Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kandydaci na burmistrza Bostonu mają nadzieję, że przejdą do historii

BOSTON (Associated Press) – Dwaj kandydaci mający nadzieję na przejście do historii w konkursie na burmistrza Bostonu – demokraci Michelle Wu i Anissa Al-Sibbi George – spędzili ostatnie godziny kampanii, biegając od sąsiedztwa do sąsiedztwa, zachęcając swoich wyborców do przyjścia na wtorkowe wybory .

Każdy, kto wygra, będzie kamieniem milowym w kulturze politycznej miasta, stając się pierwszą kobietą i pierwszą kolorową osobą, która zostanie wybrana na burmistrza Bostonu. W długiej historii miasta wyborcy na najwyższe stanowiska polityczne wybierali wyłącznie białych mężczyzn.

Wu spędził większość weekendu na kampaniach z wybitnymi zwolennikami Demokratów, w tym z senatorami USA Elizabeth Warren i Edwardem Markeyem, przedstawicielką USA Ayanną Pressley i pełniącą obowiązki burmistrza Bostonu Kim Janney.

„Oczywiste jest, że bostończycy chcą, aby władze miasta były odważne i pilnie działały, aby stawić czoła tej chwili” – powiedział Wu. „Jesteśmy gotowi do walki o zmianę, której potrzebujemy”.

W niedzielny wieczór Essaibi George rozpoczął 24-godzinną przejażdżkę huśtawką przez miasto, zaczynając od parady Halloween w dzielnicy Charlestown, a kończąc na tłumie „wyszli, aby zagłosować” w dzielnicy Hyde Park.

„Wciąż to robię! Tutaj w Twin Donuts na śniadanie po kilku wywiadach radiowych, gdy kontynuuję 24 godziny z rzędu na ścieżce kampanii ”, Essaibi George napisał na Twitterze w poniedziałek rano z dzielnicy Allston.

We wczesnym głosowaniu oddano już prawie 40 000 głosów. Sekretarz Demokratycznej Wspólnoty Narodów William Galvin powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że szacuje, iż w Bostonie zostanie oddanych około 135 000 głosów – około 30 procent z 442 000 zarejestrowanych wyborców w mieście.

Wyścig był uważnie obserwowany, ponieważ grupy zewnętrzne wrzucały miliony do rywalizacji.

Podczas gdy kandydaci w dużej mierze zgadzali się co do większych problemów, z jakimi boryka się miasto — od rosnących kosztów mieszkaniowych po edukację publiczną, transport publiczny, policję i zmiany klimatyczne — zaoferowali bardzo różne rozwiązania.

READ  Krótki raport NAU: Grijalva rywalizuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio | Osłodzony

Al-Sebi przedstawia się jako pragmatyk polityczny, krytykując Wu za proponowanie polityki, której nie mogła osiągnąć jako burmistrz. Wu powiedziała, że ​​szersza polityka odzwierciedla potrzeby mieszkańców Bostonu i powiedziała, że ​​będzie pracować nad ich urzeczywistnieniem.

Jedna z największych kwestii, gdzie podział dotyczy mieszkań.

Wu zaproponował przywrócenie jakiejś formy kontroli lub stabilności czynszów. Wyborcy z Massachusetts poparli kwestię głosowania z 1994 r., zakazującą kontroli czynszów na szczeblu stanowym. Wu przyznała, że ​​będzie potrzebowała pomocy prawodawców stanowych, aby opracować plan ustabilizowania czynszów.

Alsabi George powiedział, że kontrola czynszów jest nieudaną polityką, a miasto powinno skoncentrować się na innych programach, takich jak pomoc początkującym właścicielom domów w zapłacie zaliczki i promowanie publicznych i niedrogich programów mieszkaniowych.

Alsabi George skrytykował również naciski Wu na „darmowy” system transportu publicznego.

Wu powiedział, że propozycja pobudzi gospodarkę miasta, poradzi sobie ze zmianami klimatycznymi i pomoże tym, którzy jeżdżą autobusami lub metrem do szkoły lub pracy. Al-Sabi George powiedział, że propozycja będzie zbyt kosztowna i spadnie na mieszkańców Bostonu. Decyzja o anulowaniu wynagrodzeń również nie leży w gestii samego burmistrza.

36-letni Wu, którego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Tajwanu, dorastał w Chicago i przeniósł się do Bostonu, aby uczęszczać na Uniwersytet Harvarda i Harvard Law School.

Assibi George, lat 47, długoletnia mieszkanka Bostonu, opisuje siebie jako arabsko-polską Amerykankę pierwszego pokolenia. Jej ojciec był muzułmańskim imigrantem z Tunezji. Jej matka, katoliczka, wyemigrowała z Polski.

Były burmistrz-elekt miasta – demokrata Marty Walsh – zrezygnował z funkcji sekretarza pracy USA za prezydenta Joe Bidena. Walsh został zastąpiony na podstawie reprezentacji przez Kim Janney, która została zaprzysiężona 24 marca jako pierwsza kobieta Bostonu i pierwszy czarny burmistrz.

(Copyright (c) 2021 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany.)