Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The Rolling Stones potwierdzają szczegóły nowego albumu Hackney Diamonds

The Rolling Stones potwierdzają szczegóły nowego albumu Hackney Diamonds

  • Napisane przez Marka Savage’a i Stephena Mackintosha
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Gospodarz talk-show w USA Jimmy Fallon (drugi z prawej) przeprowadza wywiad z Sir Mickiem Jaggerem, Ronniem Woodem i Keithem Richardsem w Hackney

The Rolling Stones ujawnili swój pierwszy album z oryginalnym materiałem od 2005 roku i pierwszy od śmierci perkusisty Charliego Wattsa.

Hackney Diamonds będzie zawierać 12 utworów i ukaże się 20 października, poprzedzone głównym singlem Angry.

Keith Richards, Ronnie Wood i Sir Mick Jagger ogłosili wydanie albumu w środę podczas wydarzenia w Hackney.

„Odkąd Charlie odszedł, wszystko się zmieniło, jest numerem cztery” – powiedział Richards. „Oczywiście, że za nim tęsknię”.

Dodał jednak, że na nowym albumie zamiast Wattsa pojawi się Steve Jordan, a perkusista Richards powiedział, że zespół znał zespół „od dawna” i który zastąpił Wattsa podczas trasy koncertowej tego lata.

„Byłoby znacznie trudniej, gdyby nie błogosławieństwo Charliego” – powiedział Richards, wyjaśniając, że Watts powiedział wcześniej zespołowi, że Jordan powinien zająć jego miejsce, jeśli nie będzie go w pobliżu podczas nagrywania.

Sir Mick wyjaśnił: „Album zawiera 12 piosenek, głównie ze Stevem, ale są dwa utwory, które nagraliśmy w 2019 roku z Charliem”.

Płytę poprzedza nowy singiel wiodący Angry, który również miał swoją premierę na imprezie w Hackney.

W filmie pojawiła się aktorka Euphoria, Sydney Sweeney, która siedziała na widowni podczas imprezy inauguracyjnej, podczas której udzielił krótkiego wywiadu gospodarzowi Jimmy’emu Fallonowi. Teledysk do piosenki.

podpis pod zdjęciem,

Fani zebrali się przed Hackney Empire w środę przed wydaniem nowego albumu zespołu

Omawiając nagranie albumu, Wood powiedział Fallon: „Właściwie zrobiliśmy to naprawdę szybko.

Na płycie wystąpi Lady Gaga, a gościnnie pojawią się Sir Paul McCartney i Stevie Wonder.

Zapytany o przerwę od wydania Blue & Lonesome z 2016 roku, Sir Mick powiedział: „Przez większość czasu byliśmy w trasie, może trochę leniwi, ale potem powiedzieliśmy: «Ustalmy ostateczny termin»”.

Powiedział, że zespół nagrał 23 utwory, które zmiksowano w lutym, zanim zdecydował się wybrać ostateczne 12 i umieścić je na albumie.

Sir Meek powiedział, że brzmienie albumu było „zrzędliwe”, podobnie jak tytuł głównego singla, ale dodał, że na płycie znalazła się „eklektyczna” mieszanka gatunków, w tym pieśni miłosne i ballady.

Kontynuował: „Nie chcę być zarozumiały, ale nie wydalibyśmy tego albumu, gdybyśmy go naprawdę nie pokochali. Powiedzieliśmy, że musimy nagrać płytę, która naprawdę nam się spodoba.

„Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, nie bardzo nam się to podoba, ale mamy nadzieję, że wam się spodoba”.

Scena jest usiana powalonymi żyrandolami, a słynny grzebień wargowy jest rozdarty na kawałki. Stonesi mogą mieć ponad 80 lat, ale nie zamierzają przejść obok tego spokojnie.

Sir Mick i Ronnie wyszli na scenę, doprowadzając publiczność do szaleństwa. Keith Richards znów uderza w swoim trójkolorowym kloszu i czapce, zawsze modnej.

Są w jowialnym nastroju, dokuczają Jimmy’emu Fallonowi pytaniami („Pierwszy utwór nazywa się Angry, jakie jest jego główne przesłanie?”) i śpiewają zaimprowizowaną wersję utworu Off The Hook z 1965 roku.

„Mick i Keith, jako moja żona jesteście razem dłużej niż ja. Jaki jest sekret?” – pyta jeden z fanów.

„Nie mów za dużo” – radzi Sir Mick.

Trio jest wyraźnie pobudzone nowym albumem, Keith mówi o „funkowych utworach muzycznych”, a Sir Mick deklaruje: „Nie wydalibyśmy tego albumu, gdybyśmy go naprawdę nie kochali”.

podpis pod zdjęciem,

Jeden z fanów pozował w bluzie z kapturem i na tle słynnego logo Stonesów w kształcie ust

Potwierdzili także kilka dużych plotek – Lady Gaga pojawi się w utworze Sweet Sound Of Heaven, a perkusista Charlie Watts pojawi się w dwóch z 12 utworów.

Rozmiar konferencji prasowej jest uspokajająco stary. Niekończący się darmowy bar, hałaśliwa falanga fotografów i nadawców z całego świata – Australii, Brazylii, Chin, Niemiec i Stanów Zjednoczonych – walczących o pierwsze miejsce.

