Pulse mocno naciskał na cięcie, zanim gospodarze przejęli kontrolę nad stołami w ostatniej kwarcie, wygrywając 56-51.

Statystyki strzeleckie Grace Nweke były jej zwykłymi liczbami, ale przez większą część gry Mistycy nie byli w stanie zapewnić jej zwykłej celności.

dostarczone

VT Rauparaha Arena, Porirua: sofiści 56 (Grace Nowicki 45/48, Monica Falkner 11/12) tętno 51 (Amelia Walmsley 27/34, Tiana Mituaro 17/18, Joyce Mvula 7/7) 1h: 13-12, HT: 24-29, 3 razy: 40-38.

Zostaw wyobrażenie o centralnym pulsie.

Obecni mistrzowie ANZ Premier League ponieśli bolesną trzecią porażkę z rzędu, tym razem przegrywając 56-51 z czołowym Mystics.

The Pulse, którzy 24 godziny wcześniej przegrali 48-47 z Magic i kolejną jednopunktową porażkę z Tactixem w czwartej rundzie, zostali pokonani w czwartej kwarcie przez Mystics w Porirua w poniedziałek wieczorem.

Bez gwiazdy Silver Ferns, Solo Fitzpatricka z powodu kontuzji kolana, Mystics nie byli w formie przez większą część meczu, ale ostatecznie wyszli na prowadzenie, gdy miało to największe znaczenie.

The Mystics prowadzili jedną bramką w pierwszej połowie, ale przez pierwsze trzy kwarty Pulse zamienił się w najlepsze 45 w sezonie 2023, tylko po to, by się rozpaść, gdy Mystics w końcu odnaleźli swoją magię w ostatnich minutach. .

Podstęp Maddy Gordon był kluczem do sukcesu Pulse w pierwszej połowie. Kilka doskonałych strzałów na bramkę Amelii Walmsley sprawiło, że obrońcy Mystics uciekli w przeciwnym kierunku.

Carys Stythe była świetna w Northern Mystics w poniedziałkowy wieczór.

Na drugim końcu pola Mystics wyglądali na bezużytecznych w pierwszej połowie zamiast zwykłej dobrze naoliwionej maszyny, która z łatwością znajduje Grace Nweke.

READ  Oceny graczy: Jak czarne czapki pokonały Indie w serii testowej

Długi strzał Tiany Mituaro w pierwszej połowie zwiększył prowadzenie Pulse do 29-24, przechodząc do drugiej połowy przy prowadzeniu 17-11 w drugiej kwarcie.

Atak na bramkę Mitwaru zakończyło przerwę przy stanie 14:14, gdy Pulse strzelił siedem z ostatnich dziesięciu bramek w drugiej kwarcie i prowadził do końca po pokonanej drużynie.

Dzięki solidnej defensywnej pracy bramkarza Karisa Stitha i ofensywnej skrzydłowej Elisabetty Tuevy, Mystics wrócili do gry w trzeciej kwarcie, prowadząc 14:11, zmniejszając prowadzenie Pulse do dwóch bramek do przerwy. , na 40-38.

Była kapitan Silver Ferns, Katrina Rohr, została bardzo ciepło przyjęta przez fanów Poreiro, kiedy zaprezentowała się w czwartej kwarcie dla Pulse, ale nie była w stanie podnieść gospodarzy do zwycięstwa.

Najlepsi na boisku

Kandydatów po obu stronach nie brakuje. Gordon i Mitwaro byli świetni w niepokonanej drużynie, ale trudno jest zapomnieć o tym, co mogło być tylko samodzielnym meczem dla Stetha. Kilka kluczowych kontaktów w obronie i zbiórek w ostatniej kwarcie zrobiło różnicę dla Mystics.

Wielka chwila

Amelia Walmsley została wezwana do objęcia prowadzenia pod ogromną presją ze strony Stythe’a na cztery i pół minuty przed końcem, a gdy miała zdobyć bramkę na 49-49, był to wsad. Potem Nweke zrobił 50-48, a potem, tuż przed środkiem, 51-48, a Mystics nigdy nie oglądali się za siebie.

Ocena meczu: 8/10

Kiedy słabsi awansują na szczyt tabeli, zawsze jest to zabawna walka. Nawet jeśli trochę trudno było patrzeć, jak Pulse marnuje się w ostatniej kwarcie po tym, jak zrobił tak wiele dobrze, z czysto rozrywkowego punktu widzenia ten pojedynek nie zawiódł.

Wielkie zdjęcie

Druga porażka The Pulse w ciągu tylu dni oznacza, że ​​obrońcy tytułu będą zdesperowani, by zdenerwować Stars w sobotę, co oznacza półmetek sezonu zasadniczego. Poniedziałkowa porażka oznacza, że ​​Pulse ma teraz bilans 2-4.

READ  Rankingi mocy w Super Rugby: Krzyżowcy dzwonią do wodzów

The Mystics, jedyna drużyna w grupie z pięcioma zwycięstwami, jest teraz wyraźna na szczycie tabeli i będzie miała doskonałą okazję do umocnienia tej pozycji, gdy zmierzą się z Waikato-Bay of Plenty Magic w niedzielnej wczesnej fazie gry.