Niemcy wskoczyli na drugie miejsce w grupie

Jeśli Polska spadnie po Mistrzostwach Świata IIHF, głównym powodem będzie ich siła.

Polska po raz kolejny utrzymała drużynę w mistrzostwach świata, ale po raz kolejny Polacy przegrali mecz hokejowy, w dużej mierze ze względu na nieefektywny styl gry. Polska wyszła na prowadzenie 0:2 z przewagą mężczyzn, co dało łączny wynik w turnieju na 0:18, po tym jak w sobotę przegrała mecz drugiej rundy wstępnej 4:2 z Niemcami. Powerplaye mogą dodać drużynie dynamiki lub ją odebrać, a w przypadku Polski z pewnością to drugie.

Niemcy rozegrali solidny mecz od początku do końca, ale – podobnie jak w piątek Stany Zjednoczone – zmierzyli się z solidnym polskim bramkarzem. Niemcy wygrali doliczony czas akcji 35:21, ale polski bramkarz David Zabolotny wykonał kilka znakomitych obron, aby utrzymać wynik na boisku.

Pomimo późnego awansu Polski na trzecie miejsce, Niemcy rozegrały mocny mecz i zdobyły trzy punkty, zajmując drugie miejsce w grupie B z 12 punktami, trzy punkty za Szwecją. Polska z jednym punktem w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce w grupie.

Niemiec Alexander Ill powiedział: „Dzisiejszy mecz był bardzo trudny”. „Polska nie ułatwiła nam zadania. To bardzo konkurencyjny zespół. Graliśmy swoje przez 60 minut i zasłużyliśmy na trzy punkty”.

Niemcy otworzyli wynik pięć minut po drugiej kwarcie, kiedy Alexander Ihle otrzymał podanie od Maximiliana Kastnera i posłał piłkę obok Zabolotnego. Piłka najwyraźniej trafiła w polskiego obrońcę, pokonując dobrze ustawionego Zabolotnego.

Na 4:43 przed końcem drugiej kwarty John Petrka otrzymał rzut karny, gdy Krystian Dziubiński rzucił kijem, rozbijając Niemca na 2 do 0, Petrka nie popełnił błędu w kolejnym rzucie karnym, pokonując Zabolotnego pięcioma -wskaźnik, aby było 2-2.

Yacine Ehles pokonał Zabolotnego od krótkiej strony 4:28 w trzeciej kwarcie i podwyższył na 3:0, co dało Ehlesowi ósmy punkt w turnieju.

READ  Ponownie otwórz niebieski kaktus | Europiltsi

Polska podwyższyła na 3:1 o 13:13, kiedy Patrik Wajda strzelił zza linii bramkowej i wpakował piłkę w plecy niemieckiego bramkarza Matthiasa Niederbergera. Dwie minuty później Filip Komorski odbił się od Niederberga i podwyższył na 3:2, co wprawiło polskich kibiców w Ostrawie w szał.

Niemcy wbili gwóźdź do trumny o 16:11, kiedy Petrka strzelił swojego drugiego gola w meczu i piątego w turnieju i było 4-2. Zabolotny zatrzymał Lukasa Reichela w ucieczce, ale nie był w stanie zatrzymać Petrki, która rzuciła się po odbiciu.

Polska będzie teraz kibicem Team USA i będzie miała nadzieję, że w niedzielę USA pokonają Kazachstan. Jeśli tak się stanie, poniedziałkowy mecz Polski z Kazachstanem może zadecydować o tym, która z obu drużyn spadnie z ligi. Kazachstan ma obecnie dwa punkty przewagi nad Polską.

„Dwa lata temu nie wiedziałem, czy będziemy mogli tu grać” – powiedział Wajda, który w reprezentacji Polski spędził 15 lat. „Ale to było nasze marzenie i marzenie się spełniło i chcemy tu zostać”.

Niemcy, srebrna medalistka Mistrzostw Świata 2023, zakończą we wtorek rundę eliminacyjną przeciwko Francji.