Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rudy Gobert z Timberwolves został wybrany Defensywnym Graczem Roku

Rudy Gobert z Timberwolves został wybrany Defensywnym Graczem Roku

Centrum Minnesoty Timberwolves Rudy Gobert Jest właścicielem kawałka rekordu NBA po zdobyciu we wtorek po raz czwarty nagrody ligi dla Defensywnego Gracza Roku.

Gobert (31 lat) również otrzymał to wyróżnienie w latach 2018, 2019 i 2021 z drużyną Utah Jazz i dołącza do Hall of Fame. Dikembe Mutombo I Bena Wallace’a Jako jedyni czterokrotni zwycięzcy.

Mający 2 metry wzrostu Gobert zapewnił w tym sezonie czołową obronę Timberwolves. Minnesota przyznała 108,4 punktu na 100 posiadań, o 2,2 mniej niż drugi w kolejności Boston Celtics.

„To wspaniała praca zespołowa” – powiedział Gobert we wtorek w programie „NBA Tip-Off” dla TNT. „Uwielbiamy dostawać indywidualne nagrody i tym podobne, i to jest wspaniałe, ale nie da się tego zrobić w pojedynkę. Naprawdę jestem bardzo wdzięczny… wszystkim moim kolegom z drużyny za wiarę we mnie i pozwalanie mi robić, co chcę do zrobienia.” „Po prostu dawaj z siebie wszystko każdego dnia i spróbuj zmienić kulturę tutaj, w Minnesocie, to świetne dla chłopaków”.

Centrum San Antonio Spurs Wiktor Wembanyama, który w poniedziałek został wybrany Debiutantem Roku ligi, zajął w głosowaniu drugie miejsce. Nowicjusz nigdy nie zdobył tytułu Defensywnego Gracza Roku.

Centrum ciepła w Miami Bama Adebayo Zajął trzecie miejsce, co było jego najlepszym wynikiem w głosowaniu.

Gobert, który w poniedziałek po urodzeniu syna opuścił drugi mecz serii play-off przeciwko Denver Nuggets, zajmował szóste miejsce w lidze z 2,1 blokami na mecz i utrzymywał u przeciwników efektywny procent celnych rzutów z gry na poziomie 45,2, najniższy spośród 38 zawodników . Według danych Second Spectrum rozegraj co najmniej 1000 rund. Zajmował czwarte miejsce pod względem zbiórek w defensywie z 9,2 na mecz.

READ  Potężny cios z Ashes dla Anglii

Jego obecność pełniła także funkcję głównego środka odstraszającego. Według Second Spectrum przeciwnicy oddali zaledwie 21,6% strzałów z obszaru zastrzeżonego, gdy na boisku znajdował się Gobert, co oznacza najgorszy wynik ze wszystkich drużyn w tym sezonie. Gdy był poza boiskiem, odsetek ten wzrósł do 26,7%, co oznaczałoby szósty najwyższy wskaźnik wśród drużyn.

Timberwolves utrzymują skuteczność swoich przeciwników na poziomie 56,6% wsadów i podań, co stanowi najniższy wskaźnik w NBA.

„Już pierwszego dnia na obozie przygotowawczym wyszliśmy na boisko i powiedzieliśmy, że chcemy być jednym z najlepszych obrońców w tej lidze” – powiedział Gobert. „Wszyscy się kupili. Każdy każdego dnia wkładał wysiłek, a teraz jesteśmy tutaj z jednym celem w głowie, a mianowicie zdobyciem mistrzostwa”.

„…Wielkie rzeczy wymagają czasu. Wszyscy wiecie, że zwycięstwo nie zdarza się z dnia na dzień. Trzeba przezwyciężyć przeciwności losu i jako grupa przejść przez wzloty i upadki”.

Kontrola Goberta wykraczała poza farbę. Według śledzenia Second Spectrum, radził sobie świetnie w sytuacjach zmian, pozwalając na zdobycie najmniejszej liczby punktów na izolację z rzędu wśród graczy broniących się, mając co najmniej 175 piłek izolujących. Wyróżniał się także jako obrońca typu pick and roll, zdobywając trzecią najmniejszą liczbę punktów na wybór na żywo wśród obrońców ekranowych, którzy bronili co najmniej 1000 pick and rollów.

Statystyki i informacje ESPN przyczyniły się do powstania tego raportu.