Złoty But Nathana Cleary’ego pogrąża Rycerzy w thrillerze NRL

Rozgrywający Panthers, Nathan Cleary, trafia zwycięskiego gola przeciwko Rycerzom.

Brendona Thorne’a / Getty Images

Dwa gole z gry zdobyte przez wyjątkowo podatnego na błędy Nathana Cleary’ego pomogły Penrithowi przetrwać strach NL z Newcastle United i odnieść 16-15 złotych punktów na McDonald Jones Stadium.

Z wynikiem 14-14 w ostatnich czterech minutach, piąty napastnik Newcastle, Tyson Gamble, kopnął do kosza z dużej odległości zaledwie kilka sekund po tym, jak Nathan Cleary trafił pod poprzeczkę.

Lachlan Fitzgibbon uderzył Cleary’ego późno, gdy kapitan Panthers wykonał drugą próbę nad czarnym punktem, ale w niewytłumaczalny sposób nie został ukarany, zamiast tego gra przeszła na złoty punkt z wynikiem zablokowanym na 15-15 po 80 minutach.

Po zaledwie 40 sekundach dogrywki Cleary nie popełnił błędu przy swoim czwartym strzale tego wieczoru i Panthers wrócili do domu, mimo że Rycerze zdobyli trzy próby do dwóch.

Rycerze, którzy zajmowali się drewnianą łyżką przed rozpoczęciem sezonu, pokonali Chiefs we własnym meczu w pierwszej połowie, ścigając ogromne zdenerwowanie.

Pomimo nieobecności kapitanów Jadena Braileya i Caulena Bongi, Newcastle zakończyło wszystkie swoje pierwsze 10 setów i zaatakowało na linii bramkowej, jednocześnie robiąc dziury w zwykle ciasnej ścianie obronnej Penrith.

Penrith krwawił trzy próby z bliskiej odległości w pierwszej połowie – więcej niż stracił w jakimkolwiek meczu od zeszłorocznej serii finałowej.

Rezerwowy prostytutka Phoenix Crossland zdobył najbardziej pamiętny punkt głową z pozoru.

Nigdzie nie było widać ofensywnego zapału Panter z ostatnich dwóch tygodni.

Gracze Panthers świętują po zwycięskim kopnięciu Nathana Cleary'ego.

Gracze Panthers świętują po zwycięskim kopnięciu Nathana Cleary’ego.

Weteran Rycerzy, Dane Gagai, odpowiedział sędziemu i przyznał rzut karny, aby Pantery wkroczyły na terytorium Rycerzy i zdobyły pierwszą bramkę przez Briana To’o.

READ  Szwajcarski kolarz umiera po przerażającym upadku podczas Tour de Suisse

Ale wzrost nie trwał długo.

Rycerze wstrząsnęli Panterami, wymuszając błędy na dobrej pozycji polowej.

Radzenie sobie z faulami na czerwono kosztowało Penrith cztery razy w ciągu pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy, kiedy Panthers zakończyli mecz z 13 faulami.

Różnica w drugiej połowie polegała na tym, że Newcastle również było podatne na błędy i postawiło Penrith na pozycji do ponownego zdobycia bramki dzięki kolejnej możliwej do uniknięcia karze.

Minutę po tym, jak Tyson Frizzell pociągnął Jarome’a ​​Louiego za włosy, Pantery zakończyły wymianę, wymieniając napastnika Jaimana Salmona.

Pantery potrzebowały dogrywki, aby wymknąć się do domu i zaprzeczyć temu, co byłoby słynnym zwycięstwem Rycerzy, którzy mogli usunąć ogromną pewność siebie z przegranej.

Newcastle zostało pokonane 42-6 w meczu w zeszłym sezonie, ale jasne jest, że w tym roku są zrobione z twardszych rzeczy.

Na kilka minut przed przerwą Penrith wykonał prawdopodobnie najlepsze wyzwanie kapitana od czasu wprowadzenia tej zasady w 2020 roku.

Spencer-Lineo sędziego Petera Goffa źle go potraktował, próbując ścigać kopnięcie w czerwoną strefę, tylko po to, by wyzwanie ujawniło, że Scott Sorensen, a nie Leneo, przypadkowo zderzył się z Gamble’em podczas gry.

Rzut karny nie został przyznany, a Linio pozostał na boisku.

Oczekuje się, że Brody Jones dołączy do kontuzjowanego skrzydła Rycerzy po tym, jak został wykluczony z powodu kontuzji quada w połowie meczu.