Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piłka nożna: Drugi nieodporny zawodnik został wykluczony z drużyny białych

Sporty

Cały biały trener Danny Hay. zdjęcie/fotosport

Drugi zawodnik, który rywalizował o ostatni skład All Whites, został pominięty, ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko Covid-19.

To Nowa Zelandia zmierzy się z Gambią jeszcze w tym miesiącu w Abu Zabi Nazywa się poniedziałek, z trzema zmianami po stronie, która w październiku zmierzyła się z Curacao i Bahrajnem.

Trener Danny Hay potwierdził, że niezaszczepiona osoba, która była częścią październikowego składu, nie była brana pod uwagę ze względu na surowe wymagania graniczne Abu Zabi, a pozytywne szczepienie było obowiązkowe przy wjeździe.

Wśród trio, które nie wycofało się z październikowego składu, Nico Boxal i Dalton Wilkins borykają się z kontuzjami, a bramkarz Nick Tzanev nie jest dostępny z powodów osobistych.

ale Ogłaszać Rozumie, że inny gracz nie trafił do październikowego wyboru, ale był w tym ostatnim składzie, zanim zmaterializował się jego status szczepień i został należycie skreślony z krótkiej listy.

Te dwa przypadki podkreślają złożony scenariusz nowozelandzkiego futbolu, który wybiera graczy z klubów na całym świecie do meczów, które mogą być rozgrywane w dowolnym miejscu na świecie.

Hay niechętnie rozmawiał o dwóch zaangażowanych osobach, ale powiedział, że pytania dotyczące szczepień są skomplikowane.

„Gracze muszą podejmować własne decyzje” – powiedział Hay The Guardian. Ogłaszać. „Wszyscy jesteśmy zwolennikami szczepień i chcielibyśmy, aby wszyscy nasi gracze zostali zaszczepieni, ale istnieją złożone powody, dla których niektóre osoby decydują się na nieszczepienie.

„[The current situation] Przypomnienie świata, w którym żyjemy. W przypadku międzynarodowej piłki nożnej jesteśmy otwarci na podróże do większości części świata, aby spróbować zdobyć mecze, a jeśli gracze nie zostaną zaszczepieni, mogą wystąpić pewne przeszkody lub konsekwencje.

„Ostatecznie chcemy, aby wszyscy nasi gracze podwoili się, ponieważ uważamy, że jest to bezpieczna rzecz i będzie dla nas korzystna, jeśli chodzi o wybór zespołu, bez względu na to, gdzie pójdziemy, ale to zależy od jednostki”.

READ  Polska zbliża się do obrońcy Aston Villi Matthie Casha przed eliminacjami do Mistrzostw Świata
Biały zespół podczas hymnu narodowego podczas konfrontacji z Bahrajnem w zeszłym miesiącu.  zdjęcie/fotosport
Biały zespół podczas hymnu narodowego podczas konfrontacji z Bahrajnem w zeszłym miesiącu. zdjęcie/fotosport

To problem, z którym borykamy się na całym świecie.

Niedawno doniesiono, że od trzech do pięciu członków najnowszego oddziału Anglii nie zostało zaszczepionych.

Tylko około 70 procent graczy Premier League otrzymało podwójne szczepienie, a około 80 procent miało przynajmniej jedno trafienie.

Ogólnie Hay był zadowolony ze swojego zespołu w listopadzie, pominięto głównie Ryana Thomasa i Winstona Reeda, odkładając na bok australijskich graczy, których nie brano pod uwagę.

Thomas został kontuzjowany w Eindhoven i miał ograniczony czas. Po strzeleniu swojego pierwszego gola w sezonie przeciwko Sparcie Rotterdam 10 października, 26-latek nie pojawił się w ostatnich trzech meczach ligowych.

„Próbuje osiedlić się w klubie i ma młodą rodzinę” – powiedział Hay. „U Ryana zależy to od każdego przypadku”.

Reed nie jest w kadrze, ale przyjedzie z Dubaju, gdzie obecnie przebywa, aby dołączyć do składu w tym tygodniu.

Były zawodnik West Ham będzie pełnić rolę mentora i brać udział w sesjach treningowych, a Hay ma nadzieję, że zagra w styczniowym (lub bardziej prawdopodobnie marcowym) oknie międzynarodowym, w zależności od statusu jego klubu w tym momencie.

„Nie może się doczekać, kiedy kupi coś w styczniu – jestem pewien, że taki jest plan” – powiedział Hay. „Starzeje się, ale wciąż ma nam wiele do zaoferowania”.

Jeszcze w tym tygodniu Hay i jego asystent, Darren Baziley, udają się na krótką wycieczkę do Kataru, korzystając z okazji, aby podjąć misję eksploracyjną do kraju gospodarza Mistrzostw Świata FIFA 2022 podczas pobytu w tym regionie.

„Będziemy przyglądać się obiektom treningowym, dwóm hotelom i niektórym stadionom w okolicach Doha” – powiedział Hay. „Czujemy to, rozumiemy odległości od hoteli do poligonów i tak dalej.

„Oczywiście nie ma gwarancji, że się zakwalifikujemy, ale dobrze jest rzucić okiem na to, do czego moglibyśmy dążyć – lub co chcielibyśmy – za rok”.

READ  Izrael wzywa polskiego wysłannika w sprawie ustawy o własności Holokaustu

Czytaj więcej: Dlaczego szczepionka Covid-19 jest bezpieczna – odpowiedzi na Twoje pytania