Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Charlene Maudsley pokonuje czas kwalifikacji olimpijskich imponującym zwycięstwem w Polsce

Charlene Maudsley pokonuje czas kwalifikacji olimpijskich imponującym zwycięstwem w Polsce

Charlene Maudsley zapewniła sobie automatyczny czas kwalifikacji olimpijskich imponującym występem na mityngu Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

Gwiazda Tipperary Uzyskała czas 50,72 Aby zapewnić sobie zwycięstwo w eliminacjach w Polsce, poprawiła swój poprzedni rekord o 0,37 i zniknęła poniżej olimpijskiego standardu 50,95.

Ten bieg plasuje ją na drugim miejscu na irlandzkiej liście wszechczasów, za inną pretendentką do medalu z Paryża, Rashadat Adeleke, z czasem 49,20.

Charlene Maudsley. Zdjęcie: Sam Barnes/Sportsfile

Po raz pierwszy 25-latka przekroczyła czas automatycznych kwalifikacji do Igrzysk w Paryżu, dołączając do Adeleke jako druga Irlandka, która osiągnęła ten wyczyn na 400 metrów.

Jest to kolejny pozytywny znak dla drużyny Irlandii w obliczu zbliżających się igrzysk olimpijskich.

Na początku miesiąca Maudsley i Adeleke zrobiły wrażenie wraz z Celine Green i Thomasem Parrem, gdy Irlandia zdobyła brąz w sztafecie mieszanej 4×400 m na Mistrzostwach Świata IAAF na Bahamach.

Charlene Maudsley z Irlandii (z prawej) rywalizuje w finale sztafety mieszanej 4 x 400 metrów wraz z Femke Paulem z Holandii podczas dwóch rund Mistrzostw Świata IAAF na Stadionie Narodowym Thomasa A. Robinsona w Nassau na Bahamach.  Zdjęcie: Eric van Leeuwen/Sportsfile
Charlene Maudsley z Irlandii (z prawej) rywalizuje w finale sztafety mieszanej 4 x 400 metrów wraz z Femke Paulem z Holandii podczas dwóch rund Mistrzostw Świata IAAF na Stadionie Narodowym Thomasa A. Robinsona w Nassau na Bahamach. Zdjęcie: Eric van Leeuwen/Sportsfile

Zespół wrócił do domu z czasem 3:11:53, za drugą w tabeli Holandią i zwycięzcą wyścigu USA.

Adeleke w finale przejęła pałeczkę od Greene’a i przesunęła swój zespół z czwartej na drugą pozycję z imponującym wynikiem 48,45.

Mocne nogi Barra i Mawdsleya zakończyły bieg, gdy ten przekroczył linię mety na trzecim miejscu, za rekordzistką świata w biegu na 400 m przez płotki, Femke Bol z Holandii.

READ  Ten naród może zablokować dostęp do Twoich kryptowalut na 96 godzin