Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę William wysłał Harry’emu wiadomość ze zdjęciem księcia Jerzego  mój |  Aktualności

Książę William wysłał Harry’emu wiadomość ze zdjęciem księcia Jerzego mój | Aktualności

Książę Harry I Meghan Markle Autor królewski twierdzi, że na królewskim zdjęciu przedstawiającym króla Karola, księcia Williama i księcia Jerzego wysłano wiadomość dotyczącą linii sukcesji.

Zdjęcie ukazało się w grudniu 2019 roku i przedstawiało zmarłą królową Elżbietę II, króla Karola, będącego wówczas księciem Walii, księcia Williama i… Książę Jerzy.

Według autora Roberta Laceya, który w swojej książce A Battle of the Brothers stwierdził, że wywołało to pewne kontrowersje, że strzał był pomysłem Karola i miał pokazać ambicje przyszłego króla dotyczące rozwodnionej monarchii.

Lacey pisząca dla Daily Mail określiła to zdjęcie jako „genialne” i „historyczne”, przypominające widzom „istotę monarchii”.

Dodał: „Obecny król (wówczas) wraz z trzema przyszłymi królami. Wszyscy żyjący spadkobiercy – to nie jest żadna „oszczędna” sugestia”.

Zdjęcie przedstawia Elżbietę II stojącą pomiędzy księciem Williamem i księciem Karolem, z prawą ręką opartą na ramieniu księcia Jerzego.

Powołując się na znawców pałacu, Lacey powiedziała, że ​​zdjęcie zostało zrobione w sali tronowej pałacu Buckingham na tydzień przed Bożym Narodzeniem i było pomysłem Charlesa.

Dodał, że źródła pałacowe „poinformowały”, że plan sfilmowania bezpośredniej linii sukcesji królewskiej „miał entuzjastyczne poparcie” Williama, który według Laceya „może być postrzegany jako wysyłający wiadomość do swojego młodszego brata” .

Autorka stwierdziła, że ​​książę i księżna Sussex zrobili zdjęcie „z całym zainteresowaniem”, chociaż inni eksperci twierdzą, że decyzja ta mogła nie mieć na celu zdenerwowania pary, a raczej zilustrowanie funkcjonowania monarchii.

Redaktor królewski ITV, Chris Ship, powiedział, że zdjęcie zostało opublikowane z okazji początku dekady.

„To była przyszła Królowa i Trzej Królowie. Był też film, na którym robili bożonarodzeniowe puddingi” – powiedział.

„Nie mówię, że cięli Złupić I Megan „To była brutalna rzeczywistość, że Harry nigdy nie był częścią tej linii sukcesji”.

READ  Otwarcie biura w Polsce | C21Media | Aktualności

Ship powiedział, że patrząc na zdjęcie wydawało się, że rodzina królewska skupia się na przyszłości, wraz z królową i jej trzema spadkobiercami.

Sukcesja tronu w Wielkiej Brytanii jest regulowana przez prawo rodowe i parlamentarne. Następny w kolejce do tronu jest książę William, a za nim następują książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis.

Książę Harry jest piąty w kolejce do tronu, a jego syn Książę Archie Jest szósta w kolejce i ma córkę Księżniczka Lilibet On jest siódmy.

Skontaktowano się z Pałacem Kensington w celu uzyskania komentarza.