Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brak zwrotu pieniędzy po sprzedaży skradzionego roweru o wartości 3300 funtów w serwisie eBay |  Sprawy konsumenckie

Brak zwrotu pieniędzy po sprzedaży skradzionego roweru o wartości 3300 funtów w serwisie eBay | Sprawy konsumenckie

Kupiłem używany elektryczny rower towarowy w serwisie eBay za 3300 funtów Ale kiedy przyjechałem, odkryłem, że w ramie było rozcięcie. Numer ramy umieściłem w krajowym Baza danych BikeRegisterCo zostało potwierdzone jako skradzione.

sprzedawca Nie odbierali, kiedy do nich dzwoniłem, więc zadzwoniłem na policję i rower został skonfiskowany. Uzyskałem numery referencyjne przestępstwa i księgi wieczyste.

Ponieważ płaciłem przelewem bankowym, skontaktowałem się ze swoim bankiem First Direct, aby spróbować uzyskać zwrot pieniędzy. Poprosił o to Dowód konfiskaty roweru, który przedstawiłem.

Zgłosiłem jednak tę sprawę również do serwisu eBay Ponieważ zapłaciłem sprzedającemu bezpośrednio przelewem bankowym zamiast Za pośrednictwem strony internetowej nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Otrzymałem odpowiedź z banku, który odrzucił moją reklamację, ponieważ jest to reklamacja Rower elektryczny. Nie rozumiem, dlaczego to robi różnicę. I nadal oszustwo.

Czy jest coś jeszcze, co mogę zrobić? Dlaczego moja reklamacja została odrzucona, jest zagadką. Teraz nie mam roweru i płacę 3300 funtów. Oszczędzałem rok na zakup tego roweru i jestem zawiedziony. Możesz pomóc?

Floryda, Londyn

To smutna historia, ale słusznie postąpiłeś, oddając rower policji. Jeśli inni czytelnicy znajdą się w takiej sytuacji, powinni zrobić to samo, upewniając się, że uzyskali numer referencyjny przestępstwa i księgi wieczyste potrzebne do złożenia wniosku o zwrot pieniędzy.

Sprzedawca namawiał Cię do zapłaty przelewem bankowym, a nie za pośrednictwem serwisu eBay, aby uniknąć płacenia kilkuset funtów opłat, co mu współczuję. Było to jednak oszustwo i opuszczając platformę, utraciłeś jakąkolwiek ochronę oferowaną użytkownikom witryny.

Twój bank przedstawił odpowiednie ostrzeżenia o oszustwie podczas transakcji, ale kontynuowałeś działania.

Jednakże uzasadnienie First Direct dotyczące odrzucenia wniosku było niejasne, dlatego poprosiłem o ponowne rozważenie decyzji. Po wykonaniu tej czynności okazuje się, że popełniono błąd, że sprawa spełnia kryteria oszustwa w aplikacji i że otrzymałeś błędne informacje.

READ  Gdy padał śnieg, bracia syryjscy aresztowani w pobliżu granicy polsko-białoruskiej

First Direct mówi: „Ochrona klientów przed oszustwami jest dla nas naprawdę ważna i przykro nam, że Floryda stała się ofiarą oszustwa. Po zapoznaniu się z tą sprawą przyznaliśmy pełny zwrot pieniędzy w wysokości 3300 GBP.

Dodaje: „Jak pokazuje ta sprawa, oszuści to podstępni przestępcy, którzy wykorzystują szereg technik, aby kraść ludziom pieniądze. Chcemy przypomnieć wszystkim klientom, aby zachowali ostrożność przy zakupie towarów na platformach internetowych i nigdy nie dokonywali zakupów poza uznanymi platformami płatniczymi. Klienci mogą także dodatkowo zabezpieczyć się, zwracając uwagę na ostrzeżenia o oszustwach podczas dokonywania płatności oraz czytając o typowych oszustwach i technikach stosowanych przez oszustów.

Kilka banków, w tym First Direct, zarejestrowało się w celu uzyskania kodu warunkowego modelu płatności w przypadku oszustw związanych z aplikacjami. Zgodnie z tym prawem banki muszą podjąć szereg kroków w celu ochrony klientów i zrekompensowania tym, którzy nie są winni, gdy padną ofiarą oszustwa.

W takim przypadku pełny zwrot pieniędzy jest gestem dobrej wiary, że First Direct popełniło błąd w prowadzeniu Twojej sprawy. Nie zależy to od tajników oszustwa.

Jeśli podejmiesz takie ryzyko, nie zawsze będziesz w stanie odzyskać pieniądze z banku.

Czekamy na wiadomości, ale nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każdą z nich. Napisz do nas na adres [email protected] lub napisz do Consumer Champions, Money, the Guardian, 90 York Way, London N1 9GU. W przypadku dni roboczych prosimy o podanie numeru telefonu. Przesyłanie i publikacja wszelkiej komunikacji podlega naszym warunkom.