Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Umowa została podpisana z Cordiant Digital Infrastructure Limited na zakup Emitel

Londyni 5 stycznia 2022 /PRNewswire/ — Dzisiaj Cordiant Digital Infrastructure Limited („Cordiant cyfrowy„) że jej spółka zależna będąca jej w całości własnością podpisała wiążącą umowę nabycia Emitel SA („)ametel„albo”Spółkaod jej udziałowca – Alinda Capital Partners („)AlindaZakończenie przejęcia podlega zatwierdzeniom regulacyjnym i rządowym oraz potwierdzeniom finansowania na poziomie Emitel.

Cordiant Digital to wyspecjalizowana firma inwestycyjna skoncentrowana na inwestowaniu w aktywa infrastruktury cyfrowej w Europa i Ameryka północna. Jako firma zajmująca się stałymi inwestycjami kapitałowymi, może, w przeciwieństwie do tradycyjnego funduszu private equity, przyjąć bardzo długoterminowy horyzont inwestycyjny, umożliwiając spółkom portfelowym bezpieczną realizację długoterminowych planów inwestycyjnych. Firma jest inwestorem typu „kupuj, buduj i rozwijaj”, korzystającym z dużego zespołu dyrektorów generalnych branży telekomunikacyjnej i specjalistów private equity posiadających głęboką wiedzę cyfrową. Dyrektorem Cordiant Digital jest Cordiant Capital Inc. („Kordiant”), instytucjonalny zarządzający aktywami z zaangażowanym kapitałem w Kalifornii. 3 miliardy dolarów amerykańskich.

Lider Zespołu ds. Infrastruktury Cordiant Ho Stephen Marshall, który wcześniej był prezesem American Tower (AMT na giełdzie nowojorskiej), przewodniczącym Wireless Infrastructure Association i dyrektorem generalnym National Grid Wireless UK. Posiada wcześniejsze doświadczenie na polskim rynku infrastruktury cyfrowej. Powiedział:

„Emitel jest krajowym liderem w kraju o silnych finansach publicznych. Emitel ma atrakcyjne możliwości rozwoju w obszarach takich jak wieże mobilne, dane brzegowe i „inteligentne miasta”. Do tej pory chwalimy również kierownictwo i pracowników firmy (w tym silną koncentrację na zrównoważony rozwój) i nie możemy się doczekać zainwestowania większego kapitału, aby wesprzeć rozwój Emitel”.

Prezes Zarządu Emitel Andrzej J. Kozłowski Podziękował Alindzie za jej nieustające wsparcie jako inwestora, a następnie skomentował: „W Cordiant Digital mamy inwestora, który oferuje długi horyzont inwestycyjny i znaczące doświadczenie w branży; dzięki temu może wykorzystać kapitał, wnikliwość i cierpliwość, aby wesprzeć nas w naszym medium – oraz długoterminowe plany rozwoju nadawania i stania się bardziej krytycznym dostawcą infrastruktury Zewnętrznej Infrastruktury Cyfrowej.Cieszymy się na współpracę z zespołem Cordiant Digital.”

READ  Wynagrodzenie prezesa BP Bernarda Looneya prawie podwoi się do 4,5 mln funtów w 2021 r. | BP

Alinda Capital Partnerzy Jim MetcalfePrzewodniczący Rady Nadzorczej Emitel powiedział: „Zespół zarządzający i pracownicy Emitel zapewnili firmie dalsze dostarczanie najlepszej w swojej klasie usługi przesyłania strumieniowego Polska I rozwijać się jako wiodący niezależny dostawca konstrukcji dostosowanych do wież telekomunikacyjnych. Emitel konsekwentnie wdraża inicjatywy ESG i został niedawno doceniony za doskonałą wydajność. Alinda jest zaangażowana we współpracę z zespołem zarządzającym i Cordiant Digital w celu uzyskania polskich zgód regulacyjnych i pomyślnego przekształcenia firmy w długoterminowego inwestora. ”

Cordiant będzie dążyć do wspierania Emitel swoją wiedzą branżową i kontaktami, opierając się na silnych istniejących relacjach z odpowiednimi interesariuszami i organami regulacyjnymi.

Uwagi dla redaktorów:

Cordiant Digital Infrastructure Limited inwestuje przede wszystkim w podstawową infrastrukturę gospodarki cyfrowej – centra danych, sieci światłowodowe, wieże nadawcze i telekomunikacyjne – „hydraulika internetowa” – w Wielkiej Brytanii, Europa i Ameryka północna. Więcej szczegółów o firmie można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem www.cordiantdigitaltrust.com.

Cordiant Capital, Inc., dyrektor ds. inwestycji w firmie, jest menedżerem inwestycyjnym ukierunkowanym na sektor, posiadającym szczególną wiedzę i doświadczenie w zakresie infrastruktury cyfrowej. Cordiant inwestuje w globalną infrastrukturę i aktywa rzeczowe oraz obsługuje strategie private equity i infrastruktury za pośrednictwem funduszy komandytowych i zarządzanych rachunków. Obecna baza klientów Cordiant składa się z globalnych firm ubezpieczeniowych, planów emerytalnych i biur rodzinnych.

Zastrzeżenie:

Ten dokument może zawierać pewne stwierdzenia dotyczące przyszłości. Stwierdzenia te odnoszą się do przyszłych wydarzeń lub przyszłych wyników i odzwierciedlają oczekiwania Cordiant Capital Inc. lub jej przekonania dotyczące przyszłych wydarzeń, w tym warunków biznesowych i ekonomicznych, wyników operacji, wyników oraz szans i możliwości biznesowych. Czynniki te obejmują między innymi warunki rynkowe, ogólne warunki ekonomiczne oraz charakter branży telekomunikacyjnej i internetowej. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości odzwierciedlają obecne przekonania i są oparte na informacjach obecnie dostępnych dla Cordiant Capital Inc

READ  Wybory w Czechach: czy zmiany klimatyczne są poważnym problemem w Czechach spragnionych węgla?

ŹRÓDŁO Cordiant Digital Infrastructure Limited