Kiwi poprzeczka Kate Williams została zwolniona, gdy Walia poniosła ogromną porażkę w Pucharze Sześciu Narodów Kobiet z Anglią

Kate Williams z Walii została ukarana żółtą kartką przez sędziego Joy Neville podczas meczu Kobiet Sześciu Narodów przeciwko Anglii w Cardiff.

Dana Mullana/Getty Images

Kate Williams spadła z wychowanego w Auckland skrzydłowego podczas porażki Walii 59-3 z mistrzami Sześciu Narodów, Anglią w Cardiff.

Williams – na urlopie z pracy w Królewskiej Marynarce Wojennej Nowej Zelandii – była rezerwowym w 53. minucie w Cardiff Arms Park w sobotę (niedziela czasu NZ) po debiucie testowym przeciwko Irlandii w pierwszej rundzie Sześciu Narodów w marcu.

Była na korcie dopiero od sześciu minut, kiedy sędzia Joey Neville pokazał jej żółtą kartkę za mocny wślizg.

Później kapitanowie Anglii, Marlies Packer i May Campbell, mieli trudności w końcowej fazie, ale nawet poniżej 13 lat przeciwko Walii 15 (po powrocie Williamsa) Red Roses zdołali zdobyć dziewiątą i ostatnią próbę.

Walia, grająca przed 8862 kibicami, była rozczarowana boiskiem, ale kapitan Hannah Jones upierała się, że „wynik nie odzwierciedla występu”.

„Ale pomyślimy, powtórzymy spotkanie i przejdziemy do następnego występu” – powiedziała BBC Sport. „

Zamykamy lukę, są tam momenty światowej klasy.

Holly Aitchison strzelił jedną z dziewięciu prób Anglii przeciwko Walii.

Katherine Ivel/RFU/przez Getty Images

Walia flyhalf Emma Snossel powiedziała również, że „ważne jest, abyśmy nie dopuścili do wykolejenia naszych Sześciu Narodów”.

Była to pierwsza porażka Walii po wcześniejszych zwycięstwach nad Irlandią (31-5) i Szkocją (34-22).

Pozostają na drugim miejscu, wyprzedzając Francję przeciwko Szkocji w Vannes w niedzielę (czasu nowozelandzkiego).

READ  NRL 2024, Runda 3, Sydney Roosters vs South Sydney Rabbitohs, oficjalne składy drużyn, kontuzje, aktualizacje

Walia otworzyła wynik meczu z Anglią rzutem karnym Kiry Bevana, ale trener Ewan Cunningham ubolewał, że drużyna nie zdobyła gola w trzech rundach w angielskiej strefie zagrożenia.

Menedżer reprezentacji Anglii, Simon Middleton, przypisał Walii „wielkie uznanie” za to, że „Czerwone Róże znajdowały się pod ogromną presją” w pierwszych 25 minutach, ale pochwalił swoją drużynę za przyjęcie wszystkiego, co rzucił na nich Walijczyk.

„Różnica polega na tym, że mamy jeszcze kilka lat na plecach, jak pokazali dzisiaj zawodowcy. Wales włożył dużo w pierwsze 30 minut, po prostu zabrakło mu pary pod koniec, a my jesteśmy w dobrej formie fizycznej.

Następnie Anglia zmierzy się z najniższą Irlandią przed potencjalnym finałowym starciem Wielkiego Szlema z brązowymi medalistami mistrzostw świata, Francją.

Tymczasem Włochy pokonały Irlandię 24:7 w Parmie i odniosły pierwsze zwycięstwo od sześciu sezonów Mistrzostw Narodów.

Gospodarze prowadzili 7:0 na koniec pierwszej połowy po próbie przerobienia przez Sofię Stefan.

Alyssa D’Enca strzeliła dwie próby dla Włoch w drugiej połowie, a jedyny gol dla Irlandii padł z rzutu karnego po upadku Włochów w 68. minucie.

Porażka pozostawiła Irlandię bez zwycięstwa po pierwszych trzech rundach po raz pierwszy od 2007 roku.