Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Taurua chce, aby siatkówka Trans-Tasman wróciła do poziomu ANZ Premier League

Taurua chce, aby siatkówka Trans-Tasman wróciła do poziomu ANZ Premier League

Trenerka Silver Ferns, pani Noelene Toroa, chciałaby, aby nowozelandzcy gracze zmierzyli się z drużynami Australijskiej Ligi Netballu raczej wcześniej niż później.

Netball New Zealand była zaangażowana w rozmowy z Netball Australia na temat wprowadzenia gier typu cross-over na zakończenie odpowiednich krajowych rozgrywek.

W 2016 roku mistrzostwa Trans-Tasman ANZ, w których wzięło udział 10 drużyn, zostały odwołane, gdy Australia i Nowa Zelandia zdecydowały się pójść własną drogą, aby zorganizować własne krajowe zawody.

Ale pani Nolen stwierdziła, że ​​istnieje przepaść między Nową Zelandią a Australią, którą należy zaradzić.

„Mówię o tym od kilku lat i wiem, że to luka w naszym obecnym systemie i wiem, kiedy jest odpowiedni czas na taki związek.

Z punktu widzenia srebrnej paproci, [bridging] Ta przepaść jest dla nas ogromna. Myślę, że właśnie dlatego tak dobrze było mieć stary ANZ, na którym można było ustawić celownik, aby nowozelandzcy gracze wiedzieli, jak to jest grać tydzień w tydzień z graczami światowej klasy.

Potrafię unieść tę presję, więc jeśli uda nam się wkrótce osiągnąć coś takiego, będę szczęśliwa” – powiedziała pani Nolen.

Australia w zeszłym miesiącu zdobyła swój 12. tytuł mistrza świata w Republice Południowej Afryki, a trener Silver Ferns powiedział, że zacięta rywalizacja w Australii dobrze jej służyła.

Dame Noeline przez trzy lata trenowała drużynę Sunshine Coast Lightning w australijskich zawodach Super Netball.

„Nauczyłem się, że kiedy tam byłem… jeśli nie konkurujesz lub nie możesz produkować towarów, ktoś inny jest skłonny przyjść i być tak samo dobry jak osoba, która odeszła, więc zdecydowanie istnieje tam konkurencja”.

Zawody Premiership ANZ są zamknięte do końca sezonu 2024, a wszelkie nowe zawody rozpoczynają się dopiero w 2025 roku.

Sześć tygodni po zajęciu czwartego miejsca w Pucharze Świata w Netball pani Nolen stwierdziła, że ​​nadal nie mogą sobie poradzić z rozczarowującym sezonem.

READ  W finale Marlborough Sub-Union Rugby zmierzą się z Witohe Central

Prawdopodobnie pozostanie w żołądku przez kilka lat.

„Nadal jesteśmy w trakcie przeglądu, więc mamy nadzieję, że uzyskamy jasne wskazanie, na czym polegają problemy”.

Pani Nolen, która nie podjęła jeszcze decyzji, czy chce pozostać na stanowisku po wygaśnięciu jej kontraktu pod koniec przyszłego miesiąca, powiedziała, że ​​przeszła proces przeglądu, podobnie jak wszyscy inni członkowie kadry zarządzającej.

Gracze zebrali się w zeszłym tygodniu w Auckland, aby popracować nad promocją nadchodzącej serii.

„Jako grupa mogliśmy także pomyśleć o Pucharze Świata w Netballu i rzeczach, które musimy zrobić, co było bardzo otwarte i brutalne ze względu na odrobinę szacunku, ale było to dla nas wszystkich całkiem oczyszczenie, a następnie zidentyfikowaliśmy te obszary musimy się poprawić, a następnie ruszyć do przodu z następną serią.”

Trener Silver Ferns powiedział, że wyraźnie istnieją pewne strategie gry w boisku, które wymagają poprawy.

„Byliśmy pięć lub sześć punktów straty do Anglii i Jamajki, nie grając z Australią, ale robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, zwłaszcza gdy byliśmy pod presją.

„Przenoszenie piłki z jednego końca boiska na drugi z pewnością wymaga pracy i myślę, że możemy zrobić jeszcze inne rzeczy, jeśli chodzi o ulepszenie naszych systemów”.

Selekcjonerzy Silver Ferns wyznaczyli drużyny na październikową serię meczów z Anglią i Australią.

Wydaje się, że w nowozelandzkim netballu wciąż trwają prace nad głębokością strzału.

Maia Wilson strzela przeciwko Jamajce.

Zostało to zademonstrowane, gdy na początku Pucharu Świata w Netball drużyna straciła rozpoczynającą grę Grace Nowicki z powodu kontuzji kolana.

Myślę, że z Amelią [Walmsley] Bycie w miksie jest bardzo ekscytujące, wiedząc, że ma dopiero 19 lat i wciąż przed sobą zespół do lat 21, co dodaje nam jeszcze więcej siły.

Nawet Amurangi [Malesala] Specjalizuje się w strzelaniu z dużej odległości, więc w naszym składzie są też inni ludzie, ale nadal potrzebują oni doświadczenia z ANZ, więc nadal wiemy, że mamy dużo pracy do wykonania od strony strzeleckiej, czyli produkcji strzelanek o dużej objętości i strzelanek na poziomie globalnym.

READ  Finały NBA: seria Miami Heat i zwycięstwo w czwartej kwarcie nad Denver Nuggets w meczu 2

Podobnie jak wiele osób zajmujących się tym sportem, trener Silver Ferns ma obawy związane ze zwiększoną konkurencją ze strony innych ikon.

Niedawny turniej Pucharu Świata w Netball musiał konkurować o relacje w mediach z reprezentacją FIFA Kobiet w Pucharze Świata.

„Kiedy spojrzymy na te przepisy, takie jak piłka nożna, zazwyczaj są one zdominowane przez mężczyzn, a wraz z nimi wiąże się mnóstwo pieniędzy i coś, co jest dla nas trudne, w przeciwnym razie nie bylibyśmy w stanie pomyśleć o tym, jakiego rodzaju wsparcie finansowe mają.

„Od dłuższego czasu wszystko układało się naprawdę dobrze, ponieważ jesteśmy sportem numer jeden we Wspólnocie, ale dlatego nie możemy uważać tego za coś oczywistego.

„Musimy być w stanie utrzymać uczciwość sportu… i prawdopodobnie dlatego decyzja Anglii o wysłaniu Tiny’ego Jamiesona do zespołu nie jest dobra dla globalnego stanu siatkówki”.

Pani Nolen powiedziała, że ​​przed sportem jest wiele pracy.

„Musimy przyjrzeć się różnym sposobom rozrywki i wykorzystania zasobów. Jest wiele rzeczy, każdy ma w tym swoją rolę i musimy posunąć wszystko do przodu, mając wiodącą pozycję w World Netball”.

Bridget Tunnicliffe rnz.co.nz