Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości na żywo: akcje Huarong spadają po wznowieniu handlu

Wiadomości na żywo: akcje Huarong spadają po wznowieniu handlu

Serbski tenisista Novak Djokovic otrzymał zwolnienie z udziału w Australian Open w Melbourne pod koniec tego miesiąca, co wywołało gniewną reakcję władz ds. zdrowia i sfrustrowaną populację.

Australijska Organizacja Tenisowa powiedziała, że ​​zwolnienie medyczne zostało przyznane Djokovicowi, mistrzowi Australian Open, po „rygorystycznym procesie przeglądu” przez dwa niezależne zespoły ekspertów medycznych, w tym jeden wyznaczony przez wiktoriański Departament Zdrowia.

34-latek odmówił potwierdzenia swojego statusu szczepień, ale publicznie sprzeciwił się obowiązkowym szczepieniom.

Dyrektor Australian Open Craig Tilley podkreślił, że wszyscy tenisiści, kibice i personel muszą być w pełni zaszczepieni, „chyba że istnieje prawdziwy powód do przyznania zwolnienia”, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Powiedział nadawcy 9News, że zwolnienie zostało przyznane niewielkiej liczbie wnioskodawców, w tym Djokovicowi, po procesie przeglądu, który wykroczył poza to, czego muszą przestrzegać nieszczepione osoby wjeżdżające do Australii. „Ostatecznie taka jest decyzja ekspertów medycznych” – powiedział.

Wywołało to silną reakcję w Victorii, kraju będącym gospodarzem tenisa, który dopiero niedawno wyłonił się z jednych z najsurowszych na świecie restrykcji i gdzie rząd wymagał pełnego zaszczepienia niektórych pracowników.

Stephen Barnes, lekarz i były wiceprezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego, powiedział w mediach społecznościowych, że decyzja o umożliwieniu Djokovicowi zapłaty była „przerażającą wiadomością dla milionów”, mającą na celu zmniejszenie ryzyka zachorowania na Covid-19. „Nie obchodzi mnie, jak dobrym jest tenisistą. Jeśli odmawia szczepienia, nie należy go wpuszczać. „

READ  Akcje w USA rosną, gdy detaliści informują o pozytywnych zarobkach