Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziękuję NRL, ale co to jest, a co nie?

Godny podziwu jest sposób, w jaki sędzia główny NRL, Graham Annesley, konfrontuje się z mediami i opinią publiczną, aby rozwiązać najważniejsze kwestie związane z przebiegiem zawodów. Dobrze, że sport dostrzega korzyści płynące z edukowania swoich fanów i akceptowania debaty. Niektóre inne kody odniosłyby ogromne korzyści, gdyby istniało bardziej regularne forum do tego typu dyskusji.

Jednak w tym tygodniu Annesley miała do czynienia z kilkoma pikantnymi klopsikami i była w stanie zaoferować wiele rozmów na temat tego, czym coś nie jest, ale bardzo mało porad na temat tego, czym coś jest.

Zaczniemy od mniej ważnego z dwóch głównych punktów omawianych w tym tygodniu: decyzji o nieprzyznawaniu kary Warriors za przegraną z Knights po południu w Newcastle. Krótko podsumowując: Dallin Watene-Zelezniak został powalony w powietrze podczas próby zdobycia przyłożenia po odbiciu kopnięcia Shauna Johnsona. Watene-Zeleźniak nie trafił w piłkę.

Napastnik Greg Marzo został ukarany karą za grę po ocenie przez The Bunker, ale nie przyznano żadnego rzutu karnego. Sędzia na boisku Chris Butler nie wspomniał o możliwości wykonania rzutu karnego, podobno powiedział Johnsonowi po incydencie, że „nigdy nie przyznajemy w tym przypadku rzutów karnych”.

Broniąc tej decyzji, Annesley powiedział: „To nie jest automatyczna próba rzutu karnego – nie ma czegoś takiego”. Urzędnicy bunkra musieli „ustalić, czy próba zostałaby zarejestrowana, czy też zostałaby zarejestrowana, gdyby nie interwencja”.

„Przepisy jasno to określają”.

Cóż, przykro mi, nie.

Tak, istnieje różnica między „will” i „can”, szczególnie w ich znaczeniu jako czasowników modalnych. Właśnie dlatego Al-Kaida używa słowa „będzie” zamiast „może”. Jednakże może zaistnieć konieczność podjęcia działań przed osiągnięciem wyniku. Zamiast cofać się od momentu, gdy Watene-Zelezniak upuścił piłkę, pracuj do przodu od momentu, gdy Marzhew wykonuje wślizg. Czy Wateny Zeleźniak mógłby zdobyć taką bramkę bez interwencji? Jeśli ktoś może, to on może. Wszystko mogłoby wyglądać inaczej, gdyby ta interwencja nie miała miejsca w pierwszej kolejności. Czy możemy usunąć przetwarzanie z obrazu? Czy to da nam jaśniejszy obraz? Czy w ogóle powinniśmy się tym przejmować?

READ  NRL: Ash Taylor wygrywa kontrakt NRL z Warriors po ciężkich przejazdach pociągiem i próbnej umowie

Chciałbym usłyszeć, jak Annesley powiedział nam, dlaczego wykonano ten rzut karny. Nie, chyba że on to zrobi.

Narażenie na grzech z powodu sprzeciwu wobec władczyni nie jest „kwestią płci”?

Co dziwne, mówienie nam, czym coś nie jest, stało się takim tematem. Agresywne, groźne i wręcz brzydkie zastraszanie na boisku sędziego Caseya Badgera podczas meczu Tigers v Bulldogs nie było, zdaniem Annesley, „kwestią płci”. Może nie Davidowi Klemmerowi – którego kubek będzie teraz kojarzony z jednym z najbardziej kultowych obrazów w historii NRL – ale Badgerowi – i być może wielu innym kobietom oglądającym mecz – wydawałoby się to kwestią płci.

Nie zgadzam się ze twierdzeniem Annesleya, że ​​„wielu zawodników pokonało sędziów płci męskiej”, ale oburza mnie sugestia, że ​​to wszystko dzieje się w ciągu jednego dnia pracy. Annesley podwaja się, gdy sugeruje, że „nauczy się bardzo dużo dzięki tej grze”. Cóż, wszyscy to zrobiliśmy.

Zastanawiam się, ilu męskich odpowiedników Borsuka, którzy zostali wypróbowani i „przetestowani”, również musiało radzić sobie z tego typu komentarzami kierowanymi pod ich adresem w trakcie gry i po jej zakończeniu. Jedno ze źródeł podało, że „około 90%” molestowania miało charakter seksualny. National Football League nie może odpowiadać za konta w mediach społecznościowych wszystkich osób oglądających zawody, ale kiedy Annesley twierdzi, że rodzaj zachowania Clymera i innych osób na meczu „może podburzać kibiców”, pośrednio przyznaje, że ci sami gracze mieć rolę. Zabawa w dawanie przykładu do naśladowania przez fanów.

Prawdziwym plusem jest to, że Annesley mówi „musimy wiedzieć, gdzie jest granica na piasku”, ale nie wyjaśnia dokładnie, gdzie ta linia się znajduje.

Znalazłem zdanie, które może w pewnym stopniu zilustrować, że NRL może mieć problem z płcią. Można je znaleźć w Przepisach gry National Football League, Rozdział 16: Obowiązki sędziów i sędziów dotykowych.

READ  Rowerzyści w Górach Kiwi mają zagwarantowane historyczne zwycięstwo na światowej imprezie we Włoszech

„Sędziowie muszą egzekwować Przepisy Gry i mogą nakładać kary za umyślne naruszenie Przepisów.

„Będzie jedynym sędzią meczu”.