Na zewnątrz fani przybyli z daleka, stanęli twarzą w twarz z barierami, machali transparentami i ściskali albumy w nadziei, że przyniesie im Sir Mick Sharpay.

Pod koniec słyszymy nową piosenkę: The Angry Whoops, w której Mick Jagger jest w środku domowej kłótni, warczy jak rottweiler, ale ma nadzieję na pojednanie.

Jeśli związek musi się zakończyć, mówi: „Wyjdźmy w ogień”.

Jeśli chodzi o to, co w rzeczywistości mogłoby być ostatnim albumem Stonesów, to mocne stwierdzenie.

Fan powiedział BBC, że przyjechał z Polski, aby wziąć udział w imprezie inauguracyjnej, która była transmitowana na żywo w serwisie YouTube.

„To królowie rock and rolla” – powiedział. „Czekaliśmy 18 lat na nową muzykę Rolling Stones i wreszcie nadeszła. Myślę, że to naprawdę wyjątkowy dzień”.

Inny powiedział: „To super, że to wszystko robią. Jestem ich fanem od bardzo dawna – pierwszy raz zobaczyłem ich w połowie lat 60.”.

Jeden z uczestników powiedział, że jest „wielkim fanem” grupy. „To wspaniale, że są dzisiaj tutaj, w Hackney” – powiedział. „Dla mnie to oryginalni rockmani, nigdy się nie zmieniają, są dynamitem”.

podpis pod zdjęciem,

Zespół nie wydał albumu z oryginalnymi piosenkami od 2005 roku, ale w 2016 roku nagrał album bluesowy Blue & Lonesome.

Zapytany o Wattsa, dodał: „Byłem z Charliem przed jego śmiercią i powiedział mi, żebym dopilnował, aby Steve Jordan mnie wspierał, dopóki nie zreformuję się na tyle, aby przyjechać i dołączyć do was”. Steve ma więc swoje błogosławieństwo, a to naprawdę pocieszające.”

Ostatnim utworem na albumie jest cover „Rollin’ Stone” Muddy’ego Watersa, ale Richards powiedział, że nie należy go postrzegać jako pożegnania zespołu.

Powiedział: „To nie jest zamierzone, to właściwie Andrew Watt wymyślił gitarę z lat dwudziestych XX wieku i powiedział: «Może w końcu uda wam się stworzyć piosenkę, od której pochodzi nazwa zespołu»”.

„A Mick i ja spojrzeliśmy na siebie i powiedzieliśmy: «Tak, OK». To więc tylko rada dla Muddy’ego Watersa, Chicago i wszystkich bluesmanów, od których nauczyliśmy się naszych rzeczy”.

Ogłoszenie Hackney Diamonds jest następstwem kampanii zwiastuna, która rozpoczęła się od skromnej reklamy w Hackney Gazette – bezpłatnej gazecie rozprowadzanej w sklepach ogólnospożywczych i supermarketach na terenie całego Londynu.

Pozornie była to reklama lokalnej firmy produkującej szkło i zawierała kilka odniesień do piosenek Rolling Stones oraz numer telefonu, pod którym fani mogli zgłosić swoje zainteresowanie.

W weekend zespół udostępnił także zapowiedź jednego z utworów za pośrednictwem strony internetowej o nazwie niegetangrywithme.com.

Była to jednak kolejna sprytna sztuczka: po długim ekranie ładowania witryna odtworzyła tylko krótki fragment muzyki, zanim wydawało się, że zawiesza się.

podpis pod zdjęciem,

Nowy singiel grupy otrzymał pięć gwiazdek w dzienniku The Telegraph, który stwierdził, że jest to ich najlepsza piosenka od 40 lat.

Zespół odpowiedział na rzekome trudności w mediach społecznościowych komunikatem „Przepraszam, nie złość się na mnie” – co jest nawiązaniem do początkowego tekstu piosenki.

Ale wszystko zostało ostatecznie ujawnione w Hackney w środę po południu, kiedy obecni byli wszyscy trzej pozostali Stonesi – Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood.

„Nowy album, nowa muzyka, nowa era” – obiecuje zwiastun transmisji na żywo.

Pomiń zawartość YouTube, 1

Czy chcesz zezwolić na treści Google YouTube?

Ten artykuł zawiera treści udostępnione przez Google YouTube. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o Twoją zgodę, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Być może zechcesz przeczytać Google YouTube Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę treść, wybierz opcję „Zaakceptuj i kontynuuj”.

podpis wideo, Ostrzeżenie: treści stron trzecich mogą zawierać reklamy

Koniec treści na YouTube, 1

Będzie to ich pierwszy album od wydanego w 2016 roku albumu Blue & Lonesome, na którym znalazły się utwory Little Waltera i Howlin’ Wolfa, które zainspirowały ich do założenia zespołu w latach 60.

Wcześniej ich ostatnim albumem z oryginalnym materiałem był A Bigger Bang z 2005 roku, który został okrzyknięty powrotem do podstaw, ale nie osiągnął wyżyn osiąganych przez takie klasyki jak Sticky Fingers i Exile On Main Street.

Możesz być zainteresowanym także tym: