Wioślarze TBHS zdobywają najlepsze w szkole dystanse Maadi Cup

Zespół TBHS U-16 zdobył cztery miejsca na podium po zdobyciu Pucharu Westlake za zwycięstwo w swojej dywizji podczas Pucharu Maadi 2023 nad jeziorem Karapiro.  Od lewej Payo O'Sullivan, Luke Tomkins, Mac Brown, Ben Allan, Finn Gollins i trener Brian Smith.

Pictureshow.co.nz/Dostarczone

Zespół TBHS U-16 zdobył cztery miejsca na podium po zdobyciu Pucharu Westlake za zwycięstwo w swojej dywizji podczas Pucharu Maadi 2023 nad jeziorem Karapiro. Od lewej Payo O’Sullivan, Luke Tomkins, Mac Brown, Ben Allan, Finn Gollins i trener Brian Smith.

Hat-trick złota dla Bena Allana, najbardziej udana impreza wioślarska Timaru Boys’ Maadi Cup School w historii odbyła się nad jeziorem Karapiro.

Trzy złote medale TBHS, jeden srebrny i dwa brązowe, były bezprecedensowym osiągnięciem szkoły, osiągniętym przez zespół 16 finalistów A-10 podczas tygodniowych regat.

Pięciu członków zespołu było wielokrotnymi złotymi medalistami, a Bayou O’Sullivan, Luke Tompkins, Mack Brown, Alan i Finn Jolins wygrali w piątek zarówno U-16, jak i czwórkę sternika.

Zanim Penn zakończył regaty, zdobywając złoto w pojedynkach do lat 16, co skłoniło jego kolegów z drużyny do wskoczenia do wody, aby kibicować mu w drodze, dołączył także do Payo, aby w sobotę zdobyć srebro w grze podwójnej do lat 16.

Kierownik zespołu TBHS, Simon O’Sullivan, powiedział, że pojedynek Bena „był wspaniałym zwycięstwem Bena po intensywnym tygodniu”, ponieważ był to jego trzeci finał w sobotę, po zdobyciu obu złotych medali w piątkowym finale.

„Penn był jednym z wioślarzy odnoszących największe sukcesy w regatach” – powiedział O’Sullivan.

Inne medale końcowe szkoły przypadły Joshowi Bartlettowi z brązem w grze pojedynczej do lat 17, a następnie dołączył do Blake’a Parkera, aby zdobyć brąz w grze podwójnej do lat 17.

Sukces TBHS sprawił, że zajęli szóste miejsce w Star Trophy, tabeli punktów wszechstronności szkół średnich, i trzecie miejsce w konkursie Presidents Scull Award dla wszechstronnej szkoły wioślarskiej.

READ  Oceny piłkarzy All Blacks: Kto wyróżniał się przeciwko Tonga w teście otwarcia w 2021 roku?
Liceum Timaru dla chłopców w wieku poniżej 16 lat świętowało zdobycie złotego medalu na mistrzostwach Maadi Cup 2023. Od lewej: Finn Juliens, Bayou O'Sullivan, Luke Tomkins, Mack Brown i Ben Allan.

Pictureshow.co.nz/dostarczone

Liceum Timaru dla chłopców w wieku poniżej 16 lat świętowało zdobycie złotego medalu na mistrzostwach Maadi Cup 2023. Od lewej: Finn Juliens, Bayou O’Sullivan, Luke Tomkins, Mack Brown i Ben Allan.

„Osiągnięcie takich wyników wymaga współpracy całego zespołu” – powiedział główny trener Brian Smith.

„Etyka pracy wszystkich tych chłopców na każdym treningu robi na mnie wrażenie. Trenowanie tak wybitnej grupy Timaru Boys Dryers to przyjemność”.

Kilka innych szkół South Canterbury również osiągnęło złoty i brązowy sukces. .

Isla Crawford i Kate Caird ze szkoły diecezjalnej Craighead zdobyły złoto w dwójce podwójnej do lat 15.

Elsie Talbot miała świetną sobotę dla Craighead, zdobywając brązowy medal w jeździe pojedynczej dziewcząt do lat 18. Talbot został również wybrany do wypróbowania w Nowej Zelandii w kadrze do lat 19 jeszcze w tym miesiącu.

Twizel Area School nie była w stanie dodać do swoich medali w sobotę, kończąc ze złotym i brązowym medalem z piątku odpowiednio dla Kiary Thyne i Sadie Mason (dziewczęta do lat 18), Kobe Naruhna i Ralpha Hendersona (chłopcy do lat 18 wioślarzy).

Finn Julins, sternik TBHS Under-16 Under-4s, dostaje tradycyjny wsad po tym, jak drużyna wygrała swoją dywizję podczas Pucharu Maadi 2023 nad jeziorem Karapiro.

*Wcześniejsza wersja tej historii głosiła, że ​​Elsie Talbot zdobyła złoto zamiast brązu w grze pojedynczej dziewcząt do lat 18 i brąz w grze podwójnej. Ona i Paige Butler-Bird zajęły siódme miejsce w turnieju dualnym.