Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

T20 World Cup: wiek Jose Butlera pchnął Anglię do pełnego napięcia zwycięstwa nad Sri Lanką

Wspaniałe stulecie Josa Buttlera, 101 z 67 piłek, uzupełnione sześcioma ostatnimi piłkami w rundach, umożliwiło Anglii utrzymanie doskonałego rekordu w Pucharze Świata Twenty20.

Sri Lanka stała się pierwszą drużyną, która rozwinęła Anglię, ograniczając swój uderzający skład w pierwszej połowie inningów w poniedziałek (wtorek czasu nowozelandzkiego) i podejmując ostre próby zdobycia 164. zwycięskiego gola.

Wanindu Hasaranga, po błyskotliwym zaklęciu w kręgle, poprowadził kontratak.

Czytaj więcej:
* Trener Black Cup chwali grę w kręgle za „fireball” w wygranym Pucharze Świata
* Virat Kohli mówi, że Indie nie były wystarczająco odważne, by przegrać Puchar Świata T20 z Black Caps
* Pięć kluczowych czynników, które zapewniły Black Caps zwycięstwo w Pucharze Świata T20 przeciwko Indiom

Ale ostatecznie Anglia wygrała 26 rund.

Jedyną negatywną nutą kapitana Anglii Ewena Morgana, który lubił wracać do formy z kijem, była kontuzja tkanki miękkiej u Timala Millsa, która zmusiła lewą rękę do szybkiego odejścia w środku jego zaklęcia.

W poprzednich trzech meczach Anglii meloniki wspięły się na podium, tanio nokautując przeciwników, umożliwiając odbijającym atak bez strachu.

Anglik Gus Butler podnosi rakietę po tym, jak podniósł swój ciężar z ostatniej piłki w zwycięstwie swojego zespołu w Pucharze Świata T20 nad Sri Lanką.

Alex Davidson / Getty Images

Anglik Gus Butler podnosi rakietę po tym, jak podniósł swój ciężar z ostatniej piłki w zwycięstwie swojego zespołu w Pucharze Świata T20 nad Sri Lanką.

Po raz pierwszy założył kij, a na niskiej bramce Sharjah zawodnicy Anglii nagle odkryli, że to zupełnie inna gra.

Na zakończenie meczu siłowego z Australią w sobotę (niedziela NZT) w Dubaju wynik 66-0. Pod koniec pierwszej szóstki tym razem byli 36-3.

Jason Roy zaczął, gdy zatrzymał się przed Australią, strzelając dziewięć z tuzinów kopnięć, które Anglia oddała za pierwszym razem. Ale w próbie zamiatania ósmej piłki w rundzie został rzucony przez Hasarangę.

David Malan wyglądał, jakby grał w innings, ale potem został rzucony przez Dushmanthę Shamirę, a David Bairstow podążył za piłką później, zanim Hasaranga sprawdził.

Wejdź do Kapitana Morgana, który walczył o awans. Mottem Morgana jest atakowanie, niezależnie od sytuacji w grze, ale Anglia zamiast tego zdecydowała się ją wzmocnić.

Dodali tylko 11 przejazdów z kolejnych czterech wyprzedzeń aż do punktu środkowego 3-47.

Wtedy Anglia wskoczyła na gaz. Dodali 116 w ostatnich 60 piłkach.

Morgan trafił 36 40 piłek, z czego 31 padło z ostatnich 16 piłek, ale to był pokaz Butlera.

Joss Butler przesuwa granice na drodze do zostania pierwszym męskim angielskim graczem, który zdobędzie setki punktów we wszystkich trzech formatach.

Ejaz Rahi / AFP

Joss Butler przesuwa granice na drodze do zostania pierwszym męskim angielskim graczem, który zdobędzie setki punktów we wszystkich trzech formatach.

31-latek uderzył 50 na stosunkowo cichej 45 piłce, ale potem zaczął łamać szóstkę we wszystkich częściach. Mając 93 lata, wziął tylko 22 piłki, aby wejść w swoje pierwsze międzynarodowe stulecie w T20, stając się pierwszym męskim angielskim graczem, który strzelił setki we wszystkich trzech formatach.

„Na początku było to dla mnie trudne, błystki były szczególnie trudne z tym niskim odrzutem, ale naprawdę cieszę się, że zachowałem głowę, byłem cierpliwy i wspierałem się, aby nadrobić zaległości. Czułem, że wykorzystałem duże doświadczenie ” Butler powiedział.

„Udało mi się nawiązać dobre partnerstwo z Eoinem i próbowaliśmy zaatakować tyły. W pewnym momencie myśleliśmy, że 120 to dobry wynik.”

Wśród rzezi Hasaranga pięknie pobiegł, wygrywając 3-21 z czterech overów, a Mahesh Thikshana przegrał 13 z czterech.

Sri Lanka miała kiepski start, gdy Morgan i Butler połączyli siły, aby wybić Nissana z trzeciej piłki w rundzie. Bramka nadal regularnie spadała, a kiedy Shanaka i Hasaranga połączyli się na jedenastym miejscu nad Sri Lanką, wynik wynosił 5-76.

Gdy Anglia zmagała się z mokrą piłką, gdy rosa opadła, para dodała 53 w mniej niż sześciu overach i pościg trwał. Potem obaj zawodnicy zginęli w kolejnych piłkach na oszałamiające boisko i to dotyczyło Sri Lanki.

Jason Roy i rezerwowy Sam Billings – na Mills – połączyli się na granicy, aby zdobyć Hasarangę 34 z 21 piłek. Następna piłka Shanaki została przejęta przez Butlera za 26 z 24.

Wkrótce zakończyło się ostatnimi pięcioma bramkami Sri Lanki na osiem przejazdów po 14 piłkach.

READ  Koniec domowego występu Clavana Beide w Lidze Europy | Europa Sporty