Rankingi mocy w Super Rugby: Krzyżowcy dzwonią do wodzów

Analiza: To już oficjalne, obrońcy tytułu powracają. Cóż, i tak świętowali swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, pisze Patrick McKendree.

1. Krzyżowcy

(1 zwycięstwo, 5 porażek) nad Chiefs 37-26

(pozycja w tabeli: 11)

PR: do 12

Każdy uwielbia historię odkupienia, prawda? Dlatego niepokonani wcześniej Krzyżowcy przesunęli się z ostatniego na pierwsze miejsce w rankingach potęgi. Ich zwycięstwo nad słabszymi liderami Damienem McKenziem nie było idealne, ale jak dotąd był to najdokładniejszy występ w sezonie, przy którym widoczny był wysiłek powracającego Johnny'ego McNichola, który strzelił dwa gole. Próba suki George'a Bella była klasyczna. Nagle play-offy nie wydają się już tak odległe.

2. Huragany

(6 zwycięstw, 0 porażek) pokonali Górale 47-12

(1)

(Moc znamionowa: bez zmian)

Gdy tylko Power Ranker wysłał wiadomość do swojego kolegi z drużyny o zniknięciu Cama Roigarda z ławki rezerwowych podczas zeszłorocznego Pucharu Świata All Blacks, który z tygodnia na tydzień wyglądał coraz bardziej tajemniczo, pomocnik doznał kontuzji kolana w zwycięstwie Hurricanes nad górale. Mocny cios dla prawdziwego talentu, Canes i prawdopodobnie All Blacks. Z tego powodu huragany cofają się.

3. Brumbie

(5 zwycięstw, 1 porażka) pokonali The Reds 20-19

(3)

(PR: Bez zmian)

Najlepsze zwycięstwo Australijczyków w Brisbane dzięki 10 punktom w ostatnich 17 minutach. To prawda, mają na koncie pięć zwycięstw i zajmują trzecie miejsce w tabeli, ale ich najlepszym zwycięstwem pozostaje zwycięstwo nad Highlanders w Dunedin.

4. Obróć Fidżi

(3 zwycięstwa, 3 porażki) pokonali Force 31-13

(7)

(PR: Nick)

Dzięki trzem zwycięstwom w czterech ostatnich meczach Drua jest siłą w tej grupie. Proszę wybaczyć kalambur.

5. Rebelianci

(3 zwycięstwa, 3 porażki) pokonali Waratahs 27-21

(6)

(PR: do 4)

Zawodnicy z Melbourne przerwali passę dwóch porażek z rzędu i pięknym finiszem pokonali Waratahs w Sydney. Waratah Will Harrison prowadził 22-14 na siedem punktów przed końcem, a po przekonwertowanej próbie zamknął spotkanie jednym punktem. Rebelianci odetchnęli z ulgą, gdy w 80. minucie Filip Dogono zdobył bramkę. W zeszłym tygodniu Power Rankings pytało, skąd weźmie się ich kolejne zwycięstwo. On tu był.

READ  Super Rugby Pacific Teams: TJ Perenara powraca na pierwszy mecz Hurricanes od 19 miesięcy

6. Bluesa

(5 zwycięstw, 1 porażka) pokonał Moana Pacifica 47-8

(2)

(pr: dół 1)

Dobra, podstępna drużyna leci poniżej radaru. Kilka punktów za rozprawienie się z jednym ze słabszych zespołów w firmie.

Hoskins Sotuto wpada w szał bluesa przeciwko Moanie Pasifika.

7. Prezydenci

(4 zwycięstwa, 2 porażki) przegrali z Crusaders 26-37

(4)

(PR: dół 5)

W swoim pierwszym meczu sezonu przeciwko Crusaders Chiefs zdobyli 19 punktów, gdy Damien McKenzie opuścił boisko. Nie było zaskoczeniem, że trener Clayton McMillan zbagatelizował wówczas tę sprawę, ale jasne jest, że Chiefs to nie to samo bez McKenziego na boisku. Prawdopodobnie wygraliby, gdyby grał w weekend w Christchurch. Miał przerwę.

8. Siła

(1 zwycięstwo, 5 porażek) przegrana z Fidżi Druą 13-31

(12)

(pr: dół 2)

Pierwszą próbę zdobył już po dwóch minutach, ale później nic takiego nie miało miejsca.

9. Wysokości

(2 zwycięstwa, 4 porażki) Przegrana z Hurricanes 12-47

(8)

(pr: dół 1)

Skóra w Dunedin. Wykształcili w sobie nawyk oddawania dużych przewag i wracania na boisko, ale po deficycie 0-33 przeciwko dobrej drużynie nie ma odwrotu.

10. Czerwoni

(3 zwycięstwa, 3 porażki) przegrali z Brumbies 19-20

(5)

(PR: do 1)

Ciężka porażka, ale The Reds wciąż są w fazie play-off. W zeszłym roku wygrali w sumie zaledwie pięć meczów.

11. Moana Pacyfika

(2 zwycięstwa i 4 porażki) przegrali z Blues 8-47

(9)

(pr: dół 1)

Ich mecz „u siebie” zakończył się porażką z The Blues. Lepiej nie mogła zostać przyjęta Moana podczas meczu z Chiefs w Hamilton w następną sobotę.

12. Waratah

(1 zwycięstwo, 5 porażek) Przegrana z Rebeliantami 21-27

(10)

(PR: dół 5)

Drużyna z Sydney ma dziwny sezon, a jedyne zwycięstwo odniosła przeciwko Crusaders.