Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brexit: Dziesięć historii, aby zrozumieć, co się wydarzyło od czasu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię

Brexit: Dziesięć historii, aby zrozumieć, co się wydarzyło od czasu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię

Witamy w naszej serii miniartykułów, które pomogą Ci zrozumieć, co się stało z Brexitem, odkąd Wielka Brytania opuściła Unię Europejską.

Minęły już prawie dwa lata od formalnego opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię i cały rok od wejścia w życie nowych warunków i rozpoczęcia przez Wielką Brytanię działania niezależnie od reguł brukselskich.

W niektórych obszarach wpływ „twardej” wersji Brexitu wynegocjowanej przez Borisa Johnsona był poważny. I pomimo obietnic „czystej przerwy” Londyn i Bruksela nadal kłócą się o ustalenia.

Przez cały rok Euronews publikował raporty na temat kilku obszarów brytyjskiej gospodarki, które doświadczyły poważnych niedoborów siły roboczej. Tutaj przedstawiamy przegląd najnowszego stanu rzeczy.

Przeczytaj artykuł.

W obliczu braku pracowników brytyjscy winiarze musieli poeksperymentować, w tym zapraszać wolontariuszy do zbierania winogron.

Przeczytaj artykuł.

Wielu Polaków zdecydowało się pozostać w Wielkiej Brytanii, choć niektórzy mieli problemy z udowodnieniem miejsca zamieszkania – podczas gdy inni wrócili do Polski.

Przeczytaj artykuł.

Chociaż Wielka Brytania opóźniła wprowadzenie nowych kontroli importu, niektórzy eksporterzy z UE do Wielkiej Brytanii odczuli pełną siłę burzy Brexit.

Przeczytaj artykuł.

Nowe kontrole i procedury dotyczące importu Wielkiej Brytanii z UE, które są wymagane zgodnie z przepisami międzynarodowymi, stanowią dodatkowy problem dla przedsiębiorstw.

Przeczytaj artykuł.

Sekretarz stanu Liz Truss otrzymała zadanie prowadzenia negocjacji po Brexicie w sprawie handlu w Irlandii Północnej po nagłej rezygnacji lorda Davida Frosta.

Przeczytaj artykuł.

Spór między Francją a Wielką Brytanią w sprawie objętej umową handlową Brexit jest kolejnym przykładem tego, jak pogorszyły się stosunki od czasu wejścia w życie nowych ustaleń.

Przeczytaj artykuł.

W tej opinii profesor Simon Osherwood z Open University twierdzi, że Wielka Brytania i UE muszą przezwyciężyć podziały po Brexicie i skupić się na wspólnych interesach.

Przeczytaj artykuł.

Zwolennicy Brexitu obiecali wolność „odzyskania kontroli” nad granicami Wielkiej Brytanii, a pieniądze i prawo uderzyły w wielu wyborców – ale jak dotąd rzeczywistość jest ich „potwierdzeniem”.

READ  Szczyt G20 w Rzymie. Boris Johnson spóźnił się na pamiątkowe zdjęcie przywódców

Przeczytaj artykuł.

Nasze wyczerpujące wyjaśnienie podsumowuje obecny stan rzeczy i daje tło wszystkich wydarzeń prowadzących do bolesnego rozwodu Brexitu.

Przeczytaj artykuł.