Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Highlanders tracą kapitana z powodu kontuzji, zastępując go All Black

Zespół Highlanders stracił kapitana Billy’ego Harmona z powodu kontuzji, ale w najbliższy weekend w meczu 12. rundy przeciwko Crusaders zastąpili go drużyną All Blacks.

Harmon dochodzi do siebie po skaleczeniu ręki podczas zwycięstwa Highlanders w Tonga w ubiegły weekend.

Jednak Ethan De Groot ma powrócić z odpoczynku All Black, aby przejąć kapitana i zająć miejsce startowe w pierwszym rzędzie.

Potężny biegacz Nikora Broughton zastępuje Harmona na końcu stawki, a 20-letni Will Stoddart po raz trzeci w tym roku założy buty.

Trener Highlanders Clark Dermody, który był pod wrażeniem Camerona Millara, nagrodził go kolejnym startem w pierwszej piątce. „Byłem zadowolony ze sposobu, w jaki Cam prowadził zespół w zeszłym tygodniu, zwłaszcza gdy Billy musiał opuścić boisko w Tonga” – powiedział Dermody. Poprawił się i miał okazję zrobić to dla nas ponownie w tym tygodniu”.

Reprezentant Argentyny Martin Bogado wchodzi na lewe skrzydło, aby zastąpić Connora Garden-Bachopa, który doznał uderzenia w głowę na Tonga i dopełnia protokoły HIA, podczas gdy kontuzjowany zmiennik z tyłu Finn Hurley ma dziś szansę rozegrać swój drugi mecz dla Highlanders z ławki rezerwowych . Sobota.

Rywalizacja między góralami i krzyżowcami ma bogatą historię, której początki sięgają powstania Super Rugby ponad ćwierć wieku temu.

Ich mecze są zawsze ulubionymi meczami fanów w kalendarzu, a wydarzenie powróci na stadion Forsyth Barr na oczach fanów po raz pierwszy od Super Rugby Aotearoa w 2021 roku.

W 2022 roku mecz odbywał się w bańce bez tłumów. W 2023 roku został rozegrany w Melbourne w ramach Super Tour.

Według rzecznika Highlanders, oczekuje się, że w tym roku publiczność będzie największa, a bilety będą sprzedawać się szybciej niż na jakikolwiek inny mecz w tym sezonie.

Nostalgicznym elementem meczu w ten weekend będą także tradycyjne koszulki, w których będą grać zarówno Górale, jak i Krzyżowcy.

READ  George Jackson ma „szczęście”, aby uniknąć najgorszych incydentów z horroru na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Koszulka Highlanders Heritage jest inspirowana koszulką z lat 1997–99 i nawiązuje do meczów rozgrywanych przed trybunami stadionu Carisbrook z udziałem takich legend gry, jak Taine Randall, Josh Kronfeld i Anton Oliver.

Highlanders zmierzą się z Crusaders o 19:05 w sobotę 11 maja na stadionie Forsyth Barr w Dunedin.

Wysokości:

 1. Ethan de Groot (c)
 2. Henryk Bell
 3. Jermaine’a Ainsleya
 4. Mitcha Donci
 5. Fabiana Hollanda
 6. Olivera Haiga
 7. Seana Withy’ego
 8. Nikora Proton
 9. Folau Vakatava
 10. Camerona Millara
 11. Marcin Bogado
 12. Jake’a T. Huey’a
 13. Tanilo Tele
 14. Timosi Tafatavanway
 15. Jacoba Ratumitavoki-Knipkensa

Protektoraty

16. Jack Taylor

17. Aiden Johnston

18. Saola Mao

19. Will Tucker

20. Will Stoddart

21. James Arscott

22. Sama Gilberta

23. Finn Hurley

Kontuzjowany/niedostępny: Jonah Lowe (kolano), Hugh Renton (kostka), Rhys Patchell (dziobanie), Jonah Nareki (ścięgno podkolanowe), Matt Wanga (ramię), Ricky Jackson (ścięgno podkolanowe), Billy Harmon (ręka), Connor Garden-Batchop (HIA)) , Josh Timo (kostka).