Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ben Stokes rezygnuje z Pucharu Świata T20, poświęcając do końca swojej kariery kapitana Anglii

Ben Stokes rezygnuje z Pucharu Świata T20, poświęcając do końca swojej kariery kapitana Anglii

Kapitan reprezentacji Anglii Ben Stokes zagrał w ostatnich 50 overach i był kluczową częścią drużyny, która dwa lata temu podniosła Puchar Świata T20 w Australii

Ben Stokes stał się niedostępny dla reprezentacji Anglii w obronie tytułu Pucharu Świata T20(przewód PA)

Ben Stokes potwierdził, że nie będzie częścią kadry Anglii, która ma nadzieję na utrzymanie Pucharu Świata T20 jeszcze w tym roku.

Kapitan reprezentacji Anglii gra we wszystkich trzech formatach, ale tego lata zrobi sobie przerwę, aby upewnić się, że nadal będzie mógł grać w krykieta biało-czerwonymi przez resztę swojej kariery. Stokes strzelił 52 gole bez porażki, gdy Anglia pokonała Pakistan i zdobyła Puchar Świata w 2022 roku, ale od tego czasu zmaga się z serią kontuzji.

32-latek wystąpił w niedawnej serii testów w Indiach, ale przyznaje, że teraz musi się skupić na powrocie do poziomu wymaganego do skutecznego działania we wszystkich formatach. W oświadczeniu wydanym przez EBC Stokes potwierdził, że nie będzie mógł wziąć udziału w nadchodzących turniejach w Indiach Zachodnich i Stanach Zjednoczonych, które rozpoczynają się w czerwcu.

„Ciężko pracuję i skupiam się na odzyskaniu sprawności w grze w kręgle, aby móc w pełni odgrywać rolę wszechstronnego zawodnika we wszystkich formach krykieta” – powiedział Stokes.

„Mam nadzieję, że rezygnacja z udziału w indyjskiej Premier League i Pucharze Świata będzie poświęceniem, które pozwoli mi być wszechstronnym zawodnikiem, jakim chcę być w dającej się przewidzieć przyszłości.

„Niedawna trasa testowa po Indiach pokazała, jak daleko jestem w tyle z punktu widzenia gry w kręgle po operacji kolana i dziewięciu miesiącach bez gry w kręgle. Nie mogę się doczekać gry dla Durham w Mistrzostwach Hrabstwa przed rozpoczęciem Letnich Testów.

„Życzę Josowi, Moti i całemu zespołowi wszystkiego najlepszego w obronie tytułu”.

Po zaciekłej obronie 50-osobowego składu na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata, Jos Buttler i Matthew Moott, kapitan-trener reprezentacji Anglii, znajdują się pod presją. Zespół rozpocznie defensywę 4 czerwca przeciwko Szkocji, a następnie rozegra mecze z Australią, Omanem i Namibią.

READ  Rugby: „Nie mogę tego zrozumieć” – Coles przyznaje, że Ole Black jest wielkim zmartwieniem