Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pełniący obowiązki Dyrektora Prokuratury chce w tym roku przeprowadzić rozprawę Bainimarama/Kiliho w celu oddalenia sprawy dwóch funkcjonariuszy policji

Pełniący obowiązki Dyrektora Prokuratury chce w tym roku przeprowadzić rozprawę Bainimarama/Kiliho w celu oddalenia sprawy dwóch funkcjonariuszy policji

Pełniący obowiązki Dyrektora Prokuratury chce w tym roku przeprowadzić rozprawę Bainimarama/Kiliho w celu oddalenia sprawy dwóch funkcjonariuszy policji

Były premier Voreke Bainimarama i zawieszony w czynnościach komisarz policji generał brygady Sitipheni Kiliho

Pełniący obowiązki dyrektora prokuratury John Rabuko oświadczył, że chce w tym roku przeprowadzić przesłuchanie byłego premiera Voreke Bainimaramy i zawiesić w tej sprawie komisarza policji, generała brygady Sitipheni Kiliho, ponieważ rzekomo jest on zamieszany w stawianie przed sądem nieuzasadnionych żądań wobec pełniącego obowiązki komisarza . Czas, Russet Tudravu.

Sędzia Jeremiah Saffo zgodził się przełożyć rozprawę wstępną na 10 czerwca.

Biuro Dyrektora Prokuratury twierdzi, że przesłało proponowane fakty prawnikom Bainimaramy i Kilio, Devaneshowi Sharmie.

Sharma twierdzi, że żąda elektronicznej kopii faktów i większej przejrzystości w związku z oświadczeniem byłego pełniącego obowiązki komisarza policji Rosettiego Tudravu.

Rabuko mówi, że zorganizują konferencję z Todravu, a następnie wyślą go do obrony.

Bainimarama i Kilio, którzy obecnie przebywają w więzieniu, odsiadują odpowiednio jeden i dwa lata więzienia w sprawie USP, stawili się w związku z zarzutami, w ramach których mieli być zamieszani w stawianie nieuzasadnionych żądań wobec ówczesnej pełniącej obowiązki komisarza Rositi Todravu, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania z nim stosunku pracy Dwóch funkcjonariuszy policji.

Bainimarama wcześniej nie przyznał się do jednego zarzutu nieuzasadnionego żądania złożonego przez urzędnika państwowego, natomiast Keleho nie przyznał się do dwóch zarzutów nadużycia stanowiska przed sędzią Jeremiahem Safo.

Zarzuca się, że Bainimarama w okresie od 21 maja 2021 r. do 18 sierpnia 2021 r. w Suva, pełniąc funkcję urzędnika państwowego, zwrócił się do Rositi Tudravu z nieuzasadnionym wnioskiem o rozwiązanie stosunku pracy z sierżantem Penile Rattim i policjantem Tomasi Naolo z policji Fidżi , a jeśli nie rozwiązał stosunku pracy z funkcjonariuszami, musiał podać się do dymisji.

Zarzuca się, że jego prośba była bezpośrednio związana z oficjalną funkcją Bainimaramy jako premiera Fidżi i została złożona w celu wywarcia wpływu na Tudravu, urzędnika państwowego, podczas wykonywania jego obowiązków służbowych jako pełniącego obowiązki komisarza policji.

READ  Jak pokazały depesze, Nowa Zelandia lobbowała we Francji w sprawie porozumienia Wyspy Salomona-Chiny Aktualności

Zarzuca się, że Keleho w dniach od 5 do 18 sierpnia 2021 r. w Suva, pełniąc funkcję komisarza policji, zapoznał się z decyzją dyscyplinarną wydaną przez Rositi Todravu w charakterze pełniącego obowiązki komisarza policji przeciwko sierżantowi Benelli Ratti i policjantowi Tomasiemu Naolo, która trwała pięć dni płatnego odpowiednika pracy i wbrew tej decyzji rozwiązał stosunek pracy Rattiego i Naolo z policji Fidżi, stanowiąc nadużycie władzy na swoim stanowisku, co stanowi arbitralny akt naruszający prawa Rattiego i Naolo.