzyko różnią się w zależności od osoby, a czas trwania choroby może się również różnić”. CDC zaleca, aby osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, izolowały się przez co najmniej 5 dni. Różni się to od zaleceń dotyczących izolacji na inne choroby układu oddechowego”.

RCHD zauważył, że testowanie było możliwe dzięki wsparciu firmy Departament Zdrowia i Środowiska Kansas.

„Jeśli masz jakiekolwiek objawy, poddaj się testowi” – ​​powiedział Gibbs. „Zadzwoń do lekarza, jeśli uważa się, że jesteś w grupie wysokiego ryzyka powikłań i masz objawy. Jeśli masz objawy zagrażające życiu, natychmiast zwróć się o pomoc lekarską. „

READ  Często zmiany przedrakowe leczy się histerektomią

Departament zdrowia powiedział, że osoby wykazujące objawy COVID, grypy lub syncytialnego wirusa oddechowego (RSV) powinny podjąć środki ostrożności, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby. Powiedziała, że ​​te same środki, które zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się COVID, zmniejszają również przenoszenie innych wirusów.

„Jeśli jesteś chory, zostań w domu, odpoczywaj i pij dużo płynów. Zawsze dobrze jest zadzwonić do lekarza, jeśli masz pytania” – powiedział Gibbs. Niektórzy ludzie mogą doświadczyć łagodnej choroby z niektórymi z tych wirusów, ale każdy, kto zasięgnąć porady Natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli objawy są poważne, takie jak problemy z oddychaniem lub bardzo wysoka temperatura, nie czekaj – natychmiast zasięgnij porady lekarza”.

RCHD zauważa, że ​​osobom poniżej 18 roku życia musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny, aby otrzymać szczepienia